بازدید 2568
۴

طرح الزام دولت به اجرای دیپلماسی اقتصادی

نمایندگان با بررسی یک فوریتی طرح «الزام دولت به طراحی و اجرای دیپلماسی اقتصادی» با رویکرد تقویت زنجیره‌های ارزش در حوزه‌های صنعتی، تولیدی و خدماتی موافقت کردند.
کد خبر: ۱۱۴۹۰۳۴
تاریخ انتشار: ۱۵ آبان ۱۴۰۱ - ۱۰:۵۱ 06 November 2022

به گزارش «تابناک» به نقل از ایرنا، نمایندگان در نشست علنی روز یکشنبه - ۱۵ آبان ماه- مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی فوریت طرح الزام دولت به طراحی و اجرای دیپلماسی اقتصادی با رویکرد تقویت زنجیره‌های ارزش در حوزه‌های صنعتی، تولیدی و خدماتی، با ۱۱۱ رأی موافق، ۱۰۲ رأی مخالف و ۹ رأی ممتنع از مجموع ۲۳۸ نماینده حاضر در صحن ابتدا با تقاضای دوفوریت برای بررسی این طرح مخالفت کردند.

در ادامه رئیس مجلس شورای اسلامی یک فوریت این طرح را به رأی گذاشت که نمایندگان با ۱۲۱ رأی موافق، ۸۹ رأی مخالف و ۷ رأی ممتنع از مجموع ۲۳۹ نماینده حاضر در صحن با بررسی این طرح به صورت یک فوریتی موافقت کردند.

عزت الله اکبری تالارپشتی نماینده مردم تهران در مجلس در تشریح دلایل تقاضای خود برای بررسی طرح الزام دولت به طراحی و اجرای دیپلماسی اقتصادی به صورت دوفوریت بیان داشت: این طرح کار مشترکی بین کمیسیون صنایع و معادن و امنیت ملی و سیاست خارجی است، همچنین در جریان تدوین آن از نظرات همه صاحب نظران از پورابراهیمی و حسینی استفاده شده است. علاوه بر این، جلساتی نیز با کارشناسان مرکز پژوهش‌های مجلس و اتاق بازرگانی و وزارتخانه‌های اقتصاد و امور خارجه برگزار شده است.

وی این طرح را یکی از طرح‌های مهم مجلس یازدهم دانست و خاطر نشان کرد که رهبر معظم انقلاب نیز همواره بر استفاده از ظرفیت کشور‌های همسایه و منطقه تاکید داشته اند.

وی با بیان اینکه مقررات داخلی کشور مانع ورود ایران به اقتصاد جهانی است، افزود: هدف این طرح اتصال ایران به اقتصاد جهانی است و دولت بتواند قوانین دست و پاگیر را کنار بزند.

عضو کمیسیون صنایع و معادن بیان داشت: ارتقای جایگاه جمهوری اسلامی ایران در اقتصاد بین الملل و مدل مطلوب دیپلماسی اقتصادی را از جمله اهداف این طرح است و می‌توان از ظرفیت صادرات مجدد به جای صادرات نفت، گاز و پتروشیمی استفاده کرد.

تور تابستان ۱۴۰۳
آموزشگاه آرایشگری مردانه
خرید چیلر
فریت بار
اشتراک گذاری
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۳
انتشار یافته: ۴
یکی بداد سرمایه مردم بدبخت و بیچاره در بورس برسد
اگر این طرح خوبه چرا با رای ناپلئونی تصویب شده است؟؟؟؟!!!!
تاصلاحات سیاسی انجام نشود پیشرفت اقتصادی ممکن نیست .با این سیاست ها راه به جائی نمی رسد .
منم چندتا از این طرحها دارم تصویب کنید

از حرف تا عمل در جنگ همه جانبه فرق است .اغتشاش به بازار ارز رسیده است
برچسب منتخب
# حادثه سقوط بالگرد رییس جمهور # سید ابراهیم رئیسی # حسین امیر عبداللهیان # سیدمحمدعلی آل هاشم # مالک رحمتی
وب گردی