بازدید 5016

عرضه ارز از طریق سامانه برخط اجرایی شد

بر اساس خبرهای اعلامی پیشین و از امروز شنبه عرضه ارز تنها از طریق سامانه برخط متشکل ارزی امکان پذیر است و دیگر ثبت نام حضوری انجام نمی شود.
کد خبر: ۱۱۴۸۸۹۸
تاریخ انتشار: ۱۴ آبان ۱۴۰۱ - ۱۴:۰۴ 05 November 2022

عرضه ارز از طریق سامانه برخط اجرایی شد

به گزارش «تابناک»، به نقل «صدا و سیما»، براساس بخشنامه بانک مرکزی از امروز همه صرافی‌های عضو بازار متشکل ارزی موظف به عرضه ارز از طریق سامانه برخط هستند.

صرافی‌ها باید متقاضیانی که از طریق سامانه برخط به نشانی my.ic.ir ثبت‌نام و معرفی می‌شوند را در اولویت فروش ارز قرار دهند و سایر مراجعان حضوری را نیز به ثبت‌نام در این سامانه راهنمایی کنند.

به گفته مسئولان بازار متشکل ارزی این سامانه به منظور تسهیل فرآیند خرید ارز و صرفه‌جویی در وقت متقاضیان طراحی شده و متقاضیان پس از ورود به سامانه و ثبت اطلاعات هویتی می‌توانند در صورت احراز صلاحیت و انتخاب نزدیک‌ترین صرافی در این سامانه، ارز خود را به صورت حضوری دریافت کنند.

براین اساس، در صورت احراز صلاحیت برای خرید ارز براساس مقررات بانک مرکزی، سامانه فهرستی از نزدیکترین شرکت‌های صرافی را نمایش داده و پس از انتخاب یک صرافی توسط متقاضی، اطلاعات درخواست برای صرافی متخب ارسال می‌شود و در صورت تایید صرافی، پیامکی حاوی اطلاعات صرافی و تاریخ و ساعت برای مراجعه متقاضی ارسال می‌شود.

در این صورت، متقاضی می‌تواند با به همراه داشتن کارت ملی در زمان تعیین شده به صرافی مراجعه و ارز مورد نیاز خود را خریداری کند.

براساس اطلاعیه بازار متشکل ارزی در حال حاضر فقط امکان درخواست ارز مسافرتی و سایر از طریق این سامانه فراهم شده است اما در آینده نزدیک با همکاری بانک مرکزی و سایر نهاد های مربوط امکان درخواست ارز برای سایر مصارف مطابق مقررات بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران از طریق این سامانه فراهم خواهد شد.

این سامانه روزهای شنبه تا چهارشنبه از ساعت  ۸:۰۰ تا ۱۶:۳۰ و روزهای پنجشنبه از ساعت ۸:۰۰۰ تا ۱۶:۰۰ پاسخگوی متقاضیان خواهد بود.

عرضه ارز از طریق سامانه برخط اجرایی شد

تور تابستان ۱۴۰۳
آموزشگاه آرایشگری مردانه
خرید چیلر
فریت بار
اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# انتخابات # مسعود پزشکیان # مصطفی پورمحمدی # سعید جلیلی # علیرضا زاکانی # امیرحسین قاضی زاده هاشمی # محمدباقر قالیباف # انتخابات ریاست جمهوری