بازدید 2502

نقش آمریکا در اغتشاشات اخیر مشهود است

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: ایجاد و حمایت از فتنه‌های داخلی در سال‌های ۷۷، ۸۸، ۹۶، ۹۸ و فتنه‌ای که امروز درگیر آن هستیم با برنامه‌ریزی و یا حمایت و نقش‌آفرینی امریکا شکل گرفته است و نقش آن در چنین جنایت‌هایی به خوبی مشهود است
کد خبر: ۱۱۴۸۷۶۷
تاریخ انتشار: ۱۳ آبان ۱۴۰۱ - ۲۰:۱۰ 04 November 2022

به گزارش «تابناک» به نقل از فارس، محمدباقر ذوالقدر پیش از ظهر امروز در سخنرانی پایانی راهپیمایی ۱۳ آبان در سنندج اظهار کرد: ۱۳ آبان تجلی حماسه حضور و ایستادگی ملت ایران در برابر استکبار و امریکا است.

وی با یادآوری حادثه ۱۳ آبان سال ۵۷ و ایستادگی دانش‌آموزان در برابر نیروهای طاغوت، افزود: در دفاع مقدس نیز ۳۶ هزار دانش‌آموز برای دفاع از انقلاب و کیان کشور به شهادت رسیدند.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام اظهار کرد: ۱۳ آبان تجلی نقاط عطف ملت در مبارزه با استکبار داخلی و خارجی و نماد استقلال‌طلبی است.

وی تبعید امام پس از اعتراض ایشان به لایجه کاپیتولاسیون، خیزش دانش‌آموزان علیه رژیم وابسته پهلوی و به خاک و خون کشیده شدن آنان و تسخیر لانه جاسوسی امریکا را از جمله وقایع ۱۳ آبان برشمرد.

ذوالقدر در ادامه سخنانش گفت: انقلاب دو هدف و یک مقصد دنبال می‌کرد که مبارزه با طاغوت سفاک و آزادی از استکبار داخلی و برای رهیدن از وابستگی کشور به قدرت‌های سلطه‌گر دو هرف اصلی انقلاب و مقصد آن، تشکیل انقلاب اسلامی بود.

به گفته وی، شعار استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی، برخواسته از شعور ملت ایران بود که ناشی از روحیه استقلال‌طلبی آنان بود.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام اضافه کرد: مردم برای رهایی از زنجیر وابستگی که ۱۵۰ سال نظام استکباری بر این کشور پنجه افکنده بود، مبارزه کردند و حکومت اسلامی تشکیل شد.

وی یادآوری کرد: فهرست و سیاهه دشمنی‌های امریکا علیه ایران، فهرستی بلندبالا است که تحریم‌های شدید از اول انقلاب تاکنون، حمله نظامی مستقیم به ایران به بهانه آزادسازی گروگان‌ها، تحریک رژیم بعث و حمایت همه جانبه آن در جنگ تحمیلی، برنامه‌ریزی برای کودتا در ایران، ایجاد و پشتیبانی از گروهک‌های ضدانقلاب و تجزیه‌طلب و تلاش برای جداسازی بخش‌هایی از ایران از جمله فتنه‌ها و توطئه‌هایی است که در این فهرست قرار دارد.

تلاش امریکا برای بازگرداندن شاه و حاکمیت دوباره رژیم طاغوت، غارت نفت ایران به همراه انگلیس و تحقیر فرهنگ ایران و ترویج فرهنگ منحط امریکایی و غربی را از دیگر برنامه‌های امریکا برای ایران برشمرد.

ذوالقدر در ادامه عنوان کرد: دشمنی امریکا پس از انقلاب نیز ادامه یافت چون دست آنها از منابع ایران قطع شده بود و لذا آنها به فکر براندازی برآمدند تا دوباره سلطه خود بر ایران را بگسترانند.

وی ادامه داد: ایجاد و حمایت از فتنه‌های داخلی در سال‌های ۷۷، ۸۸، ۹۶، ۹۸ و فتنه‌ای که امروز درگیر آن هستیم با برنامه‌ریزی و یا حمایت و نقش‌آفرینی امریکا شکل گرفته است و نقش آن در چنین جنایت‌هایی به خوبی مشهود است.

ذوالقدر تصریح کرد: ملت ایران با الهام از آموزه‌های قرآنی و درس‌گیری از تجربه گذشته، به جای کرنش در مقابل امریکا، راه ایستادگی و مقاومت در پیش گرفته است.

به گفته وی، ایستادگی قدرت ایران را تثبیت و به بزرگترین قدرت منطقه تبدیل کرد، کشوری که قبل از انقلاب در معادلات جهانی جایگاهی نداشت با دست رد به سینه استکبار، به چنین جایگاهی رسیده است.

وی همچنین افزود: ایران اکنون به کشوری پیشرفته تبدیل شده که در بسیاری از شاخص‌ها در جهان جایگاه بالایی دارد.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در ادامه گفت: آنچه در همین چند هفته اخیر در کشور اتفاق افتاد بی‌تردید امریکا نقش اصلی داشت و این بیانگر استیصال و دریوزگی این کشور است.

وی تصریح کرد: امریکا با پشتیبانی همه کشورهای اروپایی و گروهک‌های ضدانقلاب و برخی از ایرانیان خارج‌نشین و داعش، مرگ یک دختر را بهانه کردند، همه توان رسانه‌ای و تبلیغی را به میدان آورد و بمباران دروغ کردند.

ذوالقدر اذعان داشت: در این مدت، ۵۰۰ میلیون مطلب، محتوا و پست در راستای برهم‌زدن امنیت ایران در فضای رسانه‌ای و مجازی منتشر شده است و تماما دروغ و بزرگنمایی از حوادث کوچک است به این امید که مردم را به خیابان بکشانند و ناامنی ایجاد کنند و نتیجه این شد که بازهم از ملت ایران شکست خوردند.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام خاطرنشان کرد: مردم با وجود اینکه از مرگ مرحومه مهسا امینی داغدار هستند اما در این اتفاقات دست رد به سینه دشمن زدند.

وی عنوان کرد: اکنون عده‌ای قلیل از اراذل و اوباش و وابسته به دشمن دست به شرارت می‌زنند که بازهم با کمک مردم عزیزمان، آرامش به جامعه بازمی‌گردد.

اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# قره باغ # بازیهای آسیایی 2022 # هفته وحدت # لایحه برنامه هفتم
آخرین اخبار