بازدید 2560

واکنش کره جنوبی به پرتابه‌های کره شمالی

-وزیر دفاع کره جنوبی پنجشنبه شب گفت که احتمال استفاده کره شمالی از سلاح هسته‌ای را با آمریکا بررسی خواهد کرد.
کد خبر: ۱۱۴۸۶۷۴
تاریخ انتشار: ۱۳ آبان ۱۴۰۱ - ۰۸:۱۶ 04 November 2022

به گزارش «تابناک» به نقل از ایرنا از الجزیره، «لی جونگ سوپ» وزیر دفاع کره جنوبی به جزییات بیشتر این بررسی و پاسخ احتمالی کشورش و آمریکا هیچ اشاره‌ای نکرده است.

در همین راستا لوید آستین وزیر دفاع آمریکا روز پنجشنبه در هراس از آزمایش های موشکی بالستیک کره شمالی تهدید کرد که هرگونه حمله اتمی پیونگ یانگ علیه آمریکا یا متحدانش به رهبری "کیم جونگ اون" پایان خواهد داد.

وی گفت که با همتای کره جنوبی قرار گذاشتیم که رزمایش "طوفان بیدار" را برای آمادگی بیشتر تمدید کنیم.

آستین افزود که فعالیت با کره جنوبی را ادامه می دهیم تا دفاع از ایالات متحده و متحدانمان در منطقه [شبه جزیره کره] نمود پیدا کند.

به استناد گزارش های خبری، ستاد مشترک نیروهای مسلح کره جنوبی بامداد پنجشنبه اعلام کرد، کره شمالی بار دیگر موشک بالستیک به سمت دریای ژاپن شلیک کرده است.

بامداد چهارشنبه ۱۱ آبان ماه نیز خبرگزاری یونهاپ اعلام کرد که کره شمالی سه موشک بالستیک کوتاه برد به سمت دریای ژاپن شلیک کرده است.

خبرگزاری تاس هم به نقل از یونهاپ افزود: یکی از موشک‌های کره شمالی در ۵۷ کیلومتری شهر سوکچو سقوط کرد.
یکی از این سه موشک ابتدا در نزدیکی آب‌های سرزمینی جمهوری کره، در جنوب خط مرزی شمالی که سئول آن را مرز واقعی می‌داند، فرود آمد.

خبرگزاری رویترز نیز در تازه ترین خبر گزارش داد: کره شمالی روز چهارشنبه ۱۷ موشک شلیک کرده که یکی از این موشک‌ها برای نخستین بار در نزدیک ترین فاصله به کره جنوبی برخورد کرده است.

همچنین بر اساس گزارش ارتش کره جنوبی؛ روز چهارشنبه تنها ظرف ۷ ساعت، کره شمالی پس از پرتاب دستکم ۱۷ موشک بالستیک، حدود ۱۰۰ شلیک توپخانه‌ای نیز به سوی منطقه ای بیطرف و خنثی در دریای شرق انجام داد.

کره جنوبی پیام هشدار رسمی به کره شمالی ارسال کرده است و از حکومت این کشور خواسته فورا به اقدامات تحریک آمیز پایان دهد.

تور تابستان ۱۴۰۳
آموزشگاه آرایشگری مردانه
تبلیغات تابناک
اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# حمله به کنسولگری ایران در سوریه # اسرائیل # حمله ایران به اسرائیل # کنکور # حماس