بازدید 3044

احتمال پدیده «مه صبحگاهی» در تهران طی روز‌های آتی

هواشناسی استان تهران: به دلیل وجود رطوبت کافی و کاهش دما در برخی مناطق شمالی و سردسیر استان در ساعات بامداد و صبح، احتمال پدیده مه یا مه رقیق صبحگاهی طی روز‌های آتی دور از انتظار نخواهد بود.
کد خبر: ۱۱۴۸۶۱۹
تاریخ انتشار: ۱۲ آبان ۱۴۰۱ - ۱۶:۴۶ 03 November 2022

به گزارش تابناک به نقل از ایسنا، اداره کل هواشناسی استان تهران اعلام کرد که به دلیل وجود رطوبت کافی و کاهش دما در برخی مناطق شمالی و سردسیر استان، در ساعات بامداد و صبح احتمال پدیده مه یا مه رقیق صبحگاهی طی روز‌های آتی دور از انتظار نخواهد بود.

 با بررسی آخرین نقشه‌های هواشناسی، تصاویر ماهواره‌ای و خروجی مدل‌های پیش‌یابی عددی، فعالیت سامانه بارشی در برخی از ساعات امروز به صورت رگبار باران در مناطق شمالی و وزش باد در جنوب و غرب استان تداوم خواهد یافت و از اواخر وقت امروز سامانه بارشی از استان خارج خواهد شد.

به دلیل وجود رطوبت کافی و کاهش دما در برخی مناطق شمالی و سردسیر استان در ساعات بامداد و صبح، احتمال پدیده مه یا مه رقیق صبحگاهی طی روز‌های آتی دور از انتظار نخواهد بود.

از فردا (۱۳ آبان‌ماه) تا دوشنبه هفته آینده، آسمانی صاف تا کمی ابری در نقاط پر تردد شهری همراه با افزایش غلظت آلاینده‌ها و کاهش کیفیت هوا پیش‌بینی می‌شود.

در این مدت بیشینه دما تغییرات محسوسی نخواهد داشت. با گذر سامانه، روند کاهش دمای شبانه تا اواسط هفته آینده تداوم خواهد یافت، به طوریکه دمای کمینه هوا در مناطق سردسیر این استان به زیر صفر خواهد رسید.

بر اساس اعلام اداره کل هواشناسی استان تهران، ایستگاه فیروزکوه آلودگی- امین‌آباد با کمینه دمای صفر درجه سانتیگراد سردترین نقطه استان تهران در ۲۴ ساعت گذشته گزارش شده است.

بنابر این گزارش، آسمان تهران فردا (۱۳ آبان‌ماه) صاف تا کمی ابری همراه با غبار صبحگاهی گاهی وزش باد با حداقل ۹ و حداکثر دمای ۲۰ درجه سانتی‌گراد را در روز شنبه (۱۴ آبان‌ماه) صاف تا کمی ابری همراه با غبار صبحگاهی گاهی وزش باد با حداقل دمای ۹ و حداکثر دمای ۲۱ درجه سانتی‌گراد پیش‌بینی می‌شود.

اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# برنامه هفتم توسعه # اردوغان # اسدالله اسدی # حقآبه هیرمند # حج 1402 # انتخابات ترکیه 2023
آخرین اخبار
وب گردی