بازدید 2955
۱

۶۰ تصادف زنجیره‌ای با آغاز بارش‌های پاییزی در اصفهان

رئیس پلیس راهور استان اصفهان از وقوع ۶۰ تصادف در اصفهان خبرداد و گفت: امروز قطعی برق، لغزندگی و ترافیک سنگین روزهای چهارشنبه مثلثی را تشکیل دادند تا رانندگان وسایل نقلیه در سطح شهر روز پر چالشی را تجربه کنند.
کد خبر: ۱۱۴۸۵۴۰
تاریخ انتشار: ۱۲ آبان ۱۴۰۱ - ۰۸:۰۰ 03 November 2022

به گزارش «تابناک»، سرهنگ محمدرضا محمدی در گفت‌وگو با ایسنا، درباره خسارت‌های اولین بارش پاییزی در اصفهان، اظهار کرد: باتوجه به اینکه در روزهای گذشته پیش‌بینی‌ شده بود که بارش‌های پاییزی به زودی آغاز می‌شوند، هشدارهای لازم به رانندگان وسایل نقیله در سطح شهر داده شد.

وی با اعلام اینکه با آغاز اولین بارش‌ها نسبت به زمانی که چند مرتبه بارندگی شده و سطح معابر شسته شده، جاده‌ها و خیابان‌ها بیشتر لغزنده خواهند شد، افزود: معمولا خاصیت اولین بارندگی‌ها این است که سطح آسفالت چندین برابر لغزنده خواهند شد، اما در بارندگی‌های بعدی که معابر شسته شده، سطح لغزندگی به حداقل می‌رسد.

رئیس پلیس راهور استان اصفهان با اشاره به افزایش تصادفات در آغاز بارندگی‌ها، گفت: در یک تا سه ساعت اخیر، حدود ۶۰ تصادف در بزرگراه‌های اصفهان از جمله بزرگراه صیادشیرازی، حبیب‌الهی، میثمی، اردستانی، خرازی و ... اتفاق افتاد، بسیاری از خودروها خسارت دیدند ولی خوشبختانه آسیب جدی به شخصی وارد نشده و در حد خسارت بوده، اما در این بین تصادف‌های چند وسیله‌ای و زنجیره‌ای هم رخ داده است.

وی توضیح داد: امروز در کنار ترافیک روزهای چهارشنبه که همیشه شاهد بودیم، متاسفانه قطعی برق و لغزندگی هم اضافه شد، به طوری‌که قطعی برق، لغزندگی و ترافیک سنگین روزهای چهارشنبه مثلثی را تشکیل دادند که رانندگان وسایل نقلیه در سطح شهر روز پرترافیک و پر چالشی را تجربه کنند. همکاران پلیس در حوزه راهور، امروز کار سنگینی را برای روان کردن ترددها و بهبود حال مردم انجام دادند.

سرهنگ محمدی با اعلام اینکه در حال حاضر برق خیلی از معابر به ویژه در شمال شرق و محدوده احمدآباد، فردوسی، پل فلزی و خیابان عبدالرزاق قطع است، تاکید کرد: با پیگیری‌هایی که انجام دادیم، کارکنان شرکت برق خرابی برخی از پست‌های اداره برق را اعلام کردند که به‌زودی رفع خواهد شد.

وی خطاب به رانندگان وسایل نقلیه، هشدار داد: در روزهای آینده باتوجه به اینکه امکان بارش‌های رگباری پاییزی وجود دارد، هشدارهایی مشابه روزهای گذشته صادر خواهد شد. در بارندگی‌های اول راننده‌ها اگر احتیاط نکنند تصادفات افزایش پیدا خواهد کرد و پلیس نمی‌تواند معجزه کند. سرعت مطمنه در بارندگی‌های اول شرط است و اگر سفر ضروری نداریم ترددهای خود را باید به حداقل برسانیم، اما اگر تردد ضروری داریم تنها سرعت مطمنئه چاره‌ساز است.

رئیس پلیس راهور استان اصفهان رعایت این موارد را شرط اول رانندگی در بارندگی دانست و افزود: اگر موارد ایمنی را در بارندگی‌های اول رعایت نکنیم، باید منتظر سانحه، خروج از جاده، واژگونی و برخورد با دیگر خودروها بمانیم. شرایط رانندگی در معابر لغزنده با دیگر زمان‌ها متفاوت است، توصیه ما رعایت سرعت و رانندگی تدافعی در معابر لغزنده خواهد بود، درحالی که خیلی از افراد رانندگی‌های تهاجمی که در شرایط خشکی دارند را در بارندگی‌ها ادامه می‌دهند و نتیجه آن تصادفات متعدد و خسارت است.

وی با اشاره به آمادگی پلیس راهور برای امدادرسانی به رانندگان، خاطرنشان کرد: تمامی همکاران در حوزه پلیس راهور، آمادگی حضور فعال در سطح معابر را دارند و طبیعی است اگر تصادفی ایجاد شود، سریعا خود را به محل حادثه برسانند و صحنه را پاکسازی کنند که مسیرها راه‌بندان یا بسته نشوند، اما برای پیشگیری از تصادف رانندگان باید ملاحظات لازم را انجام دهند.

تور تابستان ۱۴۰۳
آموزشگاه آرایشگری مردانه
تبلیغات تابناک
اشتراک گذاری
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۱
انتشار یافته: ۱
آقای تابناک این عکس، اصفهان نیست. یه کم به خودتون زحمت بدید و عکس از اصفهان بگذارید
برچسب منتخب
# حمله به کنسولگری ایران در سوریه # اسرائیل # حمله ایران به اسرائیل # کنکور # حماس