بازدید 4518

تشدید بارش باران در ۴ استان طی امروز

سازمان هواشناسی از بارش شدید باران طی امروز در استان‌های لرستان، شمال خوزستان، گلستان و جنوب مرکزی خبر داد و اعلام کرد: بارندگی‌ها با شدت کمتر در استان‌های گیلان، مازندران، خراسان شمالی، خراسان رضوی، زنجان، قزوین، البرز، تهران، قم، سمنان، همدان، مرکزی، ایلام، کردستان و کرمانشاه ادامه دارد.
کد خبر: ۱۱۴۸۲۰۹
تاریخ انتشار: ۱۰ آبان ۱۴۰۱ - ۰۹:۵۱ 01 November 2022

به گزارش «تابناک» به نقل از ایرنا و بر اساس اعلام سازمان هواشناسی از امروز سه‌شنبه تا روز پنجشنبه بارندگی‌ها در چند استان شدید می‌شود.

سازمان هواشناسی در هشدار نارنجی اعلام کرد: امروز بارش باران همراه با رعدوبرق و وزش باد شدید موقتی را در استان لرستان، شمال خوزستان، گلستان، جنوب مرکزی و روز چهارشنبه در استان چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، خوزستان، غرب و جنوب اصفهان خواهیم داشت.

بارندگی‌ها روز پنجشنبه نیز در خراسان رضوی، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، نیمه شمالی فارس، شرق خوزستان، نیمه شمالی بوشهر، جنوب اصفهان شدت می‌یابد.

سازمان هواشناسی همچنین با اعلام هشدار زرد درباره نفوذ سامانه بارشی، نوع مخاطره را رگبار باران، رعدوبرق، احتمال تگرگ، در ارتفاعات و نقاط سردسیر بارش برف، وزش باد شدید موقتی و در نقاط مستعد همراه با خیزش و نفوذ گردوخاک، کاهش دما و احتمال رخداد مه اعلام کرد.

بر این اساس امروز (سه‌شنبه) در استان‌های گیلان، مازندران، خراسان شمالی، خراسان رضوی، زنجان، قزوین، البرز، تهران، قم، سمنان، همدان، مرکزی، ایلام، کردستان، کرمانشاه انتظار بارش باران و در ارتفاعات برف را داریم.

فردا (چهارشنبه) نیز در گیلان، لرستان، خراسان شمالی، خراسان رضوی، سمنان، قم، اصفهان، ایلام، همدان، مرکزی همین شرایط آب و هوایی پیش‌بینی می‌شود.

هواشناسی برای روز پنجشنبه در خراسان شمالی، سمنان، یزد، شمال کرمان، اصفهان، گلستان نیز بارندگی پیش‌بینی کرده است.

روز جمعه در نیمه شمالی کرمان، فارس، بوشهر، خراسان رضوی، خراسان جنوبی، جنوب یزد بارندگی خواهیم داشت.

اثر مخاطره نیز لغزندگی جاده، اختلال در سفرهای بین شهری به‌ویژه در عبور از گذرگاه‌های کوهستانی، احتمال ریزش کوه، احتمال آبگرفتگی محدود معابر، احتمال بالا آمدن سطح آب رودخانه‌ها و احتمال خسارت به صنعت کشاورزی عنوان شده است.

سازمان هواشناسی به احتیاط در سفرهای برون شهری، احتیاط در فعالیت کوه‌نوردی و جابجایی عشایر کوچ‌رو، تسریع در کاشت محصولات پاییزه و تعجیل در برداشت محصولات آماده توصیه کرده است.

سلام پرواز
بلیط اتوبوس
تبلیغات تابناک
اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# فطریه # جیش العدل # حمله به کنسولگری ایران در سوریه # کفاره روزه # جهش تولید با مشارکت مردم