بازدید 2886

انفجار‌ انتحاری در سومالی با ۱۰۰ کشته و ۳۰۰ زخمی

منابع خبری بامداد یکشنبه گزارش دادند، در پی انفجار ۲ خودرو بمب گذاری شده در پایتخت سومالی ۱۰۰ نفر کشته و ۳۰۰ نفر زخمی شدند.
کد خبر: ۱۱۴۷۸۴۱
تاریخ انتشار: ۰۸ آبان ۱۴۰۱ - ۰۷:۲۴ 30 October 2022

به گزارش «تابناک» به نقل از ایرنا از رویترز، «حسن شیخ محمود» رئیس جمهور سومالی اعلام کرد، شمار کشته‌های انفجار عصر شنبه در جنوب موگادیشو به ۱۰۰ تن رسیده و ۳۰۰ نفر نیز زخمی شدند.

پیش تر منابع محلی از انفجار دو خودرو بمب‌گذاری شده مقابل وزارت آموزش و پرورش این کشور در جنوب موگادیشو خبر دادنده بودند و شمار کشته شدگان این حمله ۵۰ نفر اعلام شده بود.

یکشنبه هفته گذشته نیز یک خودرو بمب گذاری شده در شهر «کیسمایو» در جنوب سومالی منفجر شد.

چهارشنبه دو هفته پیش هم دو انفجار انتحاری در مرکز سومالی رخ داد که در نتیجه آن، ۱۲ نفر کشته و ۷ نفر زخمی شدند.

هنوز هیچ گروهی مسئولیت انفجار عصر شنبه در جنوب سومالی را بر عهده نگرفته است، اما به گفته پلیس موگادیشو این انفجارها معمولا از سوی گروه الشاب صورت می‌گیرد.

الشباب یک گروه مسلح تروریستی وابسته به شبکه القاعده است که بسیاری از عملیات‌ تروریستی را که منجر به جان باختن صدها نفر در آفریقا شده، پایه‌ریزی کرده است.

الشباب بارها به نظامیان دولتی و نیروهای صلح‌بان اتحادیه آفریقا در موگادیشو پایتخت سومالی یورش برده‌ و چند عملیات‌ خونبار را هم در سایر نقاط آفریقا اجرا کرده است.

گروه الشباب قصد حمله به واحدهای اتیوپی در نیروهای مأموریت اتحادیه آفریقا در سومالی موسوم به «AMISOM» را داشته است و نیروهای هوایی اتیوپی علیه گروه الشباب در سومالی بارها دست به حمله زده‌اند.

نیروهای اتحادیه آفریقا در سومالی تحت پشتیبانی سازمان ملل متحد است و نزدیک به ۲۰ هزار سرباز که اتباع اوگاندا، اتیوپی، بوروندی و کنیا هستند در آن فعالیت می‌کنند.

سلام پرواز
تبلیغات تابناک
اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# حمله به کنسولگری ایران در سوریه # جهش تولید با مشارکت مردم # اسرائیل # حمله ایران به اسرائیل
آخرین اخبار