بازدید 8056

زمان آغاز ثبت نام کنکور ۱۴۰۲

کد خبر: ۱۱۴۷۷۶۳
تاریخ انتشار: ۰۷ آبان ۱۴۰۱ - ۱۴:۰۷ 29 October 2022

به گفته رئیس سازمان سنجش آموزش ثبت‌نام داوطلبان نوبت اول کنکور سراسری از فردا یکشنبه ۸ آبان آغاز می‌شود و روز شنبه ۱۴ این ماه به پایان می‌رسد.

به گزارش میزان، عبدالرسول پورعباس گفت: در سیستم جدید، برای هر داوطلب یک سامانه جامع طراحی شده که تا پایان عمر وی فعال است و با ثبت اطلاعات در این سامانه دیگر فرد نیازی به ورود مجدد اطلاعات برای ثبت نام آزمون‌ها ندارد.

وی ضمن اشاره به اینکه با توجه به اینکه کنکور ۱۴۰۲ در ۲ مرحله برگزار می‌شود، آزمون نوبت نخست در روزهای پنج‌شنبه و جمعه ۲۹ و ۳۰ دی ماه سال جاری برگزار می‌شود، ادامه داد: نوبت دوم این آزمون نیز در روزهای چهارشنبه و پنج‌شنبه ۱۴ و ۱۵ تیرماه ۱۴۰۲ برگزار می‌شود.

رئیس سازمان سنجش و آموزش کشور اظهار کرد: با تصویب شورای عالی انقلاب فرهنگی کنکور از امسال ۲ بار در سال برگزار می‌شود و نمره به دست آمده تا ۲ سال اعتبار دارد و بنابراین داوطلبان می‌توانند تا ۲ سال از نتایج به دست‌آمده، استفاده کنند.

پورعباس با بیان اینکه تمام داوطلبان باید یک شماره موبایل اختصاصی داشته باشند، افزود: این شماره باید حداقل برای یک آزمون در اختیار داوطلب یا بستگان وی باشد و همچنین داوطلبان دقت کنند اطلاعاتی که در سامانه وارد می‌کنند، اطلاعات حیاتی و مهمی است و به همین دلیل در درج اطلاعات دقت‌کنند.

وی توضیح داد: اشتباه در ثبت معدل می‌تواند منجر به حذف داوطلبان از فرآیندِ انتخاب شود. درنظر داریم که نتیجه اولیه کنکور امسال را تا پیش از پایان سال اعلام کنیم. این نتیجه شامل نمره خام و نمره آزمون است. مرداد ماه سال آتی، سوابق تحصیلی داوطلبان را از آموزش و پرورش دریافت می‌کنیم تا نتیجه نهایی را در مرداد اعلام کنیم.

رئیس سازمان سنجش و آموزش کشور با تاکید بر اینکه داوطلبان به هیچ وجه به کافی‌نت‌ها اعتماد نکنند، متذکر شد: ۹۰ درصد خطاها در فرایند ثبت‌نام توسط کافی‌نت‌ها صورت می‌گیرد و برای مثال، اشتباه در ثبت رشته بارها اتفاق افتاده است. در این صورت هیچ راهی برای تغییر رشته نداریم چون تمام اطلاعات در سیستم کد می‌شود و دیگر امکان بازکد کردن وجود ندارد. بنابراین داوطلبان در تمام مراحل تکمیل فرم ثبت‌نام دقت کنند. جابجایی شهر، تحقیقا غیرممکن است مگر اتفاق خیلی خاصی برای داوطلب اتفاق افتاده باشد.

تور تابستان ۱۴۰۳
تبلیغات تابناک
اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# حمله به کنسولگری ایران در سوریه # جهش تولید با مشارکت مردم # اسرائیل # حمله ایران به اسرائیل
آخرین اخبار