بازدید 2477
رییس مرکز وکلای دادگستری استان قزوین خبر داد:

بیش از ۶ هزارمشاوره حقوقی رایگان درنیمه اول امسال

کد خبر: ۱۱۴۷۷۵۲
تاریخ انتشار: ۰۷ آبان ۱۴۰۱ - ۱۳:۲۴ 29 October 2022

مرکز وکلای دادگستری استان قزوین در نیمه نخست سال جاری بالغ بر شش هزار و 400 مورد مشاوره حقوقی رایگان ارائه داده و برای 81 پرونده قضایی، وکیل معاضدتی یا تسخیری معرفی کرده است.

محمد نویسنده، رییس مرکز وکلای دادگستری استان قزوین ضمن اعلام این مطلب افزود: کلیه خدمات فوق به صورت رایگان و با مشارکت اعضای مرکز به شهروندان متقاضی در تمامی مراکز قضایی سطح استان ارائه شده است.بیش از شش هزار مشاوره حقوقی رایگان در نیمه اول امسال

وی گفت: خدمات مشاوره مرکز در قالب حضور اعضا در مراجع قضایی اعم از دادسرا و دادگاه ها در سراسر استان و ارائه مشاوره حضوری به شهروندان یا حضور در سامانه تلفنی 129 و پاسخگویی تلفنی به تماس های شهروندان از سراسر کشور ارائه می شود.

نویسنده گفت: وکیل تسخیری در مواردی که قانون با توجه به نوع جرم و مجازات بر ضرورت داشتن وکیل تاکید دارد و با عنایت به اینکه جلسه رسیدگی بدون حضور وکیل رسمیت نخواهد داشت در صورت ناتوانی متهم از انتخاب وکیل توسط مرکز به صورت رایگان انتخاب و معرفی می شود.

وی افزود: همچنین در مواردی که با معرفی دادگستری یا تشخیص مرکز، شهروندان به جهت عدم تمکن مالی در انتخاب وکیل ناتوان هستند وکیل معاضدتی از سوی مرکز تعیین می شود.

رییس مرکز وکلای دادگستری استان قزوین در این باره گفت: حق الوکاله وکلای معاضدتی تا زمان حصول تمکن مالی موکل رایگان محسوب می شود.

لازم به ذکر است شهروندان می توانند برای دریافت مشاوره درباره مسائل حقوقی خود به صورت رایگان با سامانه تلفنی 129 مرکز وکلای دادگستری تماس گرفته یا به دفاتر مشاوره حقوقی مستقر در کلیه مراکز قضایی سطح استان مراجعه نمایند.

اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# برنامه هفتم توسعه # حقآبه هیرمند # حج 1402 # رضامراد صحرایی # عبدالعلی قوام
وب گردی