بازدید 2643

شمار مبتلایان کرونا در آمریکا از ۹۹ میلیون نفر گذشت

بنابر جدیدترین آمار رسمی همه‌گیری کرونا، مجموع مبتلایان به بیماری کووید-۱۹ در جهان تاکنون به ۶۳۴ میلیون و ۶۱۶ هزار و ۸۳۵ نفر رسیده و مرگ شش میلیون و ۵۸۹ هزار و ۴۵۸ بیمار کووید- ۱۹ نیز تایید شده است.
کد خبر: ۱۱۴۷۵۹۶
تاریخ انتشار: ۰۶ آبان ۱۴۰۱ - ۱۰:۱۶ 28 October 2022

به گزارش ایسنا، بنابر تازه‌ترین داده‌ها در جدول پاندمی کرونا، آمریکا با بیش از ۹۹.۲ میلیون مبتلا و عبور از یک میلیون قربانی همچنان در صدر فهرست کشورهای درگیر با این بیماری قرار دارد.

در اروپا نیز هم اکنون فرانسه با ثبت بیش از ۳۶.۷ میلیون مبتلا تا این لحظه رکورددار ابتلا در بین کشورهای این منطقه است و روسیه با گذشتن از آمار ۳۸۹ هزار قربانی، هم اکنون بالاترین رقم مرگ و میر کرونایی را در بین کشورهای اروپایی دارد.

بنابر جدول به‌روز شده در پایگاه اطلاع‌رسانی "ورلداُمتر"، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که طبق گزارش‌های رسمی بالاترین آمارها را تاکنون داشته‌اند تا صبح امروز (جمعه) به ترتیب به شرح زیر است:
 

# نام کشور مجموع مبتلایان مجموع فوتی‌ها
۱ ایالات متحده ۹۹,۲۸۱,۹۵۴ ۱,۰۹۴,۵۹۶
۲ هند ۴۴,۶۴۹,۰۸۸ ۵۲۸,۹۹۹
۳ فرانسه ۳۶,۷۴۴,۶۵۵ ۱۵۶,۷۷۱
۴ آلمان ۳۵,۵۲۳,۴۱۲ ۱۵۳,۳۷۷
۵ برزیل ۳۴,۸۵۷,۶۴۸ ۶۸۸,۰۱۳
۶ کره جنوبی ۲۵,۴۶۶,۹۹۲ ۲۹,۱۰۰
۷ انگلیس ۲۳,۸۵۵,۵۲۲ ۱۹۲,۶۸۲
۸ ایتالیا ۲۳,۴۷۵,۱۸۷ ۱۷۸,۹۴۰
۹ ژاپن ۲۲,۱۴۸,۸۶۳ ۴۶,۴۸۵
۱۰ روسیه ۲۱,۴۰۲,۲۰۹ ۳۸۹,۸۷۲

همچنین ایران با مجموع هفت میلیون و ۵۵۷ هزار و ۱۳۴ مورد ابتلا و ۱۴۴ هزار و ۵۶۲ مورد فوت ناشی از بیماری کووید-۱۹ در حال حاضر در رتبه هجدهم در جدول جهانی کرونا قرار دارد.

روند افزایش آمار ابتلا به بیماری کووید-۱۹ که تاکنون در ۲۲۸ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می‌گیرد.

در این لینک مشروح آمار فراگیریِ ویروس کرونا در جهان و جدول حاوی تمام جزئیات آماری در همه کشورها و مناطق درگیر کرونا به روزرسانی می‌شود.

سلام پرواز
خیرات نان
اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# مناجات شعبانیه # امامی کاشانی # انتخابات مجلس # انتخابات # مجلس خبرگان
وب گردی