بازدید 7238
۱

افزایش موارد ابتلا به آنفلوانزا در استان گلستان

معاون فنی مرکز بهداشت دانشگاه علوم پزشکی گلستان از افزایش نمونه های مثبت آنفلوانزا در استان خبرداد و گفت: افراد پرخطر مانند سالمندان تزریق واکسن را فراموش نکنند.
کد خبر: ۱۱۴۷۲۶۱
تاریخ انتشار: ۰۴ آبان ۱۴۰۱ - ۰۸:۰۸ 26 October 2022

به گزارش «تابناک»، سید مهدی صداقت شامگاه سه شنبه در گفتگو با خبرنگاران اظهار کرد: برای بررسی سیر و روند بیماری آنفلوانزا میزان نمونه‌های مثبت در بازه زمانی مشخص مورد ملاک ما است.

معاون فنی مرکز بهداشت دانشگاه علوم پزشکی گلستان افزود: در هفته گذشته از هر ۵۰ آزمایش چهار نمونه مثبت بود که این عدد در روز گذشته از هر ۳۰ آزمایش به ۱۲ نمونه مثبت رسیده است.

وی توضیح داد: این یعنی هر فردی که با علائمی چون سرفه، بدن درد، سردرد و مانند آن رویت شد به نسبت مشخص ممکن است ویروس آنفلوانزا یا سرماخوردگی داشته باشد.

صداقت گفت: با توجه به افزایش نمونه‌های مثبت، گروه‌های پرخطر مانند سالمندان، زنان باردار و بیماران خاص واکسیناسیون را فراموش نکنند.

طبق گفته معاون فنی مرکز بهداشت دانشگاه علوم پزشکی گلستان واکسن این گروه‌ها رایگان بوده و با فراخوان به آنها اعلام خواهد شد.

وی توصیه کرد که مردم در فضاهای بسته تلاش کنند امکان تبادل هوا برقرار شود و اگر فردی دارای علائم بود از حضور در محل کار خودداری کرده و دیگران هم حتماً از ماسک استفاده کنند و از نزدیک شدن به بیماران دوری شود.

تور تابستان ۱۴۰۳
تبلیغات تابناک
اشتراک گذاری
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۱
اصفهان و شیراز و سیستان و بلوچستان و کردستان و تهران و .... اینجاها هم زیاد شده
خخخخخخخ
برچسب منتخب
# حمله به کنسولگری ایران در سوریه # جهش تولید با مشارکت مردم # اسرائیل # حمله ایران به اسرائیل
آخرین اخبار