بازدید 4023

استرداد متهم به قتل پس از ۱۰ سال حبس

کد خبر: ۱۱۴۷۲۳۴
تاریخ انتشار: ۰۳ آبان ۱۴۰۱ - ۱۹:۲۴ 25 October 2022

پلیس ایران خواهان استرداد متهمی شد که 10 سال قبل در عراق هموطن خود را به قتل رسانده و در زندان این کشور به سر می‌برد.

به گزارش ایران، چندی قبل خانواده‌ای به دادسرای امور جنایی پایتخت مراجعه کرده و خواهان انتقال قاتل فرزندشان به ایران شدند. طبق اظهارات این خانواده، پسر آنها برای کار به عراق رفته بود اما در آنجا با یک مرد ایرانی درگیر شده و به قتل رسیده است.

طبق اعلام پلیس کشور عراق، متهم دستگیر و به زندان محکوم شد و حالا آنها خواهان انتقال قاتل پسرشان به ایران و مجازات او در کشور ایران بودند.

با درخواست خانواده مقتول، بازپرس شعبه ششم دادسرای امور جنایی تهران درخواست استرداد متهم را صادر کرد. اما با توجه به اینکه او در عراق مرتکب جنایت شده بود، در دادگاه کشورعراق پای میز محاکمه رفته و به حبس‌ابد محکوم شده‌بود. اما باتوجه به رفتار مناسب وی در زندان عراق، حبس ابد او شکسته شد و به 10 سال و 6 ماه حبس تبدیل شد.

با پایان این دوران و فرا رسیدن زمان آزادی مرد زندانی، با توجه به اینکه ایران درخواست استرداد متهم را داده و اعلان قرمز علیه او صادر کرده بود، پلیس عراق به پلیس ایران اعلام کرد که متهم قرار است آزاد شود.

از آنجا که خانواده مقتول خواهان انتقال و محاکمه او در ایران بودند؛ پلیس ایران از آنها خواست تا متهم را به ایران تحویل دهند. بدین ترتیب پلیس بین‌الملل وارد عمل شد تا متهم را تحویل مقامات ایران دهد.

تور تابستان ۱۴۰۳
تبلیغات تابناک
اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# حمله به کنسولگری ایران در سوریه # جهش تولید با مشارکت مردم # اسرائیل # حمله ایران به اسرائیل