بازدید 7555

بن‌سلمان در خفا درباره بایدن چه می‌گوید؟

روزنامه وال استریت ژورنال در گزارشی به نقل از منابع سعودی نوشت: محمد بن سلمان در صحبت های پشت درهای بسته خود، جو بایدن را مورد تمسخر قرار داده و درباره توان عقلی وی ابراز تردید جدی می کند.
کد خبر: ۱۱۴۷۱۸۶
تاریخ انتشار: ۰۳ آبان ۱۴۰۱ - ۱۵:۳۰ 25 October 2022

 

به گزارش تابناک به نقل از مهر، روزنامه آمریکایی وال استریت ژورنال در گزارشی به نقل از منابع سعودی نوشت: محمد بن سلمان در صحبت‌های پشت درهای بسته خود، جو بایدن را مورد تمسخر قرار داده و درباره توان عقلی وی ابراز تردید می‌کند.

بنابراین گزارش، ولیعهد عربستان سعودی به نزدیکان و مشاوران خود گفته هرگز تحت تأثیر جو بایدن از زمانی که معاون رئیس جمهور آمریکا بوده، قرار نگرفته و دونالد ترامپ را بسیار بیشتر به بایدن ترجیح می‌دهد.

وال استریت ژورنال در ادامه گزارش خود در ارتباط با سفر بایدن به عربستان سعودی در جولای ۲۰۲۲، می‌نویسد: در این سفر دو طرف تلاش داشتند روابط شخصی میان خودشان را بهبود بخشند اما سخنان بایدن درباره مسائل حقوق بشری عربستان و طرح موضوع قتل جمال خاشقجی بار دیگر خشم ولیعهد سعودی را برانگیخت.

در ادامه این گزارش آمده است: در سال‌های اخیر عوامل ژئوپلتیک و اقتصادی زنگ خطر را برای ایجاد در روابط ریاض و واشنگتن به صدا درآورده بود اما تنش‌ها میان بایدن و بن سلمان این مساله را تشدید کرد تا جایی که به نظر می‌رسد این تنش‌ها در آینده وارد مراحل خطرناک‌تری نیز بشود.

تور تابستان ۱۴۰۳
تبلیغات تابناک
اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# حمله به کنسولگری ایران در سوریه # جهش تولید با مشارکت مردم # اسرائیل # حمله ایران به اسرائیل
آخرین اخبار