بازدید 13573

واکنش روسیه به تهدید اوکراین به استفاده از بمب کثیف

سخنگوی کاخ کرملین با واقعی توصیف کردن تهدید اوکراین به استفاده از «بمب کثیف» علیه روسیه، گفت فرانسه و آلمان هیچ تمایلی برای میانجی‌گری در مذاکرات صلح ندارند.
کد خبر: ۱۱۴۷۰۳۵
تاریخ انتشار: ۰۲ آبان ۱۴۰۱ - ۱۶:۵۰ 24 October 2022

 

به گزارش تابناک به نقل از فارس، «دیمیتری پسکوف» سخنگوی ریاست جمهوری روسیه امروز (دوشنبه) تهدید مقامات اوکراینی به استفاده از نوعی بمب رادیواکتیو علیه نیروهای روس را واقعی و تهدید جدی توصیف کرد.

پسکوف طی نشست خبری در کرملین گفت رژیم کی‌یف آشکارا تهدید کرده که از «بمب کثیف» استفاده می‌کند و وزارت دفاع روسیه نیز این اطلاعات را به غرب داد، حال می‌خواهند باور کنند یا خیر.

به نوشته وبگاه «ریانووستی»، وی در این‌باره تضویح داد: «واقعیت این است که بی‌اعتمادی آنها به اطلاعاتی که طرف روسی مخابره کرده است به این معنی نیست که تهدید استفاده از چنین بمبی وجود ندارد. تهدید آشکار است».

بمب کثیف، نوعی بمب یا موشک آلوده به مواد رادیواکتیو است که با استفاده از انفجار غیراتمی، محیط را به تشعشعات اتمی آلوده می‌کند.

شب گذشته «سرگئی شویگو» وزیر دفاع روسیه در تماس همتایان خود از آمریکا، فرانسه و ترکیه در مورد استفاده احتمالی کی‌یف از این نوع بمب رادیواکتیو علیه نیروهای روس و خاک این کشور قویاً ابراز نگرانی کرده بود.

تور تابستان ۱۴۰۳
تبلیغات تابناک
اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# حمله به کنسولگری ایران در سوریه # جهش تولید با مشارکت مردم # اسرائیل # حمله ایران به اسرائیل