بازدید 26911
۱

وزیر ورزش: حتی یک تار موی الناز رکابی هم بیرون نبود

حمید سجادی توضیحاتی در خصوص دیدار خبرسازش با الناز رکابی ملی پوش سنگنوردی ایران داد.
کد خبر: ۱۱۴۶۹۸۹
تاریخ انتشار: ۰۲ آبان ۱۴۰۱ - ۱۴:۱۹ 24 October 2022

به گزارش تابناک، حمید سجادی در حاشیه افتتاح آکادمی ملی جودو که امروز دوشنبه صورت گرفت در واکنش به این پرسش که چرا بعد از بازگشت الناز رکابی بلافاصله با او دیدار داشتید اما با قهرمانان دوومیدانی و وزنه برداری چند روز بعد دیدار کردید گفت: علت خاصی نداشت . برنامه ریزی می کنیم که همه ورزشکاران را ببینیم. قهرمانان زن و مرد برای ما هیچ فرقی نمی کنند و همه فرزندان ایران هستند.

وی ادامه داد: خانم رکابی خودش درخواست ملاقات کرد. به من پیغام دادند که ایشان می خواهد با وزیر ورزش دیدار کند و بعد به زنجان برود. ما هم برنامه ریزی کردیم تا شنونده صحبت های ایشان باشیم که همین اتفاق هم افتاد و درخواست هایشان را مطرح کردند.

وزیر ورزش و جوانان ادامه داد: قبل از اینکه خانم رکابی به وزارت ورزش بیایند با آقای باخ صحبت کردند. این برای اولین بار است که باخ با یک ورزشکار ایرانی صحبت کرده است. سوالاتی را در مورد وضعیت شان از او پرسیده بودند. باخ فکر کرده بود که اتفاقات ناگواری برای خانم رکابی رخ داده است. اما آنهایی که این اطلاعات را به باخ داده بودند فراموش کرده بودند که الناز رکابی فرزند ایران است و همه حمایت ها از وی صورت خواهد گرفت.

سجادی ادامه داد: ایشان از من چندین خواسته داشتند. خانم رکابی حدود ۲۰ سال است که در سنگنوردی کار می کنند. به من گفت دوست داشتم شما را ببینم و در مورد بیمه و داشتن شغل صحبت کنم. ایشان گفتند که دوست دارد در کشور خودمان یک باشگاه داشته باشد و خواستند که ما کمک کنیم که یک باشگاه داشته باشند و به آموزش جوانان بپردازند.

وزیر ورزش در مورد انتقاداتی که به خاطر حجاب الناز رکابی در دیدار با وی صورت گرفته بود گفت: ایشان زمانی که آمدند لباس ورزشی و اسپورت پوشیده بودند و یک کلاه ورزشی بر سر داشتند و یک کلاه دیگر هم روی آن بود که یک تار مویشان هم بیرون نبود. حالا در تصاویر طوری دیده می شود که انگار حجاب را رعایت نکرده اند در حالی که یک تار موی ایشان هم پیدا نبود.

وی ادامه داد: برخی عزیزان انتقاداتی را مطرح کرده بودند که درست نبود. این که چرا لباس رسمی نپوشیده اند شاید به این خاطر بود که عازم سفر بودند و با لباس ورزشی آمدند که هیچ مشکلی هم نداشت.

 

همشهری آنلاین

اشتراک گذاری
برچسب ها
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۱۰۸
انتشار یافته: ۱
گردن هم نبايد پيدا باشد جناب وزير
برچسب منتخب
# قره باغ # بازیهای آسیایی 2022 # هفته وحدت # لایحه برنامه هفتم # فردوس کاویانی