بازدید 3759

واکنش یکی از مسببان تعلیق کمیته مجوز بعداز کاهش محرومیت ایران در AFC

کد خبر: ۱۱۴۶۰۰۵
تاریخ انتشار: ۲۷ مهر ۱۴۰۱ - ۱۳:۰۲ 19 October 2022

کاظم اولیایی یکی از مدیرانی که با عملکرد ضعیف خود باعث حذف استقلال و پرسپولیس از لیگ قهرمانان آسیا و همچنین تعلیق کمیته صدور مجوز حرفه‌ای شد، بار دیگر به حرف آمده است.

به گزارش تابناک ورزشی؛ اولیایی که در ماجرای سقوط آزاد باشگاه بزرگ پاس تهران با انتقال آن به همدان نقش داشت، در فدراسیون قبلی نیز یکی از مدیران کمیته صدور مجوز بود که با اشتباهات و عدم درک صحیح وظایف، باعث تعلیق این کمیته از سوی کنفدراسیون فوتبال آسیا شد.

دیروز فدراسیون فوتبال اعلام کرد که تعلیق کمیته صدور مجوز حرفه‌ای ایران از یک سال به دو ماه کاهش پیدا کرده است.

واکنش یکی از مسببان تعلیق کمیته مجوز بعداز کاهش محرومیت ایران در AFC

در همین رابطه کاظم اولیایی عضو کمیته بدوی مجوز حرفه‌ای درباره چگونگی روند نرمش AFC در این موضوع با توجه به اتفاقات رخ داده در سال گذشته، به حرف آمد و گفت: سال گذشته کارمان در کمیته بدوی صدور مجوز حرفه‌ای درست بود! ولی دپارتمان اصرار داشت از یک تبصره استفاده کند و سه ماه به باشگاه‌های استقلال و پرسپولیس مهلت داده شود. این تبصره قانونی نبود. کمیته بدوی کارش را درست انجام داد و صلاحیت این باشگاه‌ها را برای دریافت مجوز حرفه‌ای رد کرد ولی کمیته استیناف به بندی استناد کرد که در آیین نامه جدید نبود.

وی اضافه کرد: موضوع دیگری که تعلیق کمیته صدور مجوز حرفه‌ای را در پی داشت، مربوط به باشگاه گل‌گهر بود. در ابتدا از سوی کمیته بدوی باشگاه‌ گل‌گهر در کنار باشگاه‌های فولاد و سپاهان واجد شرایط مجوز بودند ولی در باشگاه گل‌گهر برای قرارداد مربی بدنساز یک مهلت پرداخت وجود داشت و باشگاه سیرجانی حقوق این مربی را بعد از این تاریخ پرداخت کرده بود. از سوی AFC سخت‌گیری شد که چرا در تاریخ پرداخت و تاریخ مهلت در قرارداد دقت نشده است. تصور کردیم که چون در هنگام بررسی، باشگاه گل‌گهر بدهکار نیست مشکلی ایجاد نمی‌شود اما این باشگاه از سوی AFC رد شد. در کل اتفاقاتی که در سال گذشته در این جریان رخ داده، مسائلی نبود که قابل حل شدن نباشد. برای همین AFC اکنون تعلیق را به مدت کمتری کاهش داده است.

اشتراک گذاری
برچسب ها
برچسب منتخب
# برنامه هفتم توسعه # اردوغان # اسدالله اسدی # حقآبه هیرمند # حج 1402 # انتخابات ترکیه 2023
آخرین اخبار
وب گردی