بازدید ۶۸۸۳۹
سه هزار و صد و چهل و ششمین بسته ویژه خبری «تابناک»
در بسته خبری امروز «تابناک» تیتر‌هایی مانند: حاجی بازداشت‌ شده در عربستان به ایران بازگشت / نماینده مجلس: بیشتر بازداشت‌شدگان خراسان رضوی گروه سنی ۱۴ تا ۱۸ هستند / حضور فرمانده نیروی قدس سپاه در جلسه دور جدید مجمع تشخیص مصلحت نظام/ وزیر سابق ارشاد: برای بداخلاقی مجوزسازی نکنیم و ... را می‌خوانید.
کد خبر: ۱۱۴۳۶۳۳
تاریخ انتشار: ۱۳ مهر ۱۴۰۱ - ۲۰:۴۷ 05 October 2022

‍«تابناک» هر روز سعی دارد با انتخاب تیتر‌هایی از حوزه‌های مهم خبری به خصوص سیاسی و اقتصادی، شما را در جریان اخباری مهم و اثرگذار قرار دهد که قطعا باید شنیده و خوانده شوند. در این بسته خبری، نگاهی به آخرین مواضع جناح‌های سیاسی و تحولات مهم داخلی و اوضاع اقتصادی کشور انداخته می‌شود که مخاطبان با مطالعه آن به رهیافت‌های مهمی از سیر وقایع اثرگذار کشور دست خواهند یافت.

احتمال غیبت ایران در جام جهانی کشتی آمریکا
سایت روسی مدعی شد: رقابت های کشتی آزاد جام جهانی در حالی آذرماه در آمریکا برگزار می شود که معلوم نیست به تیم ملی کشتی آزاد ایران ویزا داده شود. در صورتی که این امر محقق نشود، ایران غایب جام جهانی کشتی خواهد بود و اسلواکی جایگزین این تیم می شود. پیشتر علیرضا دبیر اعلام کرده بود، در صورتی که آمریکا حتی ویزای یک نفر از تیم اعزامی ایران را صادر نکند برای رقابت به این کشور نخواهند رفت.

اولیانوف: مذاکرات هسته‌ای احتمالاً ماه آینده از سر گرفته می‌شود
نماینده روسیه در مذاکرات رفع تحریم‌ها به شبکه الجزیره گفته، احتمالاً مذاکرات از اواسط ماه نوامبر (اواخر آبان) از سر گرفته شود./فارس

 

واکنش دادستان کل کشور به مشکلات ایجاد شده برای کسب و کار مردم در اینستاگرام
دادستان کل کشور با بیان اینکه کسب و کار مردم در اینستاگرام با مشکل روبرو شده است، تاکید کرد: باید آن زمان که هنوز کسب و کار مردم در فضای مجازی نبود، دوراندیشی می‌کردیم تا به جای استفاده از برنامه خارجی و با کمک فکر و اندیشه جوانان، شبکه داخلی ایجاد می‌کردیم.حجت‌الاسلام و المسلمین محمدجعفر منتظری با حضور در همایش بررسی نقش نخبگان در جهاد تبیین که به همت مرکز بسیج قوه مقننه برگزار شد، با اشاره به آیات قرآن درخصوص جهاد تبیین گفت: اسلام برای جامعه ای که گرفتار جهل، معصیت و گناه و تاریکی های بسیار گسترده و عمیق شده، راه مبارزه ای در نظر گرفته و آن جهاد اکبر یا همان جهاد تبیین است. وی ادامه داد: در جهاد تبیین باید چند اصل را رعایت کنیم، اولاً خودمان را بسازیم، اعتقادات، بینش و نگرش خود را اصلاح و منطبق بر آیات شریفه حرکت کنیم. به صرف ادعای انقلابی بودن، نمی توان انقلابی بود، باید به مبانی انقلابی بودن اعتقاد داشت و از حوادث ترسی نداشته باشیم.

حاجی بازداشت‌شده در عربستان به ایران بازگشت
حاجی ایرانی بازداشت شده در عربستان به کشور بازگشت و روند بازجویی در زندان عربستان و اتهامات غیرواقعی واردشده در این مدت را تشریح کرد. به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی حج، خلیل دردمند، حاجی ایرانی که پس از ۸۰ روز بازداشت در عربستان دوشنبه یازدهم مهرماه ۱۴۰۱ به کشور بازگشت، با حضور در سازمان حج و زیارت با حجت‌الاسلام والمسلمین سید عبدالفتاح نواب، نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت و سرپرست حجاج ایرانی دیدار و گفتگو کرد. در این دیدار که سیدصادق حسینی، رئیس سازمان حج و زیارت نیز حضور داشت، حاج خلیل دردمندی به تشریح روند بازداشتش در مسجدالحرام و بازپرسی‌ها و روزهای سختی که در این حدود ۸۰ روز گذرانده، پرداخت و به این نکته اشاره کرد، در مراحل بازپرسی بارها تلاش شد که به نسبت‌های غیرواقعی متهم شود.

نماینده مجلس: بیشتر بازداشت‌شدگان خراسان رضوی گروه سنی ۱۴ تا ۱۸ هستند
نماینده خراسان رضوی گفت: بیشتر بازداشت‌شدگان حوادث اخیر کشور در این استان افراد ۱۴ تا ۱۸ سال هستند که پیگیریم تا با یک رأفت خاص مورد بخشش قرار گیرند که پرونده‌ای برای این افراد ایجاد نشود. هاجر چنارانی درباره سخنان رئیس قوه قضاییه مبنی بر اینکه باید بین افرادی که بی گناه و یا کم گناه هستند و در اعتراضات اخیر دستگیر و بازداشت شده‌اند با سایر افراد تفکیک قائل شد، گفت: ما در مجمع نمایندگان خراسان رضوی، جلسه‌ای را با رئیس کل دادگستری استان، دادستان محترم و معاونان ایشان در خصوص حوادث اخیر برگزار کردیم.این نماینده مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: با توجه به این که بیشتر گروه‌های سنی ما از ۱۴ تا ۱۸ سال بودند و واقعا این‌ افراد شرایط تحصیل، کار و دانشگاه را دارند، قرار شد یک رأفت خاصی برای این دوستان در نظر بگیرند که صرفا فقط یک تعهد باشد؛ یعنی صد در صد دوستان قوه قضائیه این را رصد می‌کنند. وی خاطرنشان کرد: مواردی که بی‌گناه و تا حدودی گناه‌کار بودند که هیچ، موارد دیگر هم قرار شد یکسری از کلاس‌ها و آموزش‌های دیگر گذاشته شود؛ یعنی تا جایی که امکان دارد برای این عزیزان پرونده ایجاد نشود. چنارانی در خصوص بازداشت تعدادی از خبرنگاران و روزنامه‌نگاران طی چند روز اخیر و پیگیری این بازداشت‌ها از سوی مجلس شورای اسلامی بیان کرد: صد در صد مطمئن باشید اگر وابستگی خاصی به گروهک و یا جایی نداشته باشند، یک رأفت بسیار خوبی شامل این عزیزان هم می‌شود.

حضور فرمانده نیروی قدس سپاه در جلسه دور جدید مجمع تشخیص مصلحت نظام
نخستین جلسه مجمع تشخیص مصلحت نظام در دوره جدید با حضور مقامات کشوری و لشکری برگزار شد. در این جلسه سردار اسماعیل قاآنی فرمانده نیروی قدس سپاه هم حضور داشت که یکی از سوژه های جذاب عکاسان خبری بود. ۲۹ شهریور امسال حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در حکمی اعضای دوره‌ی جدید مجمع تشخیص مصلحت نظام را منصوب کردند.


سردار نقدی: مردم با دو نوع جمهوری اسلامی مواجه هستند
سردار نقدی سپس با اشاره به رهاشدگی فضای مجازی در کشورمان و تلاش دشمن در این فضا برای القای ضعف و ناکارآمدی نظام اسلامی گفت: مردم با دو نوع جمهوری اسلامی ایران مواجه هستند؛ یکی در فضای واقعیت در حال پیشرفت و عبور از گردنه‌های سخت و نفوذ به جای جای جهان و کسب دستاورد‌های بزرگ علمی، دفاعی، سیاسی و... و دیگری ایرانی که پر از جنایت، خیانت، ظلم و فروپاشی اجتماعی است که همه چیز در آن پایان یافته و در حال فروپاشی است.معاون هماهنگ‌کننده سپاه با اشاره به تفکرات و اعتقادات بعضی از افرادی که در اغتشاشات اخیر بازداشت شده بودند، بیان کرد: برخی نظرات بی‌پایه این افراد شاید اگر بیان شود، خنده‌دار خواهد بود، اما وقتی ریشه‌یابی می‌شود، همه آن‌ها در قالب مطالب دروغی است که در فضای مجازی نسبت داده شده و فرد بدون مراجعه به آن مرجع یا کتاب و سخنرانی، هر دروغی را که گفته شده، مانند واقعیت فرض کرده است.

وزیر سابق ارشاد: برای بداخلاقی مجوزسازی نکنیم
نماینده ولی فقیه و مدیرمسئول روزنامه اطلاعات با بیان اینکه هتک حیثیت و فحاشی در هیچ حالت مجاز نیست، نوشت: برای بداخلاقی مجوزسازی نکنیم. سیدعباس صالحی، نماینده ولی فقیه و مدیرمسئول روزنامه اطلاعات در توئیتر نوشت: کینه‌توزی و تندخویی و درشت‌گویی و فحاشی و حریم‌شکنی، خط‌قرمزهای اخلاق انسانی هستند. به این بهانه‌ که دیگران رعایت نکردند، مجاز نیستیم مقابله به مثل کنیم. هرچند دفاع نظامی و قصاص جان در اسلام مجاز است، هتک حیثیت و فحاشی در هیچ حالت مجاز نیست. برای بداخلاقی مجوزسازی نکنیم.

بورل: از تدابیر محدودکننده علیه ایران استفاده خواهیم کرد
مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا مدعی شد که این اتحادیه از تمامی ابزارهای موجود از جمله «تدابیر محدودکننده» علیه ایران استفاده خواهد کرد. جوزپ بورل، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا روز سه‌شنبه در سخنانی با اشاره به ناآرامی‌های اخیر در ایران بیان نمود: ما به عنوان نمایندگان اتحادیه اروپا از ایران خواسته‌ایم تا به حقوق اساسی شهروندان ایرانی احترام بگذارد.وی مدعی شد که همراه چارلز مایکل، رئیس شورای اروپا در دیدار با برخی مقامات ایرانی مستقیم این مساله را مطرح کرده است. وی با اشاره به ناآرامی های اخیر در ایران و در اظهاراتی مداخله‌جویانه گفت: به نظرم مهم است که ما واکنشی قوی و متحد بوسیله اتحادیه اروپا نشان بدهیم. ما به همراه کشورهای عضو به بررسی تمام گزینه‌های دردسترس از جمله تدابیر محدودکننده برای پاسخ دادن به این رویدادها خواهیم پرداخت. من این مساله در جلسه آتی شورای روابط خارجی با همتایانم مطرح می‌کنم.

سفیر انگلیس در تهران برای دومین بار به وزارت خارجه احضار شد
سفیر انگلیس در تهران برای دومین بار ظرف دو هفته اخیر به وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران احضار شد. در واکنش به اظهارات مداخله جویانه مقامات وزارت خارجه انگلیس، «سایمون شرکلیف» سفیر این کشور در جمهوری اسلامی ایران روز سه شنبه ۱۲ مهر ماه به وزارت امور خارجه احضار شد. این دومین بار ظرف دو هفته اخیر است که شرکلیف به وزارت خارجه احضار می‌شود. او دوم مهر ماه و در پی فضاسازی‌های خصمانه رسانه‌های فارسی زبان به وزارت امور خارجه احضار و در این دیدار مراتب اعتراض شدید جمهوری اسلامی ایران به دولت انگلیس به خاطر میزبانی این کشور از رسانه‌هایی که در روزهای اخیر تحریک و دعوت به اغتشاش و گسترش آشوب‌ها در جمهوری اسلامی ایران را در صدر برنامه‌های خود قرار داده‌اند، به وی ابلاغ شد.

بانک مرکزی بازهم لیست بدهکاران زیر ۱۰۰میلیاردی را منتشر نکرد
بانک مرکزی اعلام کرد: فهرست اطلاعات تسهیلات و تعهدات کلان و اشخاص مرتبط بانکهایی که در پایان سه ماه اول سال جاری مورد بررسی نهایی قرار گرفته اند به همراه اطلاعات تسهیلات کلان غیرجاری به تفکیک هر بانک به روزرسانی و منتشر شد. در این میان با وجود متن قانون بودجه مبنی بر شفافیت در اعلام لیست تسهیلات و بدهکاران بانکی، باز هم بانک مرکزی تاکید دارد با توجه به مصوبه شورای پول و اعتبار که تسهیلات و تعهدات بیشتر از یک هزار میلیارد ریال تسهیلات و تعهدات کلان و اشخاص مرتبط محسوب می­ شود، هم اکنون فهرست بانک هایی که اطلاعات تسهیلات و تعهدات کلان و اشخاص مرتبط آنها در پایان سه ماهه اول سال جاری مورد بررسی نهایی قرار گرفته است به همراهاطلاعات تسهیلات کلان غیرجاری به تفکیک هر بانک قابل مشاهده است.

استاندار خوزستان: نرخ بیکاری در استان کاهش پیدا کرده است
صادق خلیلیان در نشست شورای اشتغال استان اظهار کرد: با توجه به بررسی‌های صورت گرفته در بخش‌های مختلف کشاورزی، صنعت و … موفق شدیم تا ۳۳ هزار شغل پایدار ایجاد کنیم که نسبت به سال گذشته ۵۰ درصد افزایش داشته است. میزان اشتغالی که امسال خواهیم داشت، بیش از ۶۰ هزار خواهد بود که در آن صورت یک سوم بیکاران را مشغول به کار می‌کنیم. خلیلیان افزود: نرخ بیکاری تا این لحظه کاهش پیدا کرده است اما نیاز داریم تا این آمار را بیش از این کاهش دهیم و به کمتر از ۱۰ درصد برسانیم.

زمان رمزگشایی از مزایده خودرو‌های خارجی اعلام شد
سخنگوی سازمان جمع‌آوری و فروش اموال تملیکی گفت: مزایده فوق‌العاده خودرو‌های خارجی به ارزش ۲ هزار و ۳۷ میلیارد تومان، ۱۶ مهرماه با حضور نمایندگان دستگاه‌های نظارتی رمزگشایی می‌شود.

انتقاد ­مدیر عامل اسبق سایپا: هیچ چیز سر جای خود نیست
سعید مدنی مدیر عامل اسبق گروه خودروسازی سایپا گفت: در بسیاری از کشورها، خودروساز سهامدار قطعه سازان می‌شود و در مقابل قطعه سازان هم می‌توانند سهام دار خودروسازان باشند؛ اکنون اینکه چرا قطعه سازان نمی‌توانند سهام خودروسازان را بخرند، بیشتر ترس ناشی از انحصار است، چون شاید قطعه سازی که سهام دار در خودروسازی می‌شود، دیگر به تمام خودروسازان سرویس دهی خوبی نداشته باشد. زمانی که می‌خواهیم سهام خودروسازی را واگذاری کنیم، معمولا درست این است که اهلیت و سرمایه داشته باشد؛ اهلیت داشتن به این معناست که صنعتگر باشد و اولویت با کسی است که با این صنعت کار کرده، که این یعنی اولویت با قطعه سازان باشد و نگرانی از این بابت نباید داشته باشیم. مشکلی که در ایران وجود دارد این است که هیچ چیز سر جای خود نیست، دولت برای اینکه این صنعت را کنترل کند، می‌ترسد سهام خودروساز را به قطعه ساز واگذار کند، به همین خاطر در واگذاری سهام نیز دخالت می‌کند. دولت در ایران به جای اینکه بر کار خودروسازان و قطعه سازان نظارت کند، مدیر خودروساز، قیمت خودرو و نحوه فروش را تعیین می‌کند. /صداوسیما

صادرات ایران به روسیه ۱۰ میلیارد دلاری خواهد شد
رییس سازمان توسعه تجارت گفت: در بحث مشارکت‌های صنعتی، طی چند روز اخیر با معاونین صنعت روسیه در حوزه تولید مشترک بالگرد و هواپیماهای تجاری توافقاتی داشتیم. توافق ۱.۵ میلیارد دلاری بین مسئولان حمل‌ونقل دو کشور داشته‌ایم. در حوزه کشتی‌سازی در حوزه خودرو و تولید قطعات توافقاتی انجام شده است. وی افزود: برند لوازم خانگی ما در روسیه ورود پیدا کرده و توافقاتی برای تولید مشترک قطعات لوازم خانگی انجام شده است. همچنین بحث حضور و سرمایه‌گذاری روس‌ها در مناطق آزاد و چابهار مطرح شده است. برنامه جامعی برای فراهم کردن زیرساخت‌ها در بخش‌های مختلف گمرک، بیمه، بانک داشته‌ایم. وی درباره هدف‌گذاری تجارت با روسیه هم گفت: برنامه ما برای امسال یک میلیارد دلار صادرات به روسیه است اما با پیگیری پیمان اوراسیا، تجهیز ناوگان دریایی، تکمیل راه‌آهن و فراهم شدن زیرساخت‌ها تا سال ۱۴۰۴ به صادرات ۱۰ میلیارد دلاری می‌رسیم.

برنامه دولت برای افزایش حدود دو میلیون تومانی حقوق‌ها
بر اساس برآوردهای انجام شده از جزئیات لایحه دولت، حداقل ۲ میلیون تومان به حقوق کارمندان دولت و بازنشستگان اضافه می‌شود. این در حالی است که پیشتر و در قالب قانون بودجه ۱۴۰۱ به میزان ۱۰ درصد به حقوق همه کارمندان اضافه شده بود. با این حال با توجه به تورم ۶۰ درصدی به ارث رسیده از دولت قبل و فشار قابل توجهی که بر قشرهای مختلف جامعه، از جمله کارمندان وارد آمده، افزایش ۱۰ درصدی نمی‌توانست جوابگوی نیازهای معیشتی آنها باشد. به همین دلیل، دولت تصمیم گرفت برای جبران این موضوع، حقوق کارمندان را باز هم افزایش دهد. البته ذکر این نکته نیز ضروری است که این افزایش علاوه بر کارمندان شامل بازنشستگان نیز می‌شود. دولت ۹۰۰ هزار تومان را برای افزایش پایه حقوق بازنشستگان در نظر گرفته که با لحاظ بندهای دیگر لایحه دولت که مربوط به سایر بندهای حقوق است تا ۲ میلیون تومان بالا خواهد رفت. /ایرنا

اشتراک گذاری
برچسب ها
مطالب مرتبط
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۳۸
در انتظار بررسی: ۳۹
انتشار یافته: ۱۰۹
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۰:۵۹ - ۱۴۰۱/۰۷/۱۳
آره دو میلیون به حقوق ها اضافه میکنه از اونطرف دویست درصد نرخ کالاهای اساس رو افزایش میده
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۲:۵۴ - ۱۴۰۱/۰۷/۱۴
اين دوميليون كه شامل همه نميشه ، چند درصدي دو ميليون وبقيه هم زير دو ميليون وآن وقت تبليغ فراوان كه دوميليون اضاف كرديم
ناشناس
|
United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland
|
۲۱:۰۲ - ۱۴۰۱/۰۷/۱۳
با توجه به تورم به ارث رسیده از دولت قبل!!!! ماذا فازا
پاسخ ها
ناشناس
| United Arab Emirates |
۱۳:۱۰ - ۱۴۰۱/۰۷/۱۴
اشتباه زدم
منفیمو پس بدین
علی
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۱:۰۴ - ۱۴۰۱/۰۷/۱۳
بزودی صدای کارمندان درمیاد هرچند درومده نمیدونم چرا دولت خودشو بخواب زده حتما باید بیایند خیابان تابفهمن ناراضین؟؟؟؟؟دراین دوسال همچیز ده الی ۱۵ برابر شده حقوق کارمند چند درصد فقط ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ سید محرومان کلاهتو بذار بالاتر صدرحمت به دولت قبل
پاسخ ها
تیزبین
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۴:۲۰ - ۱۴۰۱/۰۷/۱۴
در مورد عدم حضور ایران در جام جهانی کشتی باید اظهار داشت که اگر قرار باشد به یکی از اعضای تیم کشتی ویزا داده نشود آن شخص کسی نیست جز آقای دبیر . خوب اگر آقای دبیر به آمریکا نرود چه اتفاقی می افتد کدام کشور رییس فدراسیونش به مسابقات می رود که آقای دبیر دومی باشد. آقای دبیر اینقدر خودخواه نباش زحمت یکسال این بچه هارو هدر نده
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۱:۰۶ - ۱۴۰۱/۰۷/۱۳
چقدر این روباه گستاخ هست شبکه‌های معاند که دم به دم برای ایران آموزش و ترویج آشوب و خرابکاری و تجزیه می کنند در آن کشور جای دارد آن وقت با کمال پررویی کاردار ما را احضار می کند و فضولی در امور داخلی ایران می کند
اینها تقصیر خود ایران هست فشار و تهدید علیه انگلیس نمی نمی کند
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۱:۰۹ - ۱۴۰۱/۰۷/۱۳
مسئولان و سران مملکت با دارایی های هزاران میلیاردی و فرزندان هم که با پول بیت المال اقامت در آمریکا و اروپا دارند این وسط هم هشتاد میلیون مردم هستند که اوضاع زندگی سخت و نظرات و اعتراضات و خواسته هایشان کمترین اهمیتی برای آقایون نداره
ناشناس
|
United States of America
|
۲۱:۱۱ - ۱۴۰۱/۰۷/۱۳
آیابهترنیست بجای افزایش حقوقهاقیمتهاراپائین بیاورید افزایش حقوق برابراست باافزایش چاپ پول وبرابراست با افزایش تورم وقیمتها ونیزبعلت آنکه درصدکمی ازمردم حقوقشان افزایش میابد ولی تورم حاصله یقه همه رامیگیرد ونیز ازطرفی باعث نارضایتی بیشتر برای غیرحقوق بگیران میشود و گرانی حاصله برای حقوق بگیران باعث بی تاثیرشدن اضافه حقوق ومجدداً موجب تقاضای افزایش حقوق بیشتر میگردد وافزایش حقوق همان وتکرار حلقه معیوب تاابد چقدرخوب بود اگردولت محترم درتیم اقتصادی خودتجدیدنظری میکرد
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۱:۱۳ - ۱۴۰۱/۰۷/۱۳
در غرب سیاست مقدم بر اقتصاد است.
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۱:۱۸ - ۱۴۰۱/۰۷/۱۳
این دولت یارانه ها را افزایش داد نتیجش شد تورم و گرانی وفقر و نقدینگی بی سابقه و فاجعه حالا اگر حقوق ها هم دو میلیون افزایش پیدا کند دوباره موج گرانی های کالاهای اساسی و تورم و همه اون موارد فاجعه تر خواهد شد
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۴:۵۳ - ۱۴۰۱/۰۷/۱۴
بی سابقه خخخخه
این قیمت هایی که بالا رفت باید همان دولت قبل افزایش میداد وقتی ارز 4200 خلق کرده بود و بسیاری از کالاها را 10 ب ابر کرده بود و مابقی را هم باید افزایش میداد و نداد و تورم بالا را برای چند سال رقم زد به خاطرات 4200و الان هم تورم مانند آن سال نشده
در ضمن افزایش حقوق درصد کمی در تورم ها دارد مگر با افزایش چاپ پول و یا فروش نفت افزایش داده شود و در اقتصاد دلالی ایران تورم بیشتر دامن بزند
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۱:۲۳ - ۱۴۰۱/۰۷/۱۳
افزایش حقوقی که منجر به تورم میشود به چه درد میخورد
اگر کسی االفبای اقتصاد بداند میداند این افزایش حقوق ها فقط باعث تورم و فقیر تر شدن فقرا میشود
دور باطل افزایش حقوق افرایش تورم را یک بار برای همیشه کنسل کنید و کارهای بنیادی بکنید
بریو ببیند چرا ۱۹۰ کشور در دنیا تورم ندارندد
ناشناس
|
Switzerland
|
۲۱:۲۵ - ۱۴۰۱/۰۷/۱۳
دادستان صحبتهاش مشکل سازه تا حل مشکل
ناشناس
|
United States of America
|
۲۱:۲۶ - ۱۴۰۱/۰۷/۱۳
نابود باد چین و روسیه عاملان فقر و فلاکت
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۱:۳۳ - ۱۴۰۱/۰۷/۱۳
به عنوان یک ایرانی به شرایط گرانی و تورم و فقر و محیط زیست و بانک ها و آزادی ها و بیمه و کار و کمبود آب و انزوای بین المللی و فاصله طبقاتی و اختلاس ها و رانت ها و سهمیه ها و بی عدالتی ها و فیلترینگ ها و صدها مشکلات دیگر اعتراض دارم
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۱:۴۶ - ۱۴۰۱/۰۷/۱۳
خب جناب دادستان حالا مردم باید چه کار کنند که طبق معمول قبلا به فکر نبودید ؟! می خواید همین طور فیلتر کنید تا باز مردم به ستوه بیان‌وبریزن تو خیابون وبهشون بگید اغتشاشگر ؟
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۱:۴۷ - ۱۴۰۱/۰۷/۱۳
تپش قلب گرفتیم از این همه خبر های بد .
خیلی وقته تحمل دیگه سخت شده.
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۱:۵۶ - ۱۴۰۱/۰۷/۱۳
برنامه دولت براي افزايش حقوق ها !!
---------
--عرض مي كنم كه خدا كنه اين خبر به گوش جناب مير كاظمي رئيس سازمان برنامه و بودجه نرسه ؟
-- چرا برادر ؟ مگه جناب مير كاظمي چه هيزم تري به كارمندان و بازنشستگان فروخته ؟
-- بنده خدا هيزم تري نفروخته ! ... اما مي ترسيم كه همين فردا و پس فردا يك « اگر » توي كار بياره و اميد حقوق بگيران و بازنشستگان دوباره به يأس تبديل كنه ! ... آخه ايشان استاد « اگر » هستند !
جناب مير كاظمي بدشان نيايد !!
ناشناس
|
United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland
|
۲۲:۰۰ - ۱۴۰۱/۰۷/۱۳
تابناک جان چه توقعی داری که بانک مرکزی باآن جلال وجبروتش لیست بدهکاران مستضعف زیر ۱۰۰ میلیاردی رامنتشر کنداخراین مبلغ بدهی دربرابرچندهزارمیلیارتومان اختلاس که معمولاًغیب میشود واقعاًرقمی بحساب میآید که
بانک مرکزی خودش راخسته کندولیست بدهد؟
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۲:۰۱ - ۱۴۰۱/۰۷/۱۳
بزرگوار؟؟؟!!!دولت قبلی ۱۵ ماهه که رفته،خوابی؟
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۲:۰۲ - ۱۴۰۱/۰۷/۱۳
با سلام خدمت دولت گرامی
باید عرض کنم مشکل ملت با افزایش دو یا سه با ده میلیون حل نمیشه از اون سه هزار میلیارد اختلاس شده علل الحساب یه ۵۰۰ میلیونی بده تا حالا ببینیم میشه راضی شد یا خیر
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۲:۰۵ - ۱۴۰۱/۰۷/۱۳
سردار نقدي عزيز چرا به قول نقي معمولي بچه بچه صحبت مي کنيد؟ً!
مردم با پوست و استخوانشان گراني، تورم، قيمت خانه، بيکاري، نبود شغل مناسب، عدم ازدواج را درک مي کنند. چرا همه چي رو به فضاي مجازي نسبت مي دهيد؟
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۲:۱۷ - ۱۴۰۱/۰۷/۱۳
مسئولان مذاکره کننده رفع نعمت ها(تحریم ها)خصوصا باقری کنی,علاوه بر اینکه نماز شب خوان هستند،هم صبر ایوب دارند ،هم عمر نوح،مذاکرات را سریع،فوری،انقلابی دنبال خواهند کرد!!
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۲:۱۹ - ۱۴۰۱/۰۷/۱۳
برنامه دولت برای افزایش حدود دو میلیون تومانی حقوق‌ها
....
کی ؟ ماه رفت سال رفت
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۲:۲۰ - ۱۴۰۱/۰۷/۱۳
این تیم دبیر احتمالا از ترس باخت های سنگین و عدم کسب مدال به مسابقات نمی رود و بهانه می آورد.حضور در این مسابقات برای کسب مدال در المپیک ضروری است
ناشناس
|
Netherlands
|
۲۲:۲۵ - ۱۴۰۱/۰۷/۱۳
چثدر شما خنده دارید!!! تورم این دولت ۶۰ درصد بوده وقتی میخوان عدد رو اعلام کنند میگن تورم ارث رسیده از دولت قبل!!! دولت قبل هم گردن دولت قبلی مینداخت وقتی همه دولتا گردن قبلی میندازن پس حتما مشکل جای دیگه است!
ناشناس
|
Netherlands
|
۲۲:۲۹ - ۱۴۰۱/۰۷/۱۳
غربیها کودکان و نوجوانان زیر 18 سال رو تشویق میکنن به حضور در اعتراضات که این یکجور سوء استفاده از کودکانه. نوجوانان که معمولا اطلاع چندانی از سیاست ندارند و هنوز به بلوغ عقلی هم نرسیدن و راحت میشه ازشون سوء استفاده کرد.
پاسخ ها
ناشناس
| Romania |
۱۳:۰۳ - ۱۴۰۱/۰۷/۱۴
ظاهرا معترضان به اختلاس ها رو غربی ها تشویق می کنند خب بفرما اختلاس ها را کی انجام می ده؟؟؟؟؟؟
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۳:۲۹ - ۱۴۰۱/۰۷/۱۴
چطور بحث ازدواج که میشه از ۹ سالگی می تونن ازدواج کنن ولی برای اعتراض رشد عقلی ندارن
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۲:۳۵ - ۱۴۰۱/۰۷/۱۳
13 مهر 1382؛ محسن رضایی: ایران تا 20 سال آینده به جمع کشورهای توسعه‌یافته می‌پیوندد!
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۲:۳۵ - ۱۴۰۱/۰۷/۱۳
کارمندان‌ و کارمندان‌ سابق دولت‌ (بازنشستگان ) باید‌ اوضاع‌ زندگیشون‌ طوری‌ نباشد‌ که به‌ خیابون‌ بیان‌ برای‌ اینکه یاد دولت بیارن‌ که اقا‌ پول نداریم‌ معاشمونو‌ اداره‌ کنیم‌ !
این‌ بدترین‌ حالتیه‌ که‌ ممکنه بوجود بیاد‌ خود دولت‌ و مسئولین‌ باید حساب زندگی اینها را بکنند‌ .
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۲:۳۸ - ۱۴۰۱/۰۷/۱۳
سردار نقدی محترم مردم را اینقدر دست کم نگیرید!!!!
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۲:۴۰ - ۱۴۰۱/۰۷/۱۳
سردار محترم چرا فکر می کنی همیشه حق با شماست!!؟ و هرکس مثل شما فکر نمیکند از دشمن خط گرفته؟؟!!
ناشناس
|
Germany
|
۲۲:۴۳ - ۱۴۰۱/۰۷/۱۳
باز هم دولت حقوق بازنشستگان وکارمندان را اندکی افزایش، داده است اینکه لایحه همسانسازی قبلی دولت رییسی پس گرفت اینکه قرلر بودرهمسانسازی نود درصد شاغلین باشد اینکه نهصد هزارتومان که مبلع ثابت است اینکه بازنشستگان تامین اجتماعی ۳۸درصدوبازنشستگان لشکری وکشوری اجحاف قایل شوند
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۲:۴۴ - ۱۴۰۱/۰۷/۱۳
دادستان محترم مسئولینی که بطور گسترده دروغ می گویند چگونه می توانند خود را بسازند و بقول شما جهاد تبیین کنند؟؟!!!
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۲:۴۵ - ۱۴۰۱/۰۷/۱۳
فقط کارمندان؟
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۲:۴۶ - ۱۴۰۱/۰۷/۱۳
کاش بجای جهاد تبیین که هیچکس نمی دانید چیست و چه نفعی برای ملت خواهد داشت به خواسته ها و نیازهای جوانان امروز توجه می کردید!
بسیجی بسیجی
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۲:۵۲ - ۱۴۰۱/۰۷/۱۳
شبکه های اجتماعی عامل تمامی اغتشاشات این روز ها هستند وفساد مدیریت شده از طرف امریکا و رژیم صهیونیستی مرگ بر امریکا
هموطن
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۲:۵۹ - ۱۴۰۱/۰۷/۱۳
کاش یک روز این ادبیات از اظهار نظر مسئولان خارج میشد که همه چیز را به گردن دولت قبل از خود می اندازند باور کنید بخدا مردم می فهمند تورم در این دولت و آن دولت بهانه است بایستی مشکلات را با دنیا حل کنیم تحریم ها و به تبع آن نابسامانی مدیریتی ناشی از اثرگذاری تحریم ها مردم را زمین گیر کرده است حالا اسمش را تورم بگذریم یا کاهش ارزش پول ملی و......راه حل فقط حل مشکل با دنیا است چرا نمیخواهیم بپذیریم و با استدلالهای غیر منطقی مردم را نادان فرض کنیم .
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۳:۰۵ - ۱۴۰۱/۰۷/۱۳
تورم از دولت قبل...؟؟؟ خود رییسی و دولتش منشا اصلی تورم بودن ...
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۳:۰۸ - ۱۴۰۱/۰۷/۱۳
جالبه که هنوز بعد از یکسال و چندماه مشکلات تورم و گرانی بر عهده دولت قبل است.دولت فعلی در افزایش سرسام آور قیمت کالا و خدمات رکورد دار همه دولتهاست.قشر فقیر و متوسط جامعه در دولت فعلی نابود شدند.
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۳:۱۰ - ۱۴۰۱/۰۷/۱۳
دادستان محترم پیگیر سامانه بهین یاب وزارت صنعت و معدن تجارت باشید که بیست روز قطع و تمام سرمایه گذاری رو به مخاطره انداخته اینستاگرام پیش کش
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۳:۱۰ - ۱۴۰۱/۰۷/۱۳
خسته نشدین؟
حجه الاسلام مرتضوی
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۳:۱۱ - ۱۴۰۱/۰۷/۱۳
شعار ما فقط یکی است:
توپ تانک فشفشه آمریکا و اسراعیل باید نابود بشونو
توپ تانک فشفشه آمریکا و اسرائیل باید بشوند
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۳:۰۹ - ۱۴۰۱/۰۷/۱۴
حاجی به خودت فشار نیار
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۳:۰۹ - ۱۴۰۱/۰۷/۱۴
ساندیس چه استعدادهایی میپروراند
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۳:۲۱ - ۱۴۰۱/۰۷/۱۴
حرف زدن که بلد نیستین،نوشتن هم بلد نیستین پس ساکت شو
ناشناس
|
United States of America
|
۲۳:۱۱ - ۱۴۰۱/۰۷/۱۳
به اولیانوف هیچ ربطی نداره و برای مردم هم دیگه اهمیتی نداره
نعمت
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۳:۳۲ - ۱۴۰۱/۰۷/۱۳
باعرض سلام و خسته نباشید و تهیات وافره بنده بعنوان یک فوق تخصص رشته اقتصاد و استاد دانشگاه در خصوص نرخ بیکاری و قیمت دلار و پیش بینی بورس اوراق و پیش بینی قیمت بیت کوین و سایر رمز عرضها باید خدمتتان ارز کنم که اطلاع دقیقی ندارم و نمی توانم هم که اصلا نظری ندارم
خسته شدم بابا ولم کنید عه
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۳:۱۰ - ۱۴۰۱/۰۷/۱۴
خخخخ عجب موجودی هستی تو دیگه
آق نعمت
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۳:۳۹ - ۱۴۰۱/۰۷/۱۳
تصمیم دولت برای افزایش حقوق دو ملیونی کارکنان دولتبا توجه به ناتوانی دولت و دستگاههای نظارتی و کنترلی جهتجلوگیری از افزایش قیمت ها ، هیچ اثری بر کاهش فشار معیشت مردم نخواهد گذاشت و کارکنان دولت و بازنشسته ها حمال پول به جیب بازار و ارزش افزوده برای دولت خواهند بود . اما اگر دولت بتواند قیمت ها را کنترل کند البته اندکی از فشار گرانی ممکن است کاسته شود به شرطی که بازار و دولت این دو متحد هم قسم و در واقع دو صفحه منگنه فشار بر مردم ، با ترفند دیگری مثل یارانه ها ، دو برابر دو ملیون افزایش حقوق را از جیب کارکنان شاغل و بازنشسته تخلیه نکنند .
T
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۳:۵۳ - ۱۴۰۱/۰۷/۱۳
شما رو به هر چیزی که اعتقاد دارین اینترنت رو وصل کنید شما از چی می ترسین که اینترنت رو قطع کردین ماهواره کار خودش رو کرده بابا ما شغلمون وابسته به اینترنت هست با این کارتون دارین به نارضایتی عمومی دامن میزنین
ناشناس
|
United States of America
|
۲۳:۵۷ - ۱۴۰۱/۰۷/۱۳
سردار نقدى
زمانى كشورى پيشرفت ميكند كه مردم (تك تك افراد ) سهمى در ان داشته باشند
در ازمايشگاه ميتوان همه چيز را ساخت ولى كشور زمانى پيشرفت ميكند كه GDP هر سال رشد داشته باشد
حال خود حديث مفصل از اين مجمل بخوان
رضا
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۳:۵۷ - ۱۴۰۱/۰۷/۱۳
تابناک دولت 900گفته به بازنشسته ها اضافه میشه حداقل بخش نامه رو بخون آره اگه 10تابچه مجرد بی کار زیر بیست داشته باشی دومیلیون میشه
ناشناس
|
United States of America
|
۲۳:۵۹ - ۱۴۰۱/۰۷/۱۳
چرا روسيه در اير فلوت بويينگ و ايرباس دارد
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۰:۰۳ - ۱۴۰۱/۰۷/۱۴
دو دولت روحانی که در بیشتر سالها بیست درصد افزایش حقوق را داد .
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۰:۰۶ - ۱۴۰۱/۰۷/۱۴
دلار روسیه چه دردی می خوره
دلار آمریکائی خوبه
کامیار غفوری - کارشناس ارشد مهندسی فناوری اطلاعات(گرایش تجارت الکترونیک )
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۰:۰۸ - ۱۴۰۱/۰۷/۱۴
آقای دادستان کل کشور بلحاظ دانش لازم در زمینه فناوری اطلاعات در مقامی نیست که بخواهد در خصوص فناوری اطلاعات اظهار نظر کند.
برای امور تجارت بین المللی ما به یک پلتفرم بین المللی برای کسب و کارهای مجازی نیازمندیم و اگر بخواهیم به پلتفرمهای داخلی بسنده بکنیم در تجارت خارجی حتما شکست می خوریم که به نفع اقتصاد کشور نمی باشد .
ناشناس
|
Switzerland
|
۰۰:۱۳ - ۱۴۰۱/۰۷/۱۴
اینها برای هر جامعه سم هستند باید برده شوند به مناطق بد و آب و هوا و کار کنند آنجا و همان جا هم بمانند
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۰:۱۶ - ۱۴۰۱/۰۷/۱۴
جمهوری اسلامی واقعی از نظر نقدی، پر از دستاورد های علمی دفاعی سیاسی!!!!!!! شما تعریف نکنی کی بکنه
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۰:۱۷ - ۱۴۰۱/۰۷/۱۴
تو چکاره ای اولیانوف؟؟؟
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۰:۱۹ - ۱۴۰۱/۰۷/۱۴
شانس اوردیم این اقای دبیر پست و مقام مهمتری نداره وگرنه چه کار ها که نمی کرد.
کشاورز
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۰:۴۷ - ۱۴۰۱/۰۷/۱۴
بزک نمیر بهار میاد کمبزه با خیار میاد.
رئیس جمهور، رئیس سازمان برنامه بودجه، رئیس بانک مرکزی، رئیس بنیاد مسکن و... بیشتر از یکسال هستش وعده وام مسکن روستایی میدن آخرشم هیچ خبری نیست، شما چیزی که در اختیار خودتون هست رو نمیتونی کنترل کنی،صادرات و وعده حقوق های بیشتر پیشکش، #
ابراهیم
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۰:۴۸ - ۱۴۰۱/۰۷/۱۴
واکنش دادستان درخصوص کسب و کارهای اینستاگرامی، همین بود؟!!!
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۰:۵۹ - ۱۴۰۱/۰۷/۱۴
اكبر آقا سوپري يك كيلو كاهو را وزن مي كند و مي گويد :
--- قابل شما نداره ، هفده تومن !
-- اكبر آقا ! اشتباه نمي كني برادر ؟ آخه يك كيلو كاهو هفده هزار تومان با هيچ منطقي جور در نمي آيد !
اكبر آقا سوپري اخم مي كند ، و بعد خميازه شُل و ول ميكشه و ميگه :
-- هه هه ! منطق ! حالا كه برايتان كويت شد ! دوميليون اضافه حقوق ... برو خوش باش !!
-- اما اكبر آقا اولاً كه فعلاً نه به باراست و نه به دار ...ثانياً بايد مراحلي طي بشه ،اگر اين مراحل هفت خان رستم نباشه ! ، ثالثاً به همه كه دوميليون نميدن ، بر طبق فرمول اضافه مي كنند كه برخي اين مبلغ شامل شون نميشه !!
اكبر آقا بازهم خميازه مي كشد و با بي حوصله ميگه :
-- برادر زياد شور نزن كه ترش مي كني ! ... كاهو هفده تومن ! مي خواي يا نمي خواي !
--------------------------------
ميگم برادر اي كاش افزايش حقوق ها -- اعم از كارمندان و بازنشستگان و كارگران -- مثل افزايش حقوق
كارمندان شريف بانكها مي بود ! چپ و راست و از بالا و پايين ، وبه هر مناسبتي مبلغي ، كمك جنسي
وام بدون بهره . وام با بهره كم ! وام براي خريد خانه ! نه كسي مي فهمد ، نه در بوقي دميده مي شود و نه رسانه ها ملتفت موضوع مي شوند ! انگار نه انگار كه كارمنداني به نام كارمندان بانك شرف حضور دارند شما ملاحظه بفرماييد در مورد افزايش حقوق بازنشستگان تامين اجتماعي چه قدر اخبار ، چه قدر در بوق و كرنا كردنها ، چه قدر گوش فلك كر كردن ها .. چه قدر تبليغات ! كه :
-- يا اهل العالم ! بدانيد و آگاه باشيد ما حقوق بازنشستگانمان را اضافه كرديم ! و اين كار ميسر نبود جز در سايه تلاش و كوشش و همكاري ما ! ... بديهي است كه اين كار خدا پسندانه ما در خور بسي تشكر و سپاس و امتنان است !!
--دايي رسول ، بازنشسته تامين اجتماعي مگه همين طور نبود ؟
-- چرا دايي جون !... هياهو براي هيچ !! قيمت ها داره به فلك الافلاك ميرسه ! آش نخورده و دهن سوخته ! پول چهار تا پفك و آدامس و لواشك !!
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۱:۱۱ - ۱۴۰۱/۰۷/۱۴
اندر حكايت افزايش دوميليوني حقوقها !!
-------------
--- در صورت تصويب و قانوني شدن ! اين افزايش از ابتداي شهريور ماه اعمال خواهد شد !!
--------------
جناب حاج بابايي نماينده همدان :
در صورت تصويب و قانوني شدن اين لايحه از ابتداي مهر ماه اعمال خواهد شد !!
-------
يعني هنوز هيچي نشده يك ماه آن آب رفت !!!!!!!
بازنشسته تامین اجتماعی
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۱:۵۸ - ۱۴۰۱/۰۷/۱۴
حقوق 5600بازنشسته تامین اجتماعی هم کفاف زندگی ما رو نمیده فقط دولتی های نورچشمی نیستن درضمن 25درصد متناسب سازی از سال قبل طلبکاریم
ناشناس
|
United States of America
|
۰۳:۴۷ - ۱۴۰۱/۰۷/۱۴
دهنت ببند اولیانوف هر چی زجر بدبختی از طرف شما برای مردم ما میاد
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۴:۵۳ - ۱۴۰۱/۰۷/۱۴
خیلی دوست دارم اون ایرانی که مسیولین صحبتش رو میکنند یکبار از نزدیک ببینم
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۶:۰۵ - ۱۴۰۱/۰۷/۱۴
تورم ۶۰درصدی به ارث رسیده ازدولت قبل؟پ دولت فعلی دراین یکسال واندی چه غلطی کرده؟
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۶:۴۲ - ۱۴۰۱/۰۷/۱۴
حقه جدید ، وعده افزایش حقوق ۲ میلیون تومانی به کارمندان دولت !!!!!
تمامی تلاش‌ها برای اینست که کفقط پول است که می‌تواند مردم بی ایمان را متدین کرد!!!!
فکر نمی کنم که این از احکام حضرت محمد (ع) و حضرت علی (ع) بوده باشد.
محمد ت
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۷:۴۴ - ۱۴۰۱/۰۷/۱۴
دو میلیون اضافه کنید برای حقوق صددرصد اجناس 5میلیون بالا میره دیگر کاری کنید حقوقی اضافه نشه بخدا دیگر خسته شدیم
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۷:۵۶ - ۱۴۰۱/۰۷/۱۴
آقای محسن رضایی لطفا شما که معاون اقتصادی رییس جمهور هستید یک فکری برای پیجهای اینستاگرام کنید پیجهایی که بعد از سالها تازه به درآمد رسیدن والله بلاه بی انصافی و بی عدالتی است
علی
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۸:۰۴ - ۱۴۰۱/۰۷/۱۴
این بی انصافی بوده که از اول سال با اینکه همه قبول داشنتد تورم بیش از 60درصد است حقوق کارمندان را به میزان مناسب افزایش ندادند و زندگی این قشر را با مشکل جدی مواجه کردند افزایش کنونی گرچه مقداری از چاله ایجاد شده در شش ماه گذشته را شاید پر کند ولی جوابگوی زندگی این قشری که صدایشان به جای نمی رسد و در باب حقوق کم نمییتوانند کاری هم بکنند نیست در سالهای قبل به اندازه ای که این قشر بیچاره باشند در حقشان ظلم شده وهمیشه مشکل کم پولی دولت را از تحریم کارمندان مخصوصا قشر پایین دست به کول کشیده و زمانی هم که فروش نفت خوب میشود و درآمد دولت عالی میشود این قشر فراموش میشود
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۸:۰۶ - ۱۴۰۱/۰۷/۱۴
سلام شمارا به خدا اینقدر حقوق کارمندهای بدبخت را سرتیتر نکنید اجناس میره بالا نه به داره نه به ببار.... خدایا خودت به قشر حقوق بگیر ثابت درهررده یی ازاین مملکت رحم کن.... اجاره خونه + هزینه سرویس مدارس+هزینه دانشگاه ازاد بچه ها+ هزینه پول مدرسه+هزینه سرویس خوده کارمند+.....+....+....+...+....................
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۸:۰۷ - ۱۴۰۱/۰۷/۱۴
دو میلیون رشوه.
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۸:۲۵ - ۱۴۰۱/۰۷/۱۴
مذاکرات از سر ضعف هیچ فایده ای ندارد فرصتها را از دست دادید
افزایش حقوقها من را یاد دوران نخست وزیری شریف امامی می اندازد که صد در صد اشتباه بود
امید
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۸:۲۸ - ۱۴۰۱/۰۷/۱۴
اینهم اشتباه دیگری از دولت است
اگر حقوق کارمندان کفاف زندگی را نمی کند شما یک درصد منطقی را به حقوق شاغلین تعیین کنید و حقوق بازنشستگان را همسان سازی نمایید
این روشی که شما گرفتید دردی به حال بازنشسته ها نمیکند باز ان شکاف دریافتی شاغلین و بازنشسته ها به قوت خود باقی خواهد ماند
علیرضا
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۸:۴۱ - ۱۴۰۱/۰۷/۱۴
انتقاد ­مدیر عامل اسبق سایپا: هیچ چیز سر جای خود نیست

اما وقتی من مسول بودم بهشت بود، البته اون موقع من زبون نداشتم، زیر میز بود تا میز رو ازم گرفتن و برداشتن زبونم آزاد شد و تو نستم انتقاد کنم.
علیرضا
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۸:۴۶ - ۱۴۰۱/۰۷/۱۴
واکنش دادستان کل کشور به مشکلات ایجاد شده برای کسب و کار مردم در اینستاگرام

جواب: شما برای ما کسب و کار ایجاد نکردین ما خودمون ایجاد کردیم تو زمینی که بهمون دادن و رایگان بود، اگر چه ضاهرا رایگان هست و الا میخوان ما رو راهتر ببینن و رفتار تجاری ما رو درک کنن.
شما درست کردین مثل اینستا و ما استفاده نکردیم؟؟؟؟
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۸:۴۹ - ۱۴۰۱/۰۷/۱۴
در تمام طول دولت قبل افزایش حقوق کارمندان حداقل 25 درصد بود وحتی یکبار افزایش 50 درصدی داشتیم ولی دولت مردمی که خوب نفت می فروشد و پول آنرا دریافت می کند تحریمها را هم بی اثر کرده و احتیاجی به برجام ندارد فقط 10 درصد افزایش حقوق داد.
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۹:۱۱ - ۱۴۰۱/۰۷/۱۴
بانک مرکزی بازهم لیست بدهکاران زیر ۱۰۰میلیاردی را منتشر نکرد
آخه تو این وضعیت چه جوری منتشر کنه؟یا باید دروغ بنویسه که خیلی زود رو میشه.یا باید واقعی بنویسه که میشه فرزندان مسئولین و فک و فامیلاشون.بی خیال آقا .بگذر.
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۹:۱۲ - ۱۴۰۱/۰۷/۱۴
جيب مردم رو نزنيد افزايش حقوق پيشکش. دو تومن افزايش بدين بعد 5 تومن از سفره مردم برداريد
ناشناس
|
Romania
|
۰۹:۱۳ - ۱۴۰۱/۰۷/۱۴
نه شرقی نه غربی فقط روسی روسی
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۹:۲۴ - ۱۴۰۱/۰۷/۱۴
صادرات یا هبه 10 میلیارد دلاری به روسیه؟
شما جرات اخذ پول از روسیه را دارید؟؟؟؟؟
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۹:۴۴ - ۱۴۰۱/۰۷/۱۴
سردار نقدی لطف کنند و یک لیست قابل فهم و قابل لمس از دستاوردهای بزرگ و عالی بدست امده
را که موجبات پیشرفت و توسعه کمی و کیفی کشور
وتامین رفاه و اسایش و امنیت مردم و فرزندانمان شده است
را بصورت غیر شعار گونه و با اعلام آمار و اعداد واقعی و قابل دسترس و قابل فهم به مردم اعلام بفرمایند

تا ما بفهمیم که چقدر اوصاعمان از نظر ایشان خوب و عالی است و!!!!!!
ولی مردم انها را نمی بینند و احساس نمیکنند و فقط ایشان و سایر مسولان قادر به دیدن و بهره وری از این مواهب و نعمت های بیشمار هستند !!؟؟؟
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۹:۴۸ - ۱۴۰۱/۰۷/۱۴
چی قراره به روسیه صادر بشه؟ آیا این نوع از صادرات ارزش افزوده ایجاد یکنه برای کشور ما؟ به عنوان مثال ما برای تولید هر کیلو سیب زمینی تقریبا 100 لیتر آب مصرف میکنیم و آنرا صادر میکنیم به ازای هر کیلو نهایتا 50 سنت. در حالی که آب در بازار جهانی تقریبا لیتری 1 دلار قیمت داره. یعنی 100 دلار خرج میکنیم که 50 سنت بگیریم و اسم این را گذاشتیم صادرات. این مثال را در بسیاری از کالاهای صادراتی میتونیم ببینیم.
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۹:۵۲ - ۱۴۰۱/۰۷/۱۴
هنوز هم تورم به ارث رسیده از دولت قبل ... !؟
من نبودم دستم بود تقصیر آستینم بود
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۹:۵۳ - ۱۴۰۱/۰۷/۱۴
سوال : آیا روسیه آن مبالغ چندین میلیارد دلاری بدهی معوقه اش به ایران را تسویه و صاف کرده است !!!!!؟؟؟؟

که حالا مجددا میخواهید رقم صادرات به روسیه را به سالی

ده میلیارد دلار برسانید !!!!!؟؟؟

قابل توجه مسولان در وزارت های : صمت و خارجه و دارایی

و ریاست بانک مرکزی و اتاق بازرگانی و تجار داخلی ووووو

هم ایران و هم روسیه فعلا در تحریم شدید جهانی قرار دارند

و از انجام تجارت خارجی و انتقال ارزی و بانکی جهانی کاملا محروم هستند !!!!
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۹:۵۵ - ۱۴۰۱/۰۷/۱۴
لابد ایران به روسیه ۱۰ میلیارد دلار نفت میفروشد و از روسیه ۱۰ میلیارد دلار نفت میخرد ! :-)
اینجوری تحریم ها هم دور زده میشود
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۹:۵۷ - ۱۴۰۱/۰۷/۱۴
نمیخواد ۲ میلیون به حقوقا اضافه کنید .
۲ میلیون از حقوقا کم کنید در عوض قیمت کالاها و اجناس برگرده به قبمت های شهریور ۱۴۰۰
ناشناس
|
Romania
|
۰۹:۵۸ - ۱۴۰۱/۰۷/۱۴
بله ، در ازای صادرات ایران روسیه هوای ایران رو مثل همیشه خواهد داشت
علی
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۹:۵۹ - ۱۴۰۱/۰۷/۱۴
سلام

لطفا مالیاتها را کم کنید ، نمیخواد حقوق ها را اضافه کنید
خط فقر زیر ۳۰ میلیون تومان است، شما از حقوق ۸ میلیونی و حتی اضافه کار صد هزارتومانی مالیات میگیرید!!!
دولت و مجلس دو سه سال هست حقوق‌ها را زیاد کرده و بلافاصله مالیات را هم از ده تا ۳۵ درصد اضافه کرده ، عملا چیزی دست کارگرو کارمند را نمی گیرد،
ناشناس
|
United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland
|
۱۰:۱۰ - ۱۴۰۱/۰۷/۱۴
از شما سئوال شد تکلیف اینستاگرام چی میشه؟ نخواستند که آیه بخونی و دعوت به عمل صالح بکنی
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۰:۱۱ - ۱۴۰۱/۰۷/۱۴
اخبار برجامی را از اولیانوف باید شنید انگار وزارت خارجه هیچکاره است
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۰:۱۵ - ۱۴۰۱/۰۷/۱۴
با 2 میلیون یک موقع دولت ورشکست نشه.
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۰:۱۹ - ۱۴۰۱/۰۷/۱۴
سال ۱۴۰۰ خط فقر زیر ۱۲ میلیون تومان درآمد ماهیانه بود که قطعا امسال بالاتر میباشد !!!!

و حداقل حقوق کارگران و کارمندان و بازنشستگان تامین اجتماعی فقط ۵/۷۰۰ میلیون تومان است !!!!

یعنی بیش از حداقل ۷۰ میلیون نفر از جمعیت کشور در زیر خط فقر قرار دارند !!!!

و حال با افزایش فقط ۲ میلیون تومان به حقوق کارمندان و کارگران و بازنشستگان دولت و تامین اجتماعی
به هیچ وجهی ، قادر به تامین حداقل های زندگی حداقل ۷۰ میلیون نفر از مردم زیر خط فقر رفته نمیباشد .
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۰:۲۰ - ۱۴۰۱/۰۷/۱۴
ما در کشورمون هر ساله کلی بارش داریم. کلی هم از اب های زیر زمینی به جامانده از قرن ها پیش استفاده میکنیم. بازیافت اب در بخش خانگی و صنعتی هم داریم که استفاده میشه. بهینه سازی مصرف اب هم تو بخش کشاورزی داره انجام میشه. صرفه جویی اختیاری و اجباری هم که تو بخش خانگی داره انجام میشه پس چرا اینهمه کسری داریم؟؟؟
نگید بارش ها کم و مصرف بالاست که باور نمیکنم.
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۰:۲۰ - ۱۴۰۱/۰۷/۱۴
بله واقعا با دو جور ایران طرفیم. یکی دنیای مسئولین و توهماتشان و دیگری اوضاع واقعی مردم
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۰:۲۹ - ۱۴۰۱/۰۷/۱۴
روسیه به موقع اش یک خیانت بزرگ دیگه به ایران میکنه ، که روی گلستان و ترکمنچای سفید خواهد شد . روسیه و چین هدفی جز ویرانی و نابودی ایران را ندارند .
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۰:۵۶ - ۱۴۰۱/۰۷/۱۴
عدالت‌ را‌ با انسانها‌ نمی سنجند‌ بلکه‌ انسانها‌ را با عدالت‌ می سنجند‌ .
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۱:۰۵ - ۱۴۰۱/۰۷/۱۴
در فیش حقوقی این ماه بازنشستگان تأمین اجتماعی خبری از معوقات ماه های قبل نیست و متناسب سازی هم انجام نشده است
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۱:۱۰ - ۱۴۰۱/۰۷/۱۴
با این اخبار مشخص است بدبختی کشور از کجا آب میخوره
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۱:۳۲ - ۱۴۰۱/۰۷/۱۴
دو میلیون تومن پول 20 کیلو برنج است.
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۲:۲۰ - ۱۴۰۱/۰۷/۱۴
اقای‌ اولیانوف‌ !
ایکاش‌ شما‌ اینقدر‌ در مذاکرات‌ ایران‌ و غرب‌ دخالت‌ آشکار نمیکردید‌ و خودتان را پیش قراول ایران نشون نمیدادی‌ !
غرب‌ به روسها‌ حساس‌ شده‌ و با تجاوز روسیه به اکراین‌ شماها در جایگاهی‌ نیستید‌ که بتوانید‌ در مورد پیمانهای‌ صلح‌ و اشتی‌ منشاء‌ اثر‌ بشوید‌ !
ایکاش‌ عمو ولادیمیر‌ جایگاه‌ جهانی‌ روسیه‌ را در‌میان‌ کشورها‌ خراب‌ نمیکرد‌ !
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۲:۵۱ - ۱۴۰۱/۰۷/۱۴
وقتی امارات صحبت از ۲۷۲میلیارد دلار تجارت غیر نفتی شش ماهه میکنه ما دنبال ده میلیارد دلاریم و جوری از دو میلیون افزایش حقوق صحبت میکنیم انگار نه انگار که کلا میشه زیر ۶۰ دلار در ماه.
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۴:۴۳ - ۱۴۰۱/۰۷/۱۴
سید محرومان تا بر مسند ریاست جمهوری نشست به بهانه ارز 4200 تومانی اجناس را تا 300% و بعضا تا 500درصد هم بالابرد و حتی در صحبت هایش گفت مابقی را سال آینده بالا خواهیم برد آقای رئیس جمهور محرومان ما را به خیر تو امیدی نیست
ناشناس
|
Netherlands
|
۱۵:۳۶ - ۱۴۰۱/۰۷/۱۴
تورم از دولت قبل بهت رسید شش کلاس
قیمت مرغ دولت قبل که ۳۰ تومن بود چطور کردیش ۶۵ هزار تومن تا به امروز
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
برچسب منتخب
شهرستان خوی مصوبه مولدسازی حکومت پهلوی چهل و یکمین جشنواره فیلم فجر نمازهای ماه رجب دهه فجر
آخرین اخبار
وب گردی