برخی نمایندگان مجلس پس از سخنان رییس جمهور مطرح کردند...
سید ابراهیم رییسی در گفت‌وگوی تلویزیونی اخیر خود درباره درخواست برخی از فعالان اجتماعی و سیاسی مبنی بر اجرای راهکارهای عملی در جهت اعتراض مناسب و قانونمند گفت: چه اشکالی دارد برای گفت‌وگو، نقد و حتی اعتراض نسبت به یک تصمیم مراکزی را قرار دهیم که نسبت به برخی تصمیمات و روش‌ها نقد و اعتراض شود؟ این مساله می‌تواند به ارتقای کار کمک کند.
کد خبر: ۱۱۴۳۰۲۱
تاریخ انتشار: ۰۹ مهر ۱۴۰۱ - ۱۳:۱۲ 01 October 2022

تابناک ـ سید ابراهیم رییسی در گفت‌وگوی تلویزیونی اخیر خود درباره درخواست برخی از فعالان اجتماعی و سیاسی مبنی بر اجرای راهکار‌های عملی در جهت اعتراض مناسب و قانونمند گفت: چه اشکالی دارد برای گفت‌وگو، نقد و حتی اعتراض نسبت به یک تصمیم مراکزی را قرار دهیم که نسبت به برخی تصمیمات و روش‌ها نقد و اعتراض شود؟ شنیدن نقد و حتی اعتراض می‌تواند به ارتقای کار کمک کند و این موضوع در قانون اساسی جایگاه دارد.

رئیسی تصریح کرد: نکته بعدی این است که باید حد فاصل بین اعتراض و اغتشاش مشخص شود؛ اعتراض و سخن مخالف اشکالی ندارد و باید شنیده شود، اما اغتشاش، به‌هم‌ریختنِ امنیت کشور، ایجاد هرج و مرج و تعرض به جان و مال مردم است که در هیچ جای دنیا قابل قبول نیست. امروز پلیس، سپاه و بسیج مدافع امنیت کشور هستند که شیرین‌ترین سرمایه خود یعنی جان‌شان را کف دست گرفتند تا امنیت را حفظ کنند؛ اینان جزو خودِ مردم هستند.

وی افزود: خط قرمز جمهوری اسلامی ایران، امنیت جان و مال مردم است و نمی‌شود نسبت به جان و مال مردم اجازه تعدی داد تا افرادی با اغتشاش جامعه را به‌ هم بزنند؛ هیچ‌کسی از آحاد مردم این اجازه را نمی‌دهد.

حال در همین ارتباط برخی نمایندگان مجلس هم با استقبال از این سخنان نظر خود را برای عملی کردن این درخواست ابراز داشته اند.


نقدعلی: مجلس آماده همکاری با دولت برای ایجاد بستر اعتراضات قانونی است


دبیر کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی، با استقبال از اظهارات رئیس جمهوری درباره لزوم نظام‌مند کردن طرح پیشنهادها، انتقادات و احیاناً اعتراضات و همچنین اصلاح برخی قوانین و روند‌ها گفت: مجلس شورای اسلامی در اجرای وظیفه قانون‌گذاری خود آمادگی دارد که لوایح دولت را در این زمینه با اولویت در روند قانون‌گذاری قرار دهد و در قالب قانون جهت اجرا به دولت تقدیم کند.

محمدتقی نقدعلی با اشاره به بخش‌هایی از صحبت‌های رئیس جمهوری در گفت‌وگوی تلویزیون شامگاه ششم مهر اظهار کرد: ریاست محترم جمهوری در گفت‌وگوی اخیر تلویزیونی خود با مردم مطالب ارزنده‌ای پیرامون نتایج سفر به نیویورک و همچنین مباحث مرتبط با مذاکرات هسته‌ای و اقدامات انجام شده از سوی دولت و همچنین اتفاقات اخیر در کشور داشتند.

وی با بیان اینکه «مشخصاً آنچه رئیس جمهوری در مورد نظام‌مند کردن و ایجاد بستر طرح پیشنهادها، انتقادات و احیاناً اعتراضات مطرح کردند، موضوع قابل توجه و قابل تاملی است»، تاکید کرد: مجلس شورای اسلامی در اجرای وظیفه قانون‌گذاری خود هر لایحه‌ای را که دولت لازم بداند در اجرای اصول قانون اساسی که اظهار نظر ملت و انعکاس آن به حاکمان و همچنین طرح مطالبه از حاکمان را حقی مسلم می‌داند، تهیه و تنظیم کند، آمادگی دارد آن لایحه را با اولویت در روند قانون‌گذاری قرار دهد و در قالب قانون جهت اجرا به دولت تقدیم کند.

دبیر کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس همچنین درباره نقش مجلس در خصوص اصلاح قوانین و مقرراتی نظیر روند مربوط به حجاب، عفاف و گشت ارشاد اظهار کرد: روند‌ها و راه‌های کوتاه‌تری وجود دارد تا بدون آنکه حساسیت‌های خاصی ایجاد یا اسبابی برای بازی دشمنان فراهم شود، بسیاری از قوانین و احکام قانونی و شرعی شکل اجرایی به خود بگیرند؛ به نظر می‌رسد تغییر رویه‌هایی هم که در کلام رئیس جمهوری بود ناظر بر روش‌های اجرای قانون است.

نقدعلی افزود: دوباره تاکید می‌کنم که اگر برای اصلاح روش‌های اجرای قانون نیز ضرورتی در قانون گذاری باشد ـ چه در قالب لایحه دولت و چه در قالب طرح ـ یقیناً مجلس آماده ورود به موضوع است، اما با توجه به اینکه دولت مجری قانون و عهده‌دار مسئولیت مدیریت جامعه است و مقام معظم رهبری نیز در این خصوص مکرراً تاکید کرده‌اند، اولویت با این است که موارد مورد نیاز جهت اصلاح در قالب لایحه تقدیم مجلس شود. در مجلس این آمادگی را داریم هر موردی را که به تشخیص رئیس جمهوری و اعضای کابینه نیاز به اصلاح داشت، در فرآیند‌های قانون‌گذاری مورد توجه قرار دهیم.

وی تاکید کرد: فارغ از صحبت‌های رئیس جمهوری، به نظر می‌رسد با توجه به تغییراتی که در زمان اتفاق می‌افتد، بعضی روند‌ها و رویه‌ها باید به روز و اصلاح شوند؛ خود مجلس نیز در این زمینه نظراتی دارد و چنانچه لایحه‌ای از سوی دولت ارائه شود، نظرات خود را در ذیل آن لایحه اعلام می‌کنیم.

این نماینده مجلس در پایان با تاکید بر اینکه هر کجا که روند غلطی وجود داشت، باید به آن اذعان و اقرار کنیم، گفت: حضرت علی (ع) در خطبه پنجم نهج‌البلاغه می‌فرمایند که «ریشه فتنه‌ها، تبعیت از هوای نفس و بدعت‌ها و مواردی است که در دین بوده و وارد دین شده است»؛ بنابراین، اگر همه ما حول محور حق باشم و نه پیرامون هوا و همه از حق تمکین کنیم، اختلافات رخ بر می‌بندد. مسلماً برخی رویه‌ها با توجه به روحیات جوانان امروزی باید روش و کیفیت آن‌ها اصلاح شود.

حسینی: وجود مراکزی برای ابراز نظر موافق و مخالف در کشور ضروری است

یک عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، با تاکید بر اینکه ما باید جا‌هایی را برای ابراز نظر موافق یا مخالف و عادلانه داشته باشیم، گفت: این یک ضرورت برای کشور است که این مراکز باید وجود داشته باشد، در کشوری که آزادی در آن نهادینه شده، اگر صحبت مخالفی شنیده شود و اگر اعتراضی در چهارچوب قانون وجود داشته باشد، نه تنها آسیبی به آن نمی‌رساند، بلکه فضای تعاملی و همدلی بیشتری را ایجاد می‌کند.

سیدکریم حسینی در ارزیابی از سخنان شامگاه چهارشنبه رئیس جمهور در گفت و گوی زنده تلویزیونی، با بیان اینکه کلیات صحبت‌های رئیس جمهور و مواضعی که ایشان در رابطه با حوادث اخیر داشتند در چند مقطع محل تامل است، گفت: رئیس جمهور نظریات قابل توجهی را در خصوص حوادث اخیر در کشور بیان کردند که قابل ارزیابی است.

وی با اشاره به این بخش از سخنان رئیس جمهور مبنی بر اینکه «ما فضای نقد و اعتراض را در جامعه داشته باشیم و بستر این کار توسط دولت فراهم و سخن منتقد و معترض شنیده شود»، تصریح کرد: قطعا ارزیابی که از این صحبت‌ها می‌توان داشت، این است که مایه امید و خوشحالی است و توجه رئیس جمهور و مسئولان اجرایی کشور را به این موضوع می‌رساند که قطعا ما باید محل و مراکزی را برای بیان نظریاتی داشته باشیم که مخالف نظریات اجرایی یک دولت است و توسط صنف یا قشری از جامعه در خصوص موارد صنفی و مواردی که در کشور و دنیا اتفاق می‌افتد، بیان می‌شود.

ایجاد مراکز برای اظهار نظر موافق و مخالف در کشور ضروری است

نماینده مردم اهواز در مجلس شورای اسلامی در ادامه تاکید کرد: این یک ضرورت برای کشور است که این مراکز باید باشند تا بتوانیم اظهارنظر‌های موافق و مخالف را داشته باشیم. کشوری که آزادی در آن نهادینه شده و این کشور هم برای آزادی عقیده انقلاب کرده و هم بعد از ۴۰ و اندی سال ستون‌های این نهضت آنقدر محکم است که اگر صحبت مخالفی شنیده شود و اعتراضی در چهارچوب قانون وجود داشته باشد، نه تنها آسیبی به آن نمی‌رساند، بلکه فضای تعاملی و همدلی بیشتری را ایجاد می‌کند.

حسینی با بیان اینکه نظر صاحب نظران هم این است که این فضا را برای منتقدین داشته باشیم، خاطرنشان کرد: حال ممکن است این منتقد می‌خواهد نسبت به موردی یا یک قانونی یا نسبت به یک حادثه‌ای اظهار نظری داشته باشد که باید این فضا توسط دولت ایجاد شود.

وی در رابطه با ایجاد امکانات برای ابراز عقیده مخالفان و موافقان موضوعی اظهار کرد: یکسری از رویداد‌ها و مراسمی که انجام می‌شود ربطی به موافق و مخالف ندارد. مثلا اینکه همه مردم ۲۲ بهمن که سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی است را گرامی می‌دارند و در راهپیمایی هم شاهد هستیم که جریان سیاسی خاصی آن را اداره نمی‌کند و بلکه برای همه جریانات آزاد است. یا راهپیمایی‌هایی که در خصوص مراسم ملی و مذهبی وجود دارد؛ یک موضوع این است که این‌ها را با سایر اجتماعات نباید مقایسه کنیم، چرا که مربوط به کل کشور و مسائل ملی و مذهبی کشور است و اینطور نیست که این‌ها در مخالفت با جریانی یا قشر خاصی بخواهند تجمع کنند.

باید جا‌هایی را برای ابراز نظر موافق یا مخالف به صورت عادلانه داشته باشیم

این عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی در ادامه افزود: ولی اینکه موضوعی را در کشور داشته باشیم یا قانونی که قطعا مخالف و موافق دارد، ما فضای عادلانه‌ای را برای هر دو طرف ایجاد بکنیم که یک جمعی بیاید بگوید این قانون خوب است و تشویق و ترغیب به اجرای آن کند و یک جماعتی هم بیایند بگویند به این دلایل با این قانون مخالفت می‌کنیم، این فضای عادلانه و فضایی که امکانات لازم را برای اعتراض، نقد‌ها و ابراز نظرات موافق و مخالف وجود داشته باشد، باید به شکل عادلانه وجود داشته باشد، اما نباید آن را در کنار راهپیمایی‌ها و تظاهراتی که بعد از اقدامات هنجارشکنانه که در خیابان‌ها و محلات مختلف شهر‌ها داشتیم گذاشت. حضور مردم در راهپیمایی‌ها و تجمعاتی که علیه آشوب‌ها و اغتشاشات است، نظر یک عده و گروه خاصی نیست.

وی اضافه کرد: قطعا همانطور که رئیس جمهور هم گفتند، ما باید جا‌هایی را برای ابراز نظر موافق یا مخالف و عادلانه داشته باشیم که بین مخالفین و موافقین امکانات لازم فراهم شود تا بتوانند نظرات خودشان را ابراز کنند. اما اینکه عده‌ای بیایند به عنوان اغتشاش و آشوب به اموال عمومی خسارت وارد و به حیثیت مردم و اعتقاداتشان جسارت کنند، کاملا متفاوت از نظر موافق و مخالف یک مجموعه و جماعت است.

مجلس برای اصلاح برخی قوانین اعلام آمادگی کرده است

حسینی در خصوص نقش مجلس در فراهم آوردن زمینه‌های قانون حق اعتراض و اصلاح روند مربوط به حجاب و عفاف و گشت ارشاد، بیان کرد: یکسری قوانین مربوط به گذشته بوده و نیاز به تقویت، اصلاح و یا حتی بررسی مجدد دارند که مجلس برای این کار اعلام آمادگی کرده است. استحضار دارید که دولت اگر نیاز به قوانینی داشته باشد آن را طی لایحه‌ای به مجلس ارائه می‌دهد و مجلس نظرات خود را اعلام می‌کند.

وی در پایان تاکید کرد: قطعا مجلس هم، چون مجموعه‌ای از افکار و عقاید همه مردم کشور است در بررسی و تصویب قوانین نظر مردم را در چهارچوب قوانین بالادستی، قانون اساسی و در چهارچوب اعتقادات این کشور بررسی و مصوب می‌کند.

فیروزی: اساس جمهوری اسلامی، شنیدن صدای مردم است

یک عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: بر اساس قانون، مردم حق دارند که نقد‌ها و اعتراض‌های خود را نسبت به روش اجرایی سیاست‌ها از طریق مقالات، سخنرانی‌های احزاب و یا برگزاری تجمعات مطرح کنند، اما نباید اجازه داد تا دشمنان مطالبات مردم را با دروغ پراکنی و فضاسازی به حاشیه ببرند.

رحمت الله فیروزی پوربادی با اشاره به صحبت‌های چهارشنبه‌شب رئیس جمهور با مردم در خصوص اتفاقات اخیر در سطح کشور، بیان کرد: همان طوری که رئیس جمهور اشاره کردند اساس جمهوری اسلامی تا به امروز این بوده که صدای نقد‌ها و اعتراضات مردم را بشنود. متاسفانه عده‌ای این موضوع را برنمی‌تابند و قصد دارند مطالبات مردم را به حاشیه ببرند.

وی افزود: برخی با فضاسازی و دروغ و تهمت در فضای مجازی و یا در رسانه‌های معاند سعی دارند تا مطالبات مردم راه درست خودش را پیش نگیرد. اما ما در مقابل باید سعی کنیم تا این بستر مهیا شود که مردم به راحتی مطالبات خود را مطرح کنند. صدای مردم باید شنیده شود. مسئولان نیز در راستای تحقق مطالبات مردم گام بردارند. نقد و اعتراض حق مردم است؛ اما نقد نیز باید منصفانه و سازنده باشد. قطعا تخریب اموال عمومی و آتش زدن بانک‌ها و حمله به نیروی انتظامی و یا داشتن سلاح گرم و سرد در اعتراضات شایسته نیست. پشت این رفتار‌ها نیز قطعا مردم نیستند.

نماینده مردم نطنز در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: از لحاظ قانونی بستر اعتراض و انتقاد مردم فراهم است. اگر مردم به روش‌های حاکم در جامعه ـ چه در خصوص گشت ارشاد و چه در خصوص سایر سیاست‌های دولت ـ انتقاد دارند، باید مخالفت خود را مطرح کرده و حتی پیشنهاد خود را برای اصلاح روش‌ها ارائه کنند. ما باید عملا این بستر را برای جامعه فراهم کنیم. افراد در قالب مقالات، سخنرانی‌های گروه‌ها و احزاب و حتی تجمعات قانونی باید این فرصت را داشته باشند.

وی در ادامه تاکید کرد: متاسفانه بعضا شبکه‌های بیگانه و افراد ضدانقلاب از این مطالبات مردم سوءاستفاده می‌کنند. اهانت به قرآن و اعتقادات مردم و رفتار‌های تند و هنجارشکنانه قابل قبول نیست. پشت این رفتار‌ها سازماندهی دشمن است و مردم باید مراقبت کنند. ان شاءالله با وحدت و انسجام این روز‌ها را پشت سر گذاشته و به سمت توسعه کشور گام برخواهیم داشت.

اشتراک گذاری
برچسب ها
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۳۶
در انتظار بررسی: ۲۵۵
انتشار یافته: ۶۴
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۲۹ - ۱۴۰۱/۰۷/۰۹
جناب نقد علی :
در هیچ کشور مسلمانی حجاب اجباری نیست و مردم را برای روسری گرفتار نمی کنند
بسیاری از علما قائل به دخالت در ماجرای خطیر روسری نیستند
اینکه گشت ارشاد طوری تغییر کند که به طریق دیگر روسری را تحمیل کند مشکل را حل نمی کند
به حق انتخاب مردم احترام بگذارید تا مشکل حل شود
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۵:۱۹ - ۱۴۰۱/۰۷/۰۹
باید مکانی وسیع برای مخالفان در نظر گرفته شود .+
اتوبوس + کیک + ساندیس
تا راحت بتونن عرض اندام کنن و انرژی شون هم نیفته
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۳۲ - ۱۴۰۱/۰۷/۰۹
چرا تن به روند اصلاحات نیم بندی که به درخواست اکثریت رای دهندگان در سال 76 ابراز شد نه گفتید و تازه الان می خواهید راجع بهش فکر کنید؟
مهدی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۳۸ - ۱۴۰۱/۰۷/۰۹
خیلی خوبه که به فکر افتادید، ولی براتون متاسفم که دیر به فکر افتادید
بهزاد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۴۲ - ۱۴۰۱/۰۷/۰۹
به نظر میاد اصولگرایان که با تک قطبی کردن مملکت خیال ات بیهوده داشتن خیلی محتاط شدن.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۴۵ - ۱۴۰۱/۰۷/۰۹
مردم تحریم رو تحمل میکنن ولی خورد شدن کرامت و عزتشون رو هرگز
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۶:۳۰ - ۱۴۰۱/۰۷/۰۹
مرسی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۴۵ - ۱۴۰۱/۰۷/۰۹
خوب چرا باید کار به اینجا برسه بعد پیگیری بشه؟

الان مدتهاست داریم نحوه برخورد گشت ارشاد و بی احترامیشون به شخصیت انسانها رو میبنیم و انوع نقدها هم بهش شده و مردم بارها گفتن ناراضی هستن، ولی چرا تا حالا هیچ ترتیب اثری بهش داده نشده؟؟
خوب طبیعیه وقتی بارها مردم نارضایتیشون رو اعلام میکنن ولی میبینن کسی بهشون اهمیت نمیده و حتی بدتر میشه اوضاع خوب نتیجه میشه این که همه طرف دچار ضرر میشیم و این کشور اخرش مال همه ماست که توش هستیم و همه داریم ضرر میکنیم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۴۷ - ۱۴۰۱/۰۷/۰۹
نه به حجاب اجباری قانون باید اصلاح شود نه اینکه تغییر شیوه در اجرا صورت بگیرد قانون غلط است و باید اصلاح شود
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۴۹ - ۱۴۰۱/۰۷/۰۹
مشکل اینه که موافقین در اقلیت هستند و این امر باعث میشه که جایی برای اظهار نظر در اختیار مردم قرار نگیره
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۵۲ - ۱۴۰۱/۰۷/۰۹
فقط شنیدن صدای مردم کافی نیست
باید به خواسته های مردم هم تن بدید
ناشناس
|
Netherlands
|
۱۳:۵۲ - ۱۴۰۱/۰۷/۰۹
"ما باید جاهایی را برای ابراز نظر موافق یا مخالف و به صورت عادلانه داشته باشیم" عجیبه طرفداران شما هرجا دلشون می خواد سریع میرن برای اینکارها حتی توی سفارتهای کشورهای دیگه حتی به قیمت هزینه برای ملت بخاطر قوانین بین المللی بعد الان یجا باشه عادلانه؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۵۳ - ۱۴۰۱/۰۷/۰۹
دیگه خیلی دیر شده برای این حرف ها
ناشناس
|
Finland
|
۱۳:۵۶ - ۱۴۰۱/۰۷/۰۹
افراد نیرو امنتی ودلسوز وکاسب ومغازه داروها که صدمه دیدن با مدرک حقوقی وحقیقی واولیاء خون باید وارد عمل شوند واز طریق قضایی شکایت کنند واز اغتشاشگران وعوامل تحریک خسارت بگیرند.
پاسخ ها
رضا
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۵۹ - ۱۴۰۱/۰۷/۰۹
یه نگا به مثبت منفی ها بنداز
ناشناس
|
Sweden
|
۱۳:۵۸ - ۱۴۰۱/۰۷/۰۹
سید ریسی با سابقه درخشانشان در تاریخ معاصر ایران مرحمت فرمودند اجازه دستور ابراز مخالفت مردم ایران را دادند۰ احتمالا استخاره چند روز قبل ایشان خوب در آمده۰
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۵۹ - ۱۴۰۱/۰۷/۰۹
چه حرفا شما تحمل جریان سیاسی مخالف خودتون یعنی اصلاح طلبان را نداشتید حالا حرف از شنیدن صدای مخالف می زنید
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۶:۳۲ - ۱۴۰۱/۰۷/۰۹
منطورش اینه که صدا های موافق را بشنوند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۵۹ - ۱۴۰۱/۰۷/۰۹
اگر در مجلس تضاد آرا باشد از همه گروهها باعقاید سیاسی و دینی وقومی ...نماینده حضور داشته باشد نیازی به تعیین مکان مجزائی نیست نمی شود همه یقه گرد باشند وتوقع داشت که نماینده عموم مردم هستند باید یقه گرد. کراواتی معمولی چادری مانتوئی چپی راستی و...در مجلس مردم را نمایندگی کنند
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۰۰ - ۱۴۰۱/۰۷/۰۹
نمایندگان محترم که باید از حقوق اساسی مردم وصیانت از قانون باید دفاع کنید این حرفی را که می‌زنید در قانون اساسی آمده ولی عمل به آن بنا به خواست شخصی عده‌ای لاینحل مانده است بفرمایید گناه مشکلات بوجود آمده برگردن کیست
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۰۰ - ۱۴۰۱/۰۷/۰۹
پاداش پایان خدمت فرهنگیان که بیش از یکسال است بازنشسته شده اند پرداخت نشده و هیچ کس پاسخگو نیست.آقای وزیر!آقایان نماینده !با وجود تورم بالای آیا انصاف است!سایر دستگاها پرداخ کردند....
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۰۴ - ۱۴۰۱/۰۷/۰۹
جالبه یک نفر معذزت خواهی نکرده یک نفر کناره گیری نکرده و هیچ کس مسئولیت قبول نکرده چه در مورد مهسا امین چه در مورد دختر چابهاری چه در مورد کشته ها
ناشناس
|
Netherlands
|
۱۴:۰۸ - ۱۴۰۱/۰۷/۰۹
مشکل در این است که عدالتی وجود نداره،البته هست برای خودشان عملی و برای مردم کلامی:)
حالاافراد جواب پس داده ،میخواهند باعدالت! نظرمخالف را بشنوند!!!
متاسفانه در اعتراضات این چند روز ، حتی تحمل شنیده شدن صدای علی کریمی و یا شروین ، وجود نداشته و هر نوع برچسبی به آنها زده شد، با این عدالت آیاکسی جرات میکند نظر مخالف بدهد!!
آقایان، بزرگان ، بارفتارتان هر معترضی را تبدیل به دشمن کردید،بپذیرید که شما اشتباه کردیدو این رویه غلط راتغییر دهید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۱۰ - ۱۴۰۱/۰۷/۰۹
یک عمر به خواسته های مردم توجه نکردید و گوش ندادید الان هم همینطوره یه چند روز از این حرف ها میزنید برای گول زدن بعد یادتون میره مردم میدونن که شماها هیچ تغییری نخواهید کرد
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۵:۲۱ - ۱۴۰۱/۰۷/۰۹
ایولله
ناشناس
|
Germany
|
۱۴:۱۱ - ۱۴۰۱/۰۷/۰۹
تابناک یه پیشنهاد دارم برات ، با فارس ادغام شو . ما هم خبرای درست رو از رسانه های مستقل پیگیری میکنیم
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۵:۲۲ - ۱۴۰۱/۰۷/۰۹
جالب گفتی، دمت گرم
کارشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۲۰ - ۱۴۰۱/۰۷/۰۹
تابناک عزیز از خودت شروع کن و چیزی را و حذف نکن از جمله نظرات مخاطب خود را
عباس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۲۱ - ۱۴۰۱/۰۷/۰۹
مشخص شدن خواست و نظرمردم و توجه و عمل به خواست اکثریت کار سختی نیست چون ما که تو این جامعه زندگی میکنیم و با هم در ارتباطیم ولو اینکه کارشناس اجتماعی و جامعه شناس هم نیستیم ، تغییر شیوه زندگی و علایق و سلیقه ها رو متوجه میشیم که خیلی نسبت به چهل سال که جای خود در مقایسه با ده سال گذشته تغییر کرده پس لزوم تغییرات رو باید درک کرد همانطور که کشورهای مسلمان دیگه هم اینکار رو انجام دادند .چون نمیشه جامعه رو با یه فکر و سلیقه منطبق کرد ،بخصوص با گسترش فضای مجازی و ارتباطات ملتها .
شهروند
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۲۳ - ۱۴۰۱/۰۷/۰۹
صدای مردم عجب بعد این همه باید در موردش حرف بزنید رها کنید ترخدا مردم و صداشون را
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۲۴ - ۱۴۰۱/۰۷/۰۹
لطفا بفرمائید بازنشستگان کشوری در باره ظلمی که به انها شده با توجه اضافه شدن حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی شده چگونه اعتراض کنند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۲۵ - ۱۴۰۱/۰۷/۰۹
اعتراض یک سلبریتی در فضای مجازی را بر نمی تابید، می خوای. مکان برای اعتراض درست کنید تا خودی ها را حمع کنید تا اعتراض های زیر را بیان کنند :

- مطالبه خسارت خروج از امریکا از برجام
- مطالبه انتقام از امریکا
- مطالبه حمایت از مردم فلسطین
- مطالبه استخدام از دهک های مستضعف
- مطالبه رسیدگی به خانوا ه شهدا
.....

جمع کنید تو رو خدا

قبلا کرسی آزاد اندیشی در دانشگاه ها رو دیده بودیم، یکی می آوردند و فقط اون صحبت های تکراری می کرد!
مهدی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۲۹ - ۱۴۰۱/۰۷/۰۹
دمت گرم تابناک
این شد حرف حساب
بصورت قانونی اجازه اعتراض به مردم معترض بدهند تا مردم در آرامش اعتراض کنند و مطالبه گری
آنگاه می شود دید که تعداد افراد معترض در جامعه چقدر است
ممنونم ازت تابناک
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۵:۳۰ - ۱۴۰۱/۰۷/۰۹
براساس ماده 27 قانون اساسی تجمع های اعتراضی آزاداست
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۳۰ - ۱۴۰۱/۰۷/۰۹
باید جا‌هایی را برای ابراز نظر موافق یا مخالف به صورت عادلانه داشته باشیم( این اتفاق نخواهد افتاد ) ولی اگه قراره بیفته باید جایی باشه که ساندیسی ها هر روز در آن تجمع میکنن
نادر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۳۶ - ۱۴۰۱/۰۷/۰۹
ایا اساس کشور شنیدن هست بعد از شنیدن چی میشود ایا تامین جانی دارد
نادر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۳۹ - ۱۴۰۱/۰۷/۰۹
یعنی واقعا جدی میگی یا شوخی میکنی . در کشوری زندگی میکنیم که اگه کسی در مورد اختلاس صحبت کند زندانی میشود اگه در مورد دزدی حرف بزند میشود اخلال در نظم عمومی اگه در مورد ناحق شدن حقش حرف بزند زندانی و جدیدا اگه مسولین یا پلیس فردی را ناحق بزند کسی مجرم است که فیلمرداری کرده
پاسخ ها
ناشناس
| Canada |
۱۶:۰۳ - ۱۴۰۱/۰۷/۰۹
در مورد سیسمونی صحبت کرد محکوم شد.
ناشناس
|
Sweden
|
۱۴:۳۹ - ۱۴۰۱/۰۷/۰۹
با ایجاد حکومت مذهبی هر کسی که با آن مخالفت کند برچسپ معاند، منافق و ضد این و آن میشود۰ باید انحصار در قدرت برداشته شود و همه مردم از هر قشری قومی مذهبی نماینده واقعی داشته باشند۰ تا زمانیکه انحصار در دست عده ای خواص باشد۰ مردم اعتماد نخواهند کرد و احیانا این آزادی محدود و موقت را تنها خطری برای شناسایی و انگ خوردن از جانب جناح قدرت میبینند۰ کما اینکه بعد از حمایت چند فرد سرشناس از حرکت اعتراضی مردم جناح قدرت فورا چندین انگ و تهمت زده شد حساب مردم عادی که جداست۰
نادر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۴۰ - ۱۴۰۱/۰۷/۰۹
خدایی مسولین همیشه ایدهای خوبی دارند ولی هیچ کس نمی تواند اجرا کند
نادر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۴۲ - ۱۴۰۱/۰۷/۰۹
خدایی کشور بی قانونی داریم که عمده نا قانونی ها از طرف مسولین انجام میشود
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۵:۱۶ - ۱۴۰۱/۰۷/۰۹
نمونه بارزش :
پشت میکروفن میگه حمایت از تولید داخل
یواشکی بچه اش رو میفرسته ترکیه تا سیسمونی خارجی بخره
نادر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۴۶ - ۱۴۰۱/۰۷/۰۹
متاسفانه در کشوری زندگی میکنیم که مسولین تا میتوانند در حق مردم ظلم میکنند . اگه بر کس ظلم شود و صدایش در بیاید میگوید مدرک بیاور و گرنه دروغ میگویی طرف میرود فیلم صحنه جرم را میاورد میگوید شما از قبل برنامه ریزی کرده بودی مثال روش اقای نماینده نامنتخب اقای عنابستانی که تو گوش سرباز زد و بعد ادعا کرد که از ماشین پیاده نشده وقتی فیلمش در امد ادعا کرد که از قبل برنامه ریزی شده بود
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۵۵ - ۱۴۰۱/۰۷/۰۹
این حرفها وجو امنیتی که درست کردید درتناقض میباشد
جناب اقای رئیسی هنین الان شیراز بلوار دانشجو
وارم ومناطق اطراف انگار حجومت نظامیست
اخه چرا؟
یگان ویژه یه طرف
افراد لباس شخصی باموتورسیکلت سنگین هم یه طرف
حتی احاز دونفر که توی پیاده رو توقف بکنند نمیدادند
ناشناس
|
Turkey
|
۱۴:۵۷ - ۱۴۰۱/۰۷/۰۹
کمیته های انقلاب اسلامی باید احیا شود و روند صدور گذرنامه بایستی تغییر کند کسی که می خواهد گذرنامه ایران داشته باشد بایستی هفت خوان رستم را پشت سر بگذارد و صلاحیتش احراز بشود . دانشگاه‌ها که مملو از زنان شده اند که هیچگونه تکرار می کنم هیچگونه آثاری در اقتصاد ایران ندارند بایستی در بعضی از رشته ها حذف شود . حد و حدودی که جمهوری اسلامی ایران بدون هیچ منطق و کار کارشناسی به زنان داد بایستی محدود شود . مگر ما چند نفر بازیگر زن می خواهیم یا چند نفر حقوقدان زن ؟ یا مهندس و یا بازرگان خانم ؟ زنان در کجای علوم سیاسی قرار دارند ؟ بایستی این رشته ها مختص آقایان شود .
متاسفانه موبایل برای ایران خیلی زود بود
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۶:۳۳ - ۱۴۰۱/۰۷/۰۹
یک مثبت بهت دادم، فقط به خاطر اینکه منفی هایی که می خوری سرخوردت نکنه
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۶:۳۷ - ۱۴۰۱/۰۷/۰۹
جیگرتو
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۰۴ - ۱۴۰۱/۰۷/۰۹
نماینده ای که نگران آتش زدن سطل اشغال است ولی ۹۳هزار میلیارد تومن اختلاس فقط در یک پروند ه مربوط گنجانده شده
ناشناس
|
Canada
|
۱۵:۲۹ - ۱۴۰۱/۰۷/۰۹
چی چیزی تغییر کرده که یک مرتبه دم از شنیدن صدای مخالف میزنید؟
heidar
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۳۱ - ۱۴۰۱/۰۷/۰۹
عه واقعا؟!!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۳۱ - ۱۴۰۱/۰۷/۰۹
جالبه! 43 سال از انقلاب گذشته تازه دارن میگن باید جایی برای اعتراض مشخص کرد!!!!
مهرداد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۳۵ - ۱۴۰۱/۰۷/۰۹
در ابتدای اعتراضات کف خواسته های مردم جمع آوری گشت ارشاد بود و سقف آن نیز تغییر قانون اساسی ...
ولی امروز کف خواسته ها شده است حجاب اختیاری و ... با توجه به عدم توجه بموقع به خواست مردم ، روز بروز کف خواسته ها به سقف خواسته ها نزدیک و نزدیک تر میشود .
و چنین فضایی که نمایندگان هم کلی تعریف نمودند در واقعیت شکل نمیگیرد زیرا بقول دوستان ، بدلیل تعصبات افراطی ، ظرفیتش وجود ندارد.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۳۶ - ۱۴۰۱/۰۷/۰۹
مملکت وقتی بدست نظامیان و امنیتی ها اداره شود نتیجه اش همین است
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۳۶ - ۱۴۰۱/۰۷/۰۹
در زمان آقای روحانی پیشنهاد دادن مکانهایی برای اعتراض مشحص بشه ام مخالفین نذاشتن!!
رضا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۴۲ - ۱۴۰۱/۰۷/۰۹
آر همین جا اعتراض را شروع می کنیم. بفرمایید ما فرهنگیان بازنشسته که یکسال ازبازنشستگی مان می گذرد ولی پاداش نگرفته ایم. چه کسی پاسخگو هست؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۴۷ - ۱۴۰۱/۰۷/۰۹
اینم از مدیریت جهادی آقایون...

وضع کنونی مملکت
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۴۹ - ۱۴۰۱/۰۷/۰۹
لطف کنید ازون بالا تشریف بیارید پایین همه چی حله
امیر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۵۰ - ۱۴۰۱/۰۷/۰۹
لطفا اتوبوس و مترو مجانی هم در نظر گرفته شود ، زیاد زیاد زیاد ...
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۵۲ - ۱۴۰۱/۰۷/۰۹
بی حجابی در بدترین حالت یک گناه ست چرا برای سایر گناهان گشت ارشاد ندارین. تنها خداوند می تواند با توجه به نیت افراد در مورد گناهان قضاوت کند.در کار خدا دخالت نکید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۵۳ - ۱۴۰۱/۰۷/۰۹
سانسورچی ها بیکار میشوند اگه صدای مخالفان را بخواهید بشنوید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۱۳ - ۱۴۰۱/۰۷/۰۹
نیازی به این کارها نیست
رفراندوم برگزار کنید تا مردم نظر بدن
ارش
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۱۳ - ۱۴۰۱/۰۷/۰۹
نمیدونم چرا همه چیز باید اینجا فرق داشته باشه ؟ مکانهایی رو برای اعتراضات در نظر بگیریم یعنی چی ؟ ما هم باید مثل بقیه دنیا احزاب و تشکلهای رسمی و قانونی داشته باشیم که مردم از طریق انها در مجلس نظرات خود را منعکس کنند .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۲۹ - ۱۴۰۱/۰۷/۰۹
خودتون رو مسخره کردین
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۳۲ - ۱۴۰۱/۰۷/۰۹
کارد از استخوان مردم رد شده
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
برچسب منتخب
جام جهانی قطر مهرداد بذرپاش عباس توانگر دهه فاطمیه رستم قاسمی آلودگی هوا
آخرین اخبار