بازدید 7978

کاهش ۲۰ درصدی جرایم به عنف با گشت‌های ویژه پلیس

رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ از کاهش ۲۰ درصدی جرائم به عنف بعد از راه اندازی گشت‌های ویژه پلیس در پایتخت خبر داد.
کد خبر: ۱۱۴۲۵۴۰
تاریخ انتشار: ۰۶ مهر ۱۴۰۱ - ۰۹:۰۰ 28 September 2022

به گزارش «تابناک» به نقل از مهر، ۱۵ روز است که از آغاز به کار رسمی گشت‌های ویژه پلیس در تهران می‌گذرد، هدف این گشت‌ها برخورد سریع و جدی با جرایم مشهود و خشن است.

سردار حسین رحیمی فرمانده انتظامی تهران بزرگ پیش تر در گفت و گو با خبرنگار مهر بیان کرد: «گشت ویژه پلیس در تهران بزرگ در سه سطح وارد عمل می‌شود. بزرگراه‌ها، محورهای سطح یک و محورهای سطح دو محل اصلی مأموریت و گشت زنی این گشت‌های ویژه هستند.»

وی افزود: «در تهران حدود هزار و ۳۰۰ کیلومتر محور بزرگراهی داریم که بالغ بر ۴۰ محور مهم و بزرگ شناسایی شده اند و به گشت‌های ویژه مأموریت داده شده است که در بزرگراه‌ها همواره گشت زنی کنند.»

رئیس پلیس پایتخت بیان کرد: «عملاً پلیس بزرگراه انتظامی در کنار پلیس بزرگراه راهنمایی و رانندگی قرار می‌گیرد. تا بزرگراه‌ها در امنیت کامل باشند و البته مطمئن هستیم که با به میدان آمدن این گشت‌ها بزرگراه‌های پایتخت امن می‌شود.»

گشت‌های ویژه در خیابان‌ها به دنبال شکار مجرمان هستند

رحیمی ادامه داد: «محل دیگر مأموریت گشت‌های ویژه پلیس در تهران ۳۰ محور سطح یک هستند و بعد از آن محورهای سطح دو هستند؛ البته منظور از سطح یک و دو دسته بندی‌های انتظامی است نه محل‌های بالا و پایین.»

وی با بیان اینکه گشت‌های ویژه پلیس با جرایم خشن، زورگیری و موبایل قاپی به شدت و با قاطعیت بر خورد می‌کنند، گفت: «گشت های ویژه در خیابان‌های شهر دنبال شکار هستند، شکار مجرمان و اراذل و اوباش و افرادی که مخلان نظم و امنیت هستند. گشت‌های ویژه مجرمان خشن و خطرناک را شکار می‌کنند.»

فرمانده انتظامی پایتخت با بیان اینکه در تهران ۱۲۰ گشت ویژه در حال گشت زنی هستند، بیان کرد: «گشت های ویژه پلیس اصلاً توقف ندارند یعنی در کنار خیابان منتظر اعلام مأموریت نیستند و سراسر در حال گشت زنی هستند.»

کاهش ۲۰ درصدی جرایم به عنف با راه‌اندازی گشت‌های ویژه پلیس

حال با گذشت ۱۵ روز از فعالیت رسمی این گشت‌ها به سراغ سرهنگ علی ولیپور گودرزی رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ رفته ایم تا از نتیجه این گشت‌زنی های بی وقفه با خبر شویم.

سرهنگ ولیپور گودرزی در گفت و گو با خبرنگار مهر با اشاره به اینکه کشف دقیق بر کاهش وقوع تأثیر دارد، تصریح کرد: کم کردن زمان وقوع جرم تا کشف جرم از مهمترین اهداف ما در پلیس آگاهی تهران است که کارآگاهان این موضوع را سر لوحه خود قرار داده اند.

به گفته رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ جرایم به عنف که شامل موبایل قاپی، کیف قاپی و سرقت‌های خرد می‌شوند بعد از راه اندازی گشت‌های ویژه پلیس در پایتخت یعنی در همین بازه زمانی ۱۵ روزه حدود ۲۰ درصد کاهش داشته است.

رئیس پلیس آگاهی پایتخت با اشاره به اولویت‌های گشت‌های ویژه افزود: برخورد با جرایم خشن از اولویت‌های گشت‌های ویژه است تا در صحنه جرم با مجرمان برخورد شود.

وی با بیان اینکه پلیس آگاهی به دنبال تقویت مبارزه با سرقت منزل است و با افرادی که به حریم امن مردم تجاوز می‌کنند برخورد می‌کنند، گفت: باید به سمت علمی شدن حرکت کنیم تا بتوانیم رو به سوی کشف علمی جرایم ببرد.

رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ در پایان با اشاره به اینکه بالای ۷۰ درصد جرایم به ویژه جرایم جنایی در حوزه استحفاظی تهران بزرگ کشف می‌شود، گفت: گشت‌های ویژه و دستگیری باندها بر کاهش جرم تأثیر دارند.

اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# قره باغ # هفته دفاع مقدس # نعمت احمدی # الواح هخامنشی بازگشتی # بازیهای آسیایی 2022