بازدید 8641

مقام پارلمان اروپا: زمستان بسیار سختی خواهیم داشت

رئیس کمیته انرژی پارلمان اروپا سه‌شنبه شب در گفت وگو با شبکه الجزیره قطر هشدار داد که به دلیل کمبود سوخت، اروپا زمستان بسیار سختی را در پیش‌رو خواهد داشت.
کد خبر: ۱۱۴۰۳۸۲
تاریخ انتشار: ۲۳ شهريور ۱۴۰۱ - ۰۷:۲۷ 14 September 2022

به گزارش «تابناک» به نقل از ایرنا از الجزیره، «کریستین سلویو بوشوی» درباره تعیین سقف قیمت گاز در اتحادیه اروپا، گفت: اکثر وزرای انرژی معتقدند که تعیین سقف قیمت گاز هیچ سودی به همراه نخواهد داشت.

رئیس کمیته انرژی پارلمان اروپا افزود: هیچ اجماع اروپایی برای تعیین سقف قیمت گاز وجود نداشته است.

وی همچنین گفته که تماس‌هایی با چندین کشور برای یافتن گزینه‌های جایگزین برای گاز روسیه انجام شده است.

پیشتر «یوناس گار استوئیر» نخست وزیر نروژ گفته بود که تعیین سقف برای بهای گاز طبیعی روسیه مشکل اصلی را که کمبود انرژی در اروپاست، حل نخواهد کرد.

وزیران انرژی اتحادیه اروپا به رغم ابراز بدگمانی کمیسیون اروپا درباره امکان پذیر بودن اجرای چنین طرحی، به تازگی از این نهاد به عنوان مدیر اجرایی اتحادیه اروپا درخواست کرده‌اند که سقف‌های فراگیری برای بهای گاز پیشنهاد دهند.

تنش روسیه با غرب در مساله اوکراین پس از گذر از مرحله‌های سیاسی و نظامی به اقتصادی رسید. تقریبا بلافاصله پس از آغاز مرحله نظامی تنش‌ها میان روسیه و غرب در سرزمین اوکراین، مرحله اقتصادی این درگیری میان روسیه و غرب آغاز و جبهه غرب به رهبری آمریکا تحریم‌های اقتصادی خود را بر اقتصاد روسیه رونمایی و اجرا کرد.

اما تحریم‌های غرب علیه روسیه تاثیر چندانی بر مسکو نداشته، به طوری که شرکت گاز اسپانیا موسوم به اناگس روز دوشنبه اعلام کرد حجم گاز خریداری شده اسپانیا از روسیه در ماه اوت (مرداد) نسبت به مدت مشابه سال قبل به میزان ۱۰۲.۲ درصد افزایش داشته است.

۱۱.۸ درصد از گاز وارداتی اسپانیا در اوت سال جاری از روسیه تامین شد و بدین ترتیب مسکو پنجمین عرضه کننده بزرگ گاز به این پادشاهی (اسپانیا) پس از آمریکا، الجزایر، نیجریه و فرانسه است.

ویاچسلاو ولودین رئیس دوما (پارلمان) روسیه روز جمعه با تاکید براینکه تحریم‌های غرب علیه روسیه منجر به بحران انرژی برای دولت‌های غربی و اروپایی شده است، گفت: امنیت انرژی اروپا بدون روسیه غیرممکن است.

وی با انتقاد از تحریم‌های غرب علیه مسکو یادآور شد که تحریم‌های اعمال شده علیه روسیه منجر به بحران انرژی در دولت‌های اروپایی شده که خود مسبب آن بودند و به همین دلیل بود که امانوئل مکرون رئیس جمهور فرانسه برای رفع معضل کمبود گاز به الجزایر رفت اما توفیقی به دست نیاورد.

تور تابستان ۱۴۰۳
پارس نماد- صفحه خبر
اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# مسعود پزشکیان # نتایج انتخابات # تنفیذ حکم ریاست جمهوری # محرم