بازدید 3681

تنفس هوای آلوده در اهواز

بر اساس اطلاعات سازمان حفاظت محیط زیست در بین هشت کلانشهر کشور امروز(۱۶ شهریورماه) شهر اهواز همچنان آلودگی هوا را در وضعیت ناسالم برای همه تجربه کرده است.
کد خبر: ۱۱۳۹۳۱۸
تاریخ انتشار: ۱۷ شهريور ۱۴۰۱ - ۱۰:۳۰ 08 September 2022

عکس آرشیوی است.

به گزارش «تابناک» به نقل از ایسنا، بر اساس اطلاعات مرکز ملی هوا و تغییر اقلیم سازمان حفاظت محیط زیست درباره کیفیت هوای هشت کلانشهر کشور، امروز(۱۵شهریور) آلاینده شاخص هوای اهواز ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون با میانگین ۱۶۵ و به عنوان آلوده‌ترین کلانشهر کشور در وضعیت ناسالم برای همه قرار گرفته است.

گروه‌های حساس در شیراز و اراک نیز هوای آلوده را با رسیدن به عدد ۱۲۷ و ۱۰۱ تنفس کرده‌اند. اهالی شهر اراک آلودگی هوا را با آلاینده شاخص ازن و در شیراز با آلاینده شاخص ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون تجربه کرده‌اند.

مردم در پنج کلانشهر اصفهان، کرج، تهران، مشهد و تبریز هوای قابل قبول را با رسیدن به عدد ۹۵، ۹۱، ۷۹، ۷۶ و ۶۳ تجربه کرده‌اند. آلاینده شاخص هوا در کرج ازن، در تهران دی‌اکسید نیتروژن و در سه کلانشهر دیگر ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون است.

به گزارش ایسنا، شاخص کیفیت هوا (AQI) به پنج دسته اصلی تقسیم‌بندی می‌شود. بر اساس این تقسیم‌بندی از عدد صفر تا ۵۰ هوا "پاک"، از ۵۱ تا ۱۰۰ هوا "قابل قبول(سالم) یا متوسط"، از ۱۰۱ تا ۱۵۰ هوا "ناسالم برای گروه‌های حساس"، از ۱۵۱ تا ۲۰۰ هوا "ناسالم برای همه گروه‌ها"، از ۲۰۱ تا ۳۰۰ هوا "بسیار ناسالم" و از ۳۰۱ تا ۵۰۰ شرایط کیفی هوا "خطرناک" است.

اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# برنامه هفتم توسعه # حج 1402 # رضامراد صحرایی # عبدالعلی قوام # ارتحال امام خمینی