بازدید ۳۵۹۴۵
نشست خبری سخنگوی وزارت امور خارجه
امروز دوشنبه ۱۴ شهریور ماه ۱۴۰۱ نشست خبری سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی برگزار شد و ناصر کنعانی به سوالات خبرنگاران داخلی و خارجی پیرامون مسائل مختلف سیاست خارجی پاسخ داد.
کد خبر: ۱۱۳۸۸۰۸
تاریخ انتشار: ۱۴ شهريور ۱۴۰۱ - ۱۱:۲۳ 05 September 2022

روند مذاکرات هسته ای در چارچوب محرمانه ادامه دارد / ایران می تواند تامین کننده انرژی اروپا باشد

بین الملل تابناک: امروز دوشنبه ۱۴ شهریور ماه ۱۴۰۱ نشست خبری سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی برگزار شد و ناصر کنعانی به سوالات خبرنگاران داخلی و خارجی پیرامون مسائل مختلف سیاست خارجی پاسخ داد.

وی در پاسخ به سؤالی درباره لغو تحریم‌ها در صورت حصول توافق گفت: لغو کامل تحریم‌ها علیه دولت و ملت ایران از اهداف اساسی مذاکرات جاری بین ایران و طرف‌های امضا کننده توافق برجام است. نشست‌های مختلفی در ارتباط با مذاکرات رفع تحریم‌ها برگزار شده و آخرین دور آن نیز در وین بوده و پس از آن متن پیشنهادی از سوی هماهنگ کننده اتحادیه اروپایی به طرف‌های مذاکره کننده داده شده است. پاسخ ایران در موعد مقرر ارائه و متعاقبا پاسخ طرف آمریکایی با تاخیر قابل توجهی باز از طریق هماهنگ کننده اتحادیه اروپا دریافت شد.

وی ادامه داد: برای اینکه ایران نقش خودش را برای مذاکرات برجام ایفا کند، دیدگاه‌هایش را مطرح کرده و منتظر پاسخ دولت آمریکاست.

غرب اراده سیاسی داشته باشد، دستیابی به توافق امکان پذیر است

کنعانی اظهار داشت: ما برای اینکه به پایان خوش این ماراتن کمک کنیم تا به منافع و مصالح ملی دست یابیم، در راستای تثبیت چارچوب های بین المللی، مسئولانه گام برداشتیم و دیدگاه های خود را به طرف اروپایی منتقل کردیم.

وی افزود: چنانچه در طرف مقابل اراده سیاسی باشد و سازنده عمل کند و نگاه رو به جلو داشته باشد، دستیابی به توافق امکان پذیر است. پاسخ ایران منطقی و سازنده است؛ لذا اگر طرف مقابل چنین اراده ای داشته باشد، دستیابی به توافق امکان پذیر است.

ادعای رژیم صهیونیستی مبنی بر حمله به پایگاه های ایران پوچ و بی پایه است

سخنگوی وزارت امورخارجه در پاسخ به سوالی در مورد ادعای رژیم صهیونیستی برای حمله به نیروهای ایرانی در سوریه گفت: اقدامات غیرقانونی رژیم صهیونیستی علیه زیرساخت های سوریه همچنان ادامه دارد و با حمایت آمریکا انجام می‌شود. معتقدیم کلیه اقدامات رژیم صهیونیستی غیرقانونی و نامشروع است و ادعای رژیم جعلی مبنی بر اینکه به پایگاه های ایران حمله کرده است پوچ و باطل است. حضور ایران در سوریه مستشاری است و این ادعاها باطل است.

کنعانی افزود: تا زمانی که دولت سوریه از ایران درخواست کمک کند، ایران از کمک ها دریغ نخواهد کرد.

ایران یکی از ظرفیت های حل بحران انرژی اروپاست

وی در مورد درخواست اروپایی ها از ایران برای کمک به حل مشکل کمبود انرژی گفت: به طور طبیعی ایران به دلیل برخورداری از منابع غنی نفت و گاز، یکی از منابع مهم انرژی است و در زیر سایه تحریم ها حضور خود را در بازار انرژی حفظ کرده و معاملات نفت با شرکای ایران ادامه دارد.

سخنگوی وزارت خارجه با اشاره به بحران اوکراین و مشکلات اروپایی ها در بحث انرژی گفت: در صورت دستیابی به توافق در وین، ایران می‌تواند یکی از ظرفیت‌ها برای کشورهای اروپا باشد.

مهم‌ترین دستور کار وزارت خارجه در مذاکرات، اخذ تضمین است

وی در پاسخ به سوالی در مورد تضمین‌ها گفت: جمهوری اسلامی تلاش کرد، متن توافق را  قوی تر کند و واقعیت امر این است که ایران سازنده عمل کرد و حرکت ما رو به جلو داشت.

کنعانی با بیان اینکه مهم ترین دستور وزارت‌ امور خارجه در مذاکرات، اخذ تضمین است، گفت: هر توافق و اتفاقی شکل بگیرد اگر تضمینی نباشد، امکان دارد دوباره نقض شود.

سخنگوی وزارت امورخارجه تصریح کرد: در مرحله قبل هم شاهد این رخداد بودیم که آمریکا از توافق خارج شد، در صورتی که ایران به صورت یکجانبه به توافق پایبند بود. طرف‌های اروپایی نیز نتوانستند به تعهدات خود عمل کنند و نتوانستند خسارات ناشی از خروج یکجانبه آمریکا را تامین کنند.

آژانس انرژی اتمی باید از رفتار سیاسی دور شود

وی تصریح کرد: موضوع تضمین دو وجه دارد؛ یک وجه تضمین، تضمین لغو تحریم هاست تا ایران کامل از انتفاع اقتصادی برخوردار شود و بحث دیگر بحث دور کردن آژانس انرژی اتمی از رفتار سیاسی است، چون این موضوع باعث ایجاد خلل می‌شود.

بسته شدن پرونده پادمانی برای ایران مهم است

وی افزود: بر اساس همکاری ایران با آژانس بین‌المللی انرژی اتمی داشته است، بارها بازرسان آژانس به ایران سفر کرده و بارها فعالیت های صلح آمیز هسته‌ای ایران را مورد تایید قرار داده اند.

کنعانی اظهار داشت: بارها اتهامات مختلفی مطرح شد که یکی از آن ها اتهامات از سوی رژیمی است که خودش متهم است لذا نمی‌توان این اتهامات را مورد قبول قرار دارد. ایران همواره تلاش کرده‌ است که حرفه‌ای با آژانس همکاری کند؛ بنابراین، بحث بسته شدن پرونده پادمانی هم برای ایران مهم است.

وی در مورد موضوع یمن گفت: ایران معتقد است، راهکار نظامی در یمن به نتیجه نخواهد رسید. روز گذشته وزیر خارجه و دستیار ایشان پذیرای نماینده ویژه سازمان ملل در امور یمن بودند و در این مذاکرات بار دیگر دیدگاه های ایران در یمن مطرح شد.

سخنگوی وزارت امور خارجه تاکید کرد: ایران خواهان صلح و ثبات در یمن است که به حوزه بزرگ خلیج‌فارس کمک می‌کند و ملت یمن باید برای سرنوشت خود تصمیم بگیرند. ایران همواره از آتش بس در یمن حمایت می‌کند، ولی باید تحریم ها علیه ایران لغو شود.

بازخورد، انتقال پیام اروپا به روسیه از طریق وزیر خارجه کشورمان مثبت بود

سخنگوی وزارت خارجه گفت: از آغاز شکل‌گیری بحران در اوکراین در سایه روابط خوبی که به طرف روسی و اوکراینی داشتیم، تلاش کردیم که امکان شکل‌گیری روند سیاسی را برای حل و فصل بحران فراهم کنیم. یک دولت اروپایی درخواستی از جمهوری اسلامی داشت که پیام طرف‌های اروپایی را به روسیه منتقل و به توقف روند جنگ کمک کند. 

وی ادامه داد: برای کمک به شکل‌گیری روند سیاسی، سفر امیرعبداللهیان به مسکو انجام و پیام منتقل شد، گفت‌وگو صورت گرفت و بازخورد انتقال پیام مثبت بود.

تلاش ایران برای کاهش سوء تفاهم‌ها در صورت توافق احتمالی

کنعانی در خصوص پاسخ آمریکا به ایران گفت: موضعی از طرف های غربی‌ها مبنی بر غیر سازنده بودن پاسخ‌های ایران دریافت نشده و تلاش ایران این است که مبتنی بر مذاکرات، ادبیاتی را به گونه ای مطرح کند که ابهام زدایی شود و در صورت توافق احتمالی، سوءتفاهم به حداقل ممکن برسد.

با همه طرف‌های سیاسی عراق ارتباط داریم / نقش ایران به شکل‌گیری آرامش در عراق کمک کرد

سخنگوی وزارت امور خارجه تصریح کرد: ایران از هر فرصتی که گمان کند می‌تواند برای کمک به برادران عراقی برای بازگشت ثبات کمک کند، استفاده می‌کند. ارتباط ایران با طرف‌های عراقی مستمر است؛ ارتباط با همه طرف‌های سیاسی عراق داریم و نقش ایران در ارتباط با طرف‌های عراقی به شکل‌گیری روند آرامش در این کشور کمک کرده است. نگاه ایران به کلیت عراق است، نگاه بخشی، گروهی و جریانی نداریم. همه جریان‌های سیاسی عراق را به گفت‌وگو و بازگشت به روند سیاسی دعوت می‌کنیم.

مردم عراق میزبانان خوبی برای زائران اربعین هستند

وی در مورد بحث اربعین و همکاری با عراق در این زمینه گفت: ما از کشور و ملت عراق تشکر می‌کنیم که زمینه میزبانی را برای مردم ایران تامین کردند و ما شاهد همکاری ملت و دولت عراق در برگزاری اربعین حسینی هستیم. انصافا میزبانان خوبی برای زائران  هستند. امسال برادران عزیزمان هم در اقلیم کردستان عراق هم پای کار آمدند و  همکاری خوبی صورت گرفته است.  آنچه در روزهای اخیر شاهد بودیم، موضوعات داخلی عراق بوده و همواره ایران به عنوان همسایه مشورت های سازنده خود را ارائه کرده است.

اقدام تحریک‌آمیز، از سوی شناور آمریکایی صورت گرفته است

سخنگوی وزارت خارجه ایران درباره برخورد بین شناورهای آمریکایی و ناوشکن جماران گفت: هیچ کشوری حق ندارد مسیرهای کشتیرانی را در آب‌های آزاد تهدید و روند عبور و مرور امن کشتیرانی را با تهدید مواجه کند. اقدام تحریک‌آمیز و غیراصولی شناورهای تجسسی آمریکا در ارتباط با شناورهای ایران بوده و ایران در این ارتباط اقدام به رفع تهدید و متعاقباً شناورها را در منطقه امنی رهاسازی کرد. هرگونه ادعای آمریکا در مورد اقدام ایران را رد می‌کنیم.

بازداشت تیم پرواز ایرانی در آرژانتین مبنای قانونی ندارد

کنعانی در پاسخ به سوالی در مورد بازداشت تیم پرواز ایرانی گفت: اتهامات وارده علیه تیم گروه پرواز ایران در آرژانتین، اتهامی بی پایه است و تا کنون هیچ سندی دال بر ارتکاب جرم علیه این افراد ارایه نشده است. فعالیت دیپلماتیک جمهوری اسلامی تا آزادی بی قید و شرط این افراد ادامه دارد.

وی در مورد روند مذاکرات ایران گفت: پاسخ های ایران، سازنده است و اراده و تعامل سازنده می تواند ما را به نتیجه برساند.

سخنگوی وزارت امور خارجه در پاسخ به سوالی در مورد برگزاری نشست سه جانبه ایران و روسیه و آذربایجان گفت: توسعه کریدور شمال به جنوب برای سه کشور ایران، آذربایجان و روسیه مهم است و در یک توافق مشترک قرار شد، نشست هفته آینده در باکو برگزار و مشکلات بررسی شود.

وی در پاسخ به سوالی در مورد حاجی ایرانی در بند عربستان گفت: موضوع شهروند ایرانی بازداشت شده در عربستان، یکی از موضوعات مهم در دستور کار است و همواره مورد پیگیری قرار داشته و همچنان در دستور کار است و هم سازمان حج و زیارت با جدیت موضوع را پیگیری کرد و هم وزارت امور خارجه از ابتدای ساعات بازداشت این موضوع را در دستور کار قرار داده است.

اشتراک گذاری
برچسب ها
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۱۶
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۵۲
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۳۴ - ۱۴۰۱/۰۶/۱۴
مسخرش رو در آوردید

مذاکره به نتیجه هم برسه دلار باز هم آخر سال ۵۰ رو رد می کنه

۴۰ و اندی ساله فقط پول چاپ می کنید
پاسخ ها
ناشناس
| Austria |
۱۳:۰۱ - ۱۴۰۱/۰۶/۱۴
تو که مشخصه اصلا دلار نداری.... خخخخ چه قشنگ نرخ هم تعیین میکنه...
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۴۸ - ۱۴۰۱/۰۶/۱۴
تو دلار بخر قایم کن اما به غیرت رئیسی شک نداشته باش که اجازه سو استفاده به دلال هایی مثل تو رو نمیده! دولت حسن روحانی بد عادت کرده شماهارو
ناشناس
| United States |
۱۷:۲۲ - ۱۴۰۱/۰۶/۱۴
۱۳۴۸:طرف میگه همیشه پول بدون پشتوانه چاپ می‌شود
خوب حرفش مگه غلطه؟
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۰:۲۱ - ۱۴۰۱/۰۶/۱۴
هم ایران وهم امریکا خواستار کش دادن مذاکرات جهت اقناع افکار عمومی هستند و این مذاکرات روزی بدون نتیجه مشخصی و بدون اعلام پایان می پذیرد.
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۸:۵۸ - ۱۴۰۱/۰۶/۱۵
۱۳:۴۸
درود به غیرتی که هر روز که میری خرید با اینکه دلار قیمتش ثابت هست ولی قیمتها میره بالا!
درود به غیرتی که شیر و لبنیات و ... از سفره مردم حذف کرد.
آره خب هر دوره ای یک عادت های جدیدی میاره و سو استفاده های جدید پیش میاد. فعلا استفاده کن که نوبت تو هم به زودی تموم میشه!
ناشناس
|
Germany
|
۱۱:۳۹ - ۱۴۰۱/۰۶/۱۴
بازم که تویی !؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۴۱ - ۱۴۰۱/۰۶/۱۴
خواسته های شما چیه که باید محرمانه باشه؟
ناشناس
|
Canada
|
۱۱:۴۴ - ۱۴۰۱/۰۶/۱۴
پوتین انقدر گاز صادراتی خود را به المان و اروپا شل و سفت کرد تا المان اخر اعلام کرد که برای همیشه حتی اگر مجبور به خاموشی و جیره بندی شود قید نفت و گاز روسیه را زده است. این یک حبر وحشتناک برای روسیه هست. ۹۰ درصد صادرات گاز روسیه که ثروت عظیمی برای ملت روسیه بود به المان و اروپا با خط لوله صادر میشد. الان درامد گار روسیه تقریبا ۹۰ درصد کاهش می یابد و نفتش هم دو میلیون بشکه در روز کمتر صادر خواهد کرد. برای ارسال گاز به چین باید سالها و میلیاردها دلار برای کشیدن هزاران کیلومتر خط لوله از سیبری سردسیر زمان و هزینه نیاز هست. صادرات باقیمانده نفت روسیه هم به چبن و هند با تخفیفهای ۳۰ دلار بشکه صورت میگیرد. اشتباهی که پوتین کرد برای دهها سال ملت روسیه را عقب برد. ضمنا به دوستانی که در ایران هم که مشاور تیم مذاکره کننده در وین هستند و روی نیاز اروپا به نفت ایران زیاد مانور میدهند باید هشدار داد که اروپا مانند همان کاری کا المان با صادرات گاز روسیه کرد در شرف عبور از نفت ایران هستند. در انصورت حتی ده درصد همین برجام نیم بند هم نمی شود از انها امتیاز گرفت. از ما گفتن بود
پاسخ ها
امیر
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۳۴ - ۱۴۰۱/۰۶/۱۴
اصلا براشون مهم نیست من در اداره گزرنامه کار می کنم حجم جوون هایی که از کشور دارن میرن به قدری هست که هیچ کس دیگه دلش نمی خواد توی این کشور باشه به زودی در سال آینده مردم فقیر تر خواهند شد با افزایش قیمت بنزین
ناشناس
|
Canada
|
۱۱:۴۵ - ۱۴۰۱/۰۶/۱۴
فقط اقتصاد المان چهار برابر روسیه هست و دولت المان بسته ۶۵ میلیارد بورویی را کمک به پرداخت قبوض برق و گاز مردم المان اعلام کرد که دو برابر بودجه کل ارتش روسیه در سال هست. کانادا هم برای ششماه ۷ درصد از ماایات بنرین را حذف کردو... با همین بسته های کمکی و گران شدن برق و گاز و در نتیجه صرفه جویی عظبم و کاهش مصرف اروپا از نفت و گاز روسیه برای همیشه عبور حواهد کرد و در این بین این ملت روسیه هست که شاهد کاهش عظیم در صادرات و رفاه خود برای دهها سال خواهد بود
طاهری
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۵۵ - ۱۴۰۱/۰۶/۱۴
قبلا همش مذاکره می کردن .. حالا همش پاسخ همدیگر رو بررسی می کنند .. چه فرقی کرد؟؟
ناشناس
|
Sweden
|
۱۱:۵۶ - ۱۴۰۱/۰۶/۱۴
خب شما موظفین از این فرصت استفاده کنین! وگرنه اردو وین رفتن که انقدر سرصدا نمیخواد!
asd
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۰۰ - ۱۴۰۱/۰۶/۱۴
ایران علاوه بر اینکه میتواند تامین کننده گاز اروپا باشد میتواند شرکت های اروپایی را باپیشنهادهایی فراتر از سودهایی که این شرکت ها در آمریکا دارند چنان وسوسه کنند که سرمایه گذاری در ایران ارزش حتی اخراج شدن این شرکتها از آمریکارا داشته باشد مثلا اکتشافات نفت و گاز و همچنین ایجاد خط لوله های انتقال نفت و گاز به اروپا و گسترش فناوری های استخراج و پالایش نفت و گاز ایران و نوسازی ناوگان حمل و نقل ایران را بر عهده شرکتهای اروپایی که دارای کارمندان و سهامداران عمده ایرانی باشد به شرط انتقال تکنولوژی قرار دهد البته اگر مافیاهای تودرتوی ایران ، اجازه دهند.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۱۷ - ۱۴۰۱/۰۶/۱۴
آرزوهاتوننویس
asd
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۴۴ - ۱۴۰۱/۰۶/۱۴
چرا آرزوهامو ننویسم؟ آدم به امید زندست.
ناشناس
|
United States
|
۱۲:۰۳ - ۱۴۰۱/۰۶/۱۴
خوب
مذاکرات هم محرمانه شد
دولت آقای روحانی میتوانست این حرف را بزند؟؟؟
شبکه خبر که ۲۴ ساعته حرفهای سناتورهای امریکایی علیه برجام را ان زمان پخش میکرد
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۴۵ - ۱۴۰۱/۰۶/۱۴
بیا برو آلبانی نشین! حالا طرفدار دولت اختلاسی روحانی شدید
ناشناس
| United States |
۱۶:۵۷ - ۱۴۰۱/۰۶/۱۴
جواب ۱۳۴۵: مودب باش و حرف مفت نزن
طرف نظرش را داده ،چه ربطی به البانی و گورستان دارد؟؟؟
منم با فیلترشکن هستم
احتمالا پرچم ای پی ام پرچمی غیر ایران را نشان خواهد داد

عده ای فکر کردند زیر هر کامنتی باید اظهار فضل کنند
ناشناس
|
Belgium
|
۱۲:۲۰ - ۱۴۰۱/۰۶/۱۴
وقت مردم را بیشتر از این تلف نکنید و اعلام کنید مذاکرات از اول هم قرار نبوده به جایی برسه هدف زمان خریدن بود و هست . بهتره این بازی را تموم کنید و بیشتر از این به شعور مردم نکنید .
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۳۰ - ۱۴۰۱/۰۶/۱۴
حالا که روسها صادرات گاز را به اروپا قطع کردهاند بهترین فرصت برای تامین انرژی اروپا توسط ایران است وشرایط ایده آلی برای توافق در برجام نیز به سود ایران پیش آمده که نباید این فرصت را از دست داد وامتیاز گرفت
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۴۴ - ۱۴۰۱/۰۶/۱۴
ما نوکر اروپا نیستیم
ناشناس
| Netherlands |
۱۴:۰۰ - ۱۴۰۱/۰۶/۱۴
از آنجایی که مسولان هرگز هیچ فرصتی را برای از دست دادن فرصت ها از دست نداده اند بدون شک این را هم از دست خواهند داد.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۴۹ - ۱۴۰۱/۰۶/۱۴
...... بازم شروع شد.....
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۴۹ - ۱۴۰۱/۰۶/۱۴
تو روستاها آب پیدا نمی شود چه برسد غذا. از 300 سال پیش ایران همین بوده. طرحی نو باید در انداخت .همه چیز شده سیاسی کاری. تنها راه پیشرفت بکارگیری افراد متخصص است.
پاسخ ها
هادی
| Iran, Islamic Republic of |
۱۷:۱۶ - ۱۴۰۱/۰۶/۱۴
یه درصد فکر کن شاید یه روستایی پیامتو دید. چرا قصه میبافی?
ایرانی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۴۹ - ۱۴۰۱/۰۶/۱۴
اراده شما دردست روسیه است ،اگر برجام هم به نتیجه لرسد روسیه و پوتین اجازه نخواهند دادتا بازار نفت وگاز اروپا که دردست روسیه بوده توسط ابران جایگزین گردد ،اروپاییان نیز بر این امر واقفند که هیچگاه زمامداران ایران بدون رضایت روسیه نمی توانند کمبودهای انژی انها را مرتفع کنند ،پس بهتر است شعار برای گسب امتیاز ندهید به واقعیات روی اورید .
ناشناس
|
Germany
|
۱۲:۵۰ - ۱۴۰۱/۰۶/۱۴
کوچکترین اهمیتی در نتیجه این نمایش و تظاهر به مذاکرات ندارد زیرا طیف حاکم هرگز احیای برجام را قبول نخواهد کرد. بعلاوه، قانون اقدام راهبردی برای تداوم تحریم ها که انقلابی ها عاجلا علیه مذاکرات ظربف تصویب کردند با برجام در تضاد است و خود این هم احیای برجام را غیرممکن می کند.
ناشناس
|
United States
|
۱۲:۵۲ - ۱۴۰۱/۰۶/۱۴
شما بیزحمت گاز زمستون خودمون رو تامین کنید اروپا پیشکش
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۰۱ - ۱۴۰۱/۰۶/۱۴
حتما مردم نامحرم هستند که شما محرمانه مذاکره میکنید. این بازی مسخره رو تموم کنید و نگاهی به سفره های خالی مردم بیندازید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۰۸ - ۱۴۰۱/۰۶/۱۴
این مسخره بازی مذاکرات فقط برای شماها نون داره که هی سفر خارجی برید و پول مملکت رو صرف منفعت خودتون کنین.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۲۳ - ۱۴۰۱/۰۶/۱۴
همش سرکاریه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۲۶ - ۱۴۰۱/۰۶/۱۴
توافق برجام انجام بشه و اف ای تی اف تصویب بشه جلوی خیلی از اختلاس ها و دلالی ها را میگیره
ناشناس
|
United States
|
۱۳:۳۵ - ۱۴۰۱/۰۶/۱۴
مذاکرات با چین محرمانه
مذاکرات با روس محرمانه
مذاکرات در حوزه خزر محرمانه
مذاکرات برجام محرمانه
.
.
.


یواش یواش اطلاع رسانی را تعطیل کنید
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۰۰ - ۱۴۰۱/۰۶/۱۵
اون قسمت یواش یواشی رو هم که گفتی با دستکاری اینترنت دارن اجرایی میکنن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۴۴ - ۱۴۰۱/۰۶/۱۴
چرا باید انرژی اروپا ر تامین کنید وقتی اونا کثیف ترین تخریم ها ضد حقوق بشری و حیوانی و جانوری رو علیه ما صادر کردن؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۵۱ - ۱۴۰۱/۰۶/۱۴
مثلا صادرات انجام بشه چی میشه ؟ ملت مظلوم لبنان و عراق و سوریه وضع شون خوب میشه . برای ما آسمون همون رنگیه که بود.
حسن
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۲۰ - ۱۴۰۱/۰۶/۱۴
این همه مسخره بازی یعنی چه وقتی کیسه برنج۵ ملیون شد و رقم های وام مسکن ملی پودر شد و روانه میعادگاه گردید توافق انجام میشه یا نه بدارند این همه رقم تو کارتشون شه و مردم شروع کنند به ببازار گردی ومسعولان شب وروز مشغول پر کردن بازار باشند
ایرانی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۵۷ - ۱۴۰۱/۰۶/۱۴
زمان اوباما گفتند که در کنار برجام، 1000 گرین کارت هم برای مسئولین گرفته شده است...شاید محرمانگی مثل همین است!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۵۹ - ۱۴۰۱/۰۶/۱۴
سلام من یه افغانی دیدم داشت تو هوا ویروس کرونا پخش میکرد منو دید فرار کرد تبلیغ کنید جهت بیداری مسولای کشور ثواب داره چون جمعیت کم بشه به حرم ها هم اسیب وارد میکنند تو فرودگاه ها تست نگیرن میترسن که همه جا پخش بشع این کارو نمیکنند
اصغر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۰۰ - ۱۴۰۱/۰۶/۱۴
ما توافق نمیخواهیم بریم به کی بگیم؟
واقعا ملت رابیچاره کردید بااین کارهاتون وبازار وکسبه رابدبخت ومردم راگیج کردید
اگر انرژی هسته ای وغنی سازی خوبه ومطلوبه وحق هر ملتی هستش پس چرا دارید توافق میکنید که اون رامحدود کنید؟اگر مضر هستش پس چرا بااین مشقت وبیچارگی داریم ادامش میدیم؟شاید هم این کار وسیله ای شده برای باج گیری؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۱۵ - ۱۴۰۱/۰۶/۱۴
هر وقت به توافق نزدیک میشیم ایران یک درخواست جدید اضافه میکنه و میگه توپ تو زمین امریکاست!!!! اصلا شما دنبال توافق هستید؟؟؟؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۳۰ - ۱۴۰۱/۰۶/۱۴
هر روز یک درخواست جدید و تکرار اینکه " اگر امریکا اراده سیاسی داشته باشه".... واقعا شما خودتون اراده سیاسی برای حل و فصل دارید؟؟!!
..
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۳۶ - ۱۴۰۱/۰۶/۱۴
اروپا به گاز و نفت ایران احتیاج داره اونا هم دارن وقت میخرن که توافق تو زمستون احیا بشه شما فکر کردید غرب و اروپا چرا الان میخواد برگرده به توافق ؟
چون دیگه روسیه بهشون گاز نمیده و اروپا الان فقط۱۰درصدش گاز داره شما فکر کردید چرا آمریکا و اروپا تا ۶ماه پیش پیش یا ۱سال پیش نیاز به احیای برجام نداشت چون اون وقت تو ناز و نعمت بودن گاز داشتن همه چی آروم بود ولی الان که وضع شون اینجوری شده میگن باید با ایران توافق کنیم که بهمون گاز و نفت بده وگرنه اگه این وضع تو اروپا نبود غربی ها اصلا به برجام یه نگاهم نمداختن به قول قدیمی‌ها میگفتن گذر پوست به دباغ خونه میوفته
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۶:۰۷ - ۱۴۰۱/۰۶/۱۴
توی همین افکار باشید بعد می بینید روسیه با اروپا آشتی کرد و شما هم باید برید سرغ نرمش قهرمانانه و نوشیدن جام....
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۴۶ - ۱۴۰۱/۰۶/۱۴
مذاکرات مستقیم راه حل احیا توافق برجام
هادی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۱۹ - ۱۴۰۱/۰۶/۱۴
مذاکره نمیکنن، میگن چرا مذاکره نمیکنین
مذاکره میکنن، میگن چرا مذاکره میکنین
یه عده فقط بلدن تو هر شرایطی تو سر خودمون بزنن
مزدم
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۱۷ - ۱۴۰۱/۰۶/۱۴
اين براي بار چندم هست كه دارم پيام مينويسم، "تابناك" براي چي نظر تندروها رو منتشر ميكني ولي نظر مردم و منتشر نميكني؟ اگر كسي نظرش رو بنويسه به دليل نامعلومي كه توضيح داده نميشه منتشر نميكني با اين نه حاوي توهين و افتراست و نه فينگيليش، ولي نظر آدمهاي "بي ادبي كه به بقيه توهين ميكنند رو منتشر ميكني، چرا هر كس كه با وضعيت موجود موافق نيست متهم ميشه به آلباني نشين بودن، غربگدا، مزدور و ... ولي كساني كه نون به نرخ روز خور هستند، كاسبان تحريم، كساني كه به بالا وصلند و آقازاده ها و ... كه هميشه مقابل مردمند و نونشون در اينه كه مخالف مردم باشند و اگر كسي بهشون اعتراض كنه بهش انگ ميزنند، مجازن كه تريبون دستشون باشه و هر چي ميخوان بگن و منتشر ميشه؟!!!
ناشناس
|
Switzerland
|
۲۰:۰۶ - ۱۴۰۱/۰۶/۱۴
این آخرین فرصت ایران برای گلزنی است اگرنه شکست سنگینی نصیبش خواهد شد، پس باید ایران از این فرصت پایانی استفاده کنه
احمد
|
Norway
|
۲۱:۵۴ - ۱۴۰۱/۰۶/۱۴
از نظر این آقایان بر تخت وزارت و سخنگو ملت همیشه نامحرم بوده.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۵۹ - ۱۴۰۱/۰۶/۱۵
ذوره قبل که وزیر امور خارجه باید میومد کف مجلس و همه چیز رو میریخت بیرون! حتی آقای کریمی قدوسی ظاهرا از تک تک کلمات ظریف در جلسات خبر داشت!! الان شد محرمانه؟!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۰۴ - ۱۴۰۱/۰۶/۱۵
در زمستان اروپا به گاز نیاز دارد و تامین ان از طریق ایران در این فرصت کوتاه غیر ممکن است پس ایران به اشتباه روی این موضوع مانور سیاسی می دهد و حتی در مسئله برجام به ان دل خوش کرده است
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
برچسب منتخب
آلودگی هوا حسن فیروزی چهل و یکمین جشنواره فیلم فجر نمازهای ماه رجب خزانه جواهرات ملی ایران
آخرین اخبار
وب گردی