بازدید 11302
مجلس فقط قاضی‌زاده و راستینه نیست!

تاج: چند هیچ از ژاپن و کره و قطر عقبیم

کد خبر: ۱۱۳۷۸۲۵
تاریخ انتشار: ۰۸ شهريور ۱۴۰۱ - ۱۵:۰۲ 30 August 2022

مهدی تاج پس از پیروزی در انتخابات ریاست فدراسیون فوتبال در جمع خبرنگاران اظهار داشت: از اعضای مجمع فدراسیون تشکر می‌کنم که به من اعتماد کردند و رأی بسیار خوبی به من دادند. اتفاقات زیادی قبل از انتخابات افتاد که مایل نیستم درباره آن صحبت کنم. باید به سمت تعامل، تفاهم و برنامه‌ریزی برویم و از هیچ‌کس گلایه ندارم.

تاج: چند هیچ از ژاپن و کره و قطر عقبیم

وی با بیان اینکه می‌داند چه اتفاقاتی در میان رقبای ایران رخ می‌دهد، تصریح کرد: شاید همه دوستان اطلاعات مرا نداشته باشند. اگر همین الان هم دست به دست هم بدهیم، از کره جنوبی، ژاپن و قطر «چند هیچ» عقب هستیم. ما کشوری گسترده و تیم اول آسیا هستیم و حتماً باید جلو بزنیم. بحث صدور مجوز حرفه‌ای و تعلیق کمیته مربوط به آنهم برای ما بسیار مهم است که تعلیق این کمیته را چند روز پیش به مدت یک سال دیگر تمدید کردند.

رئیس منتخب فدراسیون فوتبال با اشاره به حذف سرخابی‌ها از فصل اخیر لیگ قهرمانان آسیا خاطرنشان کرد: استقلال و پرسپولیس یکی دو سال است که از گردونه مسابقات آسیایی بیرون بوده‌اند. این موضوع برای ما خوب نیست و نباید آن را بپذیریم. صدور مجوز حرفه‌ای را از ما گرفته‌اند؛ یعنی دیگران باید ما را ممیزی کنند.

تاج در پاسخ به سوال خبرنگاری که پرسید آیا می‌تواند فدراسیون پنج ستاره را تکرار کند یا خیر، گفت: این موضوع متعلق به گذشته بود و باید در رده‌های نوجوانان و جوانان و حوزه‌های فوتسال و فوتبال ساحلی تلاش کنیم. تیم ملی فوتبال ساحلی زمانی تیم دوم جهان بود، اما اکنون در جایگاه شانزدهم یا هجدهم دنیا هستیم. بحث‌های مهم‌تر از اینها هم در فدراسیون وجود دارد و ما موضوع اساسنامه را داریم.

وی راجع به وضعیت راه‌اندازی کمک داور ویدیویی در ایران بیان کرد: VAR مسئله‌ای مهم است. ما در میان برادران و خواهران 9 داور الیت داریم که همه آنها حذف شده‌اند و اکنون فقط علیرضا فغانی را داریم. تنها او می‌تواند در مسابقات بین‌المللی شرکت کند؛ آنهم بدون کمک داور.

رئیس فدراسیون فوتبال در مورد استعفای وحید شمسایی از سرمربیگری تیم ملی فوتسال عنوان کرد: نمی‌دانم.

تاج درباره اتفاقات ساعات منتهی به آغاز فدراسیون فوتبال و انتشار خبرهای لغو و برگزاری انتخابات فدراسیون اظهار داشت: از کسانی سؤال کنید که دو هفته است این اتفاقات را رقم می‌زنند.

وی در مواجهه با پرسش‌هایی درباره دبیرکل فدراسیون، کادر فنی تیم ملی فوتبال، برنامه‌اش برای پرداخت مطالبات مارک ویلموتس و اظهارنظر میرشاد ماجدی مبنی بر اینکه قرارداد احتمالی کارلوس کی‌روش را امضا نمی‌کند، پاسخی نداد.

رئیس فدراسیون فوتبال در مورد رابطه فدراسیون تحت‌نظر خود با مجلس شورای اسلامی و اظهارنظر دو نماینده مجلس علیه خودش یعنی احسان قاضی‌زاده هاشمی و احمد راستینه گفت: باید با مجلس شورای اسلامی تعامل کنیم. مجلس فقط قاضی‌زاده هاشمی و راستینه نیستند و نمایندگان محترم زیادی دارد. ما مکلف هستیم که با همه آنها همکاری داشته باشیم.

اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# قره باغ # بازیهای آسیایی 2022 # لایحه برنامه هفتم # فردوس کاویانی