بازدید 9671

آخرین آمار کرونا در ایران تا ۷ شهریور/ ۴۸ بیمار دیگر فوت کردند

در ۲۴ ساعت اخیر، شمار واکسن‌های تزریق شده از ۱۵۴ میلیون و ۶۵ هزار دوز گذشت، در حالی که آزمایش کمتر از ۲ هزار تن دیگر مثبت شد تا به شمار مبتلایان «کووید-۱۹» اضافه شوند؛ مبتلایانی که بسیاری شان بهبود یافته و مرخص شده‌اند، ولی هنوز برخی شان بستری هستند و حال ۱۱۱۷ تن از ایشان وخیم است.
کد خبر: ۱۱۳۷۶۴۲
تاریخ انتشار: ۰۷ شهريور ۱۴۰۱ - ۱۴:۳۵ 29 August 2022
تابناک اجتماعیتاکنون ۶۴ میلیون و ۹۸۴ هزار و ۱۱۷ دوز اول و ۵۸ میلیون و ۳۶۳ هزار و ۲۹۹ دوز دوم واکسن کرونا در کشورمان تزریق شده و همچنین ۳۰ میلیون و ۷۱۸ هزار و ۱۳۷ نفر دوز سوم و بالاتر را دریافت کرده‌اند؛ تزریق مجموعا ۱۵۴ میلیون و ۶۵ هزار و ۵۵۳ دوز واکسن در ایران که ۵۶ هزار و ۷۴۲ دوز از آن‌ها در شبانه روز اخیر تزریق شده است.
 

به گزارش «تابناک»؛ بر پایه اطلاعیه مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، از ظهر دیروز تا ظهر امروز و بر اساس معیار‌های قطعی تشخیصی، هزار و ۹۶۶ بیمار جدید مبتلا به کووید ۱۹ در کشور شناسایی و از این بیماران، ۴۵۸ مورد بستری شدند. با احتساب این افراد، مجموع آمار مبتلایان قطعی در کشورمان به ۷ میلیون و ۵۲۵ هزار و ۶۲۸ تن رسید.

متاسفانه در ۲۴ ساعت گذشته، ۴۸ تن از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در کشور جان خود را از دست دادند و بدین ترتیب مجموع جان باختگان این بیماری به ۱۴۳ هزار و ۷۷۶ نفر رسید. این در حالی است که تا به امروز خوشبختانه ۷ میلیون و ۲۸۸ هزار و ۷۵۰ تن از بیماران بهبود یافته‌اند.

همچنین ۱۱۱۷ تن از بیماران در وضعیت شدید این بیماری قرار دارند و همچنین تاکنون ۵۳ میلیون و ۷۷۴ هزار و ۸۴۶ آزمایش تشخیص کووید ۱۹ در کشور انجام شده است.

در حال حاضر ۶۴ شهرستان در وضعیت قرمز، ۱۶۳ شهرستان در وضعیت نارنجی، ۲۰۷ شهرستان در وضعیت زرد و ۱۴ شهرستان در وضعیت آبی قرار دارند.

بر پایه آمار‌های ۲۴ ساعت اخیر، «نرخ مرگ» در کشورمان ۲ درصد است و به همین تناسب، «نرخ بهبود» ۹۸ درصد. این در حالی است که میانگین نرخ مرگ در جهان ۱.۱ درصد است.

 
 
برای مشاهده آخرین و به روزترین آمار مبتلایان، جان باختگان و بهبود یافتگان ویروس کرونا و همچنین اطلاع از «نرخ مرگ» و «نرخ بهبود» در کشورمان و جهان، اینجا را کلیک کنید.
 
تور تابستان ۱۴۰۳
پارس نماد- صفحه خبر
اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# مسعود پزشکیان # نتایج انتخابات # تنفیذ حکم ریاست جمهوری # محرم