بازدید 6178

پهپادهای آمریکایی از پاکستان وارد افغانستان می‌شوند

وزیر دفاع دولت موقت طالبان اظهار داشت پاکستان حریم هوایی خود را در اختیار نیروی هوایی آمریکا قرار می‌دهد تا طریق آن به افغانستان حمله کند.
کد خبر: ۱۱۳۷۴۷۹
تاریخ انتشار: ۰۶ شهريور ۱۴۰۱ - ۱۵:۰۲ 28 August 2022


به گزارش تابناک به نقل از تسنیم، «ملا محمد یعقوب» وزیر دفاع دولت موقت طالبان در یک نشست خبری در کابل گفت پهپادهای آمریکایی از حریم هوایی پاکستان وارد افغانستان می‌شوند تا به افغانستان حمله کنند.

وی افزود هیئت حاکمه افغانستان از طریق وزارت خارجه و سایر نهادهای دیپلماتیک از آمریکا خواسته تا به نقض حریم هوایی این کشور پایان دهند اما آمریکایی‌ها همچنان به این «تجاوز آشکار» ادامه می‌دهند.

ملا یعقوب اضافه کرد هرچند آمریکایی‌ها پیش از فرار از افغانستان سیستم رادار این کشور را تخریب کردند، اما اطلاعات ابتدایی نشان می‌دهد پهپادهای آمریکایی از طریق پاکستان وارد حریم هوایی افغانستان می‌شوند.

 

وزیر دفاع دولت موقت طالبان در ادامه از پاکستان خواست به استقلال افغانستان احترام بگذارد و اجازه ندهد آمریکایی‌ها از خاک این کشور علیه افغانستان استفاده کنند.

به گزارش «آوا»، ملا یعقوب با اشاره به ادعای «جو بایدن» رئیس جمهور آمریکا مبنی بر کشتن «ایمن الظواهری» سرکرده القاعده در حمله هوایی به کابل گفت تاکنون هیچ نشانه‌ای از حضور ظواهری در افغانستان تاکنون پیدا نشده است.

اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# غزه # فلسطین # آلودگی هوا # پروانه معصومی # ایام فاطمیه # امیر تتلو