بازدید 11871
دبل فدراسیون بعداز فتح بزرگ در کشتی آزاد؛

کشتی فرنگی ایران هم قهرمان جوانان جهان شد

تیم ملی جوانان یک روز زودتر از پایان مسابقات، از شب گذشته قهرمانی مقتدرانه‌اش را قطعی کرده است. تیم کشورمان امشب سه نماینده در فینال دارد و کسب سه مدال طلا یا نقره قطعی است
کد خبر: ۱۱۳۶۳۱۵
تاریخ انتشار: ۳۰ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۶:۰۰ 21 August 2022

بعد از قهرمانی آزادکاران جوان ایران در پیکارهای جهانی صوفیه، طی سه روز 28، 29 و 30 مرداد ماه مسابقات کشتی فرنگی جوانان جهان در بلغارستان پیگیری شد.

به گزارش تابناک ورزشی؛ رقابت‌های 5 وزن اول برای تیم کشورمان سه مدال به‌همراه داشت. ایمان محمدی در وزن 63 کیلوگرم به مدال طلا رسید و ابوالفضل چوبانی در وزن 87 کیلوگرم و فردین هدایتی در وزن 130 کیلوگرم صاحب مدال نقره شدند.

کشتی فرنگی ایران هم قهرمان جوانان جهان شد

سید آرش نگهداری در 55 کیلوگرم که در دور مقدماتی مغلوب دنیس میهای از رومانی شد، اما با وجود فینالیست شدن حریفش نتوانست از این فرصت در گروه شانس مجدد استفاده کند و با قبول شکست تامازی گلونتی از گرجستان از دور رقابت‌ها کنار رفت.

در وزن 77 کیلوگرم هم مسعود کاووسی در مرحله یک‌چهارم نهایی مقابل الکساندرین گوتو از مولداوی با ضربه فنی شکست خورد و با توجه به فینالیست نشدن حریفش، از مسابقات حذف شد.

تیم حمید باوفا در 5 وزن اول موفق به کسب 69 امتیاز شد و بالاتر از تیم‌های اوکراین، ارمنستان و آذربایجان که به‌ترتیب 56، 55 و 54 امتیاز کسب کرده بودند، قرار گرفت.

تیم ملی کشتی فرنگی جوانان کشورمان اما در 5 وزن دوم عملکردی استثنایی داشت همه فرنگی‌کاران ایرانی به نیمه‌نهایی رسیدند، در نهایت نیز سه فینالیست دیگر و دو شانس برنز برای این تیم به دست آمد.

سعید اسماعیلی در 60 کیلوگرم، علیرضا مهمدی در 82 کیلوگرم و علی عابدی در وزن 97 کیلوگرم امشب برای کسب مدال طلا به مصاف حریفان می‌روند و سید دانیال سهرابی در 67 کیلوگرم و امیر عبدی در وزن 72 کیلوگرم نیز برای مدال برنز می‌جنگند.

با توجه به اینکه تیم کشورمان امشب سه نماینده در فینال دارد و کسب سه مدال طلا یا نقره قطعی است، تیم ملی جوانان یک روز زودتر از پایان مسابقات، از شب گذشته قهرمانی مقتدرانه‌اش را قطعی کرده است.

اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# قره باغ # کیومرث هاشمی # باشگاه النصر عربستان # کریستیانو رونالدو # هفته دفاع مقدس