بازدید 12111

آمار مهاجرت پزشکان اردبیلی نگران‌کننده شد

رئیس سازمان نظام پزشکی استان اردبیل گفت: مخالف اعمال هرگونه سهمیه در حوزه رشته‌های پزشکی با عنوان محرومیت و یا هر موضوع دیگری هستیم چرا که برخی موارد از این قبیل سبب جبران کمبود با افزایش کمیت می‌شود.
کد خبر: ۱۱۳۶۱۱۳
تاریخ انتشار: ۲۹ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۶:۱۱ 20 August 2022


به گزارش تابناک به نقل از تسنیم ، منصور جعفری نمین ظهر امروز در نشست خبری با خبرنگاران و اصحاب رسانه در استان اردبیل اظهار داشت: نظام پزشکی حداکثر تلاش خود را برای نجات مردم انجام داده‌اند و در طول ۲ سال گذشته برای مبارزه با بیماری کرونا تلاش کرده‌اند که این موضوع بسیار حائز اهمیت و ارزشمند است و مدافعان سلامت جان خود را تقدیم کرده‌اند.

وی افزود: جامعه پزشکی از اوایل انقلاب تاکنون به سطح مطلوبی رسیده است و استان اردبیل در پوشش بیماری‌ها موفق عمل کرده است و نیاز اعزام به خارج از استان و کشور به صفر رسیده است که نشانگر این است که جامعه پزشکی در تلاش است از نظر علمی بی‌نظیر باشد و حرف اول را در ارائه خدمات در کل منطقه می‌زند و این افتخاری است که نصیب جامعه پزشکی شده در سایه تلاش و زحمات اساتید محترمی است که در این زمینه تلاش کرده‌اند و از نظر کیفیت و کمّیت به سطحی رسیده‌اند که زبانزد استان و کشور شده است.

رئیس سازمان نظام پزشکی استان اردبیل ادامه داد: جامعه پزشکی با وجود برخی ناملایمات و کج‌اندیشی‌ها و فشار‌ها همان طور خدمات را با قدرت ادامه می‌دهد و هیچ عاملی باعث نمی‌شود که خدمتگزاران در راه خدمت به مردم عقب بایستند و بی‌شک جامعه پزشکی با درمان مناسب و کیفیت مناسب درمان در خدمت مردم خواهند بود.

جعفری‌نمین ادامه داد: مسائل مختلفی در سطح استان در حوزه‌های مختلف وجود دارد و مشکلاتی داریم که می‌توان به موضوع تعرفه متناسب با قیمت تورم و استهلاک تجهیزات اشاره کرد.

وی اضافه کرد: برخی مشکلات و نارسایی‌ها در خدمت‌رسانی پزشکان نیز ایجاد شده است و جامعه پزشکی با حداکثر تلاش اجازه نداده است که کیفیت خدمات تحت‌تأثیر قرار بگیرد.

منصوری‌نمین ادامه داد: رعایت اخلاق حرفه‌ای مهم‌ترین عامل برای جامعه پزشکی است و بزرگ‌ترین افتخار اعتماد بیمار به پزشک و جامعه به پزشک است و برای این که مقید به این اعتماد باشیم رعایت اصول و اخلاق حرفه‌ای لازمه اساسی است و رسانه‌ها در این زمینه نقش اساسی دارند و خدمات جامعه پزشکی که در مراکز درمانی استان و کشور ارائه می‌دهند باید اطلاع‌رسانی شود.

وی گفت: نکته مهم دیگر این است که به‌علت شرایط خاصی که از لحاظ امنیت و درآمد نگران‌کننده است افزایش روزافزون مهاجرت در رشته‌های مختلف پزشکی از کشور است.

رئیس سازمان نظام پزشکی استان اردبیل ابراز کرد: ایران بهشت پزشکان است و بی‌شک برخی عوامل در این زمینه سبب شده است مهاجرت در حال افزایش باشد و کشور‌های همسایه سبب شده‌اند پزشکان ایران آنان را پوشش دهند.

جعفری‌نمین افزود: امیدواریم شرایطی نباشد عدم تمایل جوانان به ادامه تحصیل در رشته‌های خاص و پرمسئولیت سبب شود به کشور‌های همسایه برویم تا پزشکان کشور‌های دیگر ما را معالجه کنند.

وی اظهار کرد: باید علت‌یابی‌ها در این زمینه انجام یابد و با توجه به اینکه مداخله‌گران غیرمجاز در امور پزشکی و رسانه‌ها که در این زمینه نقش مهمی دارند و مراکز غیرمجاز فعالیت نداشته باشند تا سلامت مردم به خطر بیفتد و در این زمینه نقش رسانه در راستای اطلاع‌رسانی به مردم منطقه حائز اهمیت و اساسی است.

رئیس سازمان نظام پزشکی استان اردبیل ادامه داد: یکی از اصلی‌ترین فعالیت‌ها در این زمینه تشکیل ستاد کرونای نظام پزشکی است که این ستاد از همان روز‌های اول خدمات ارزنده‌ای را به مردم استان ارائه کرده‌اند و ۷۴ مورد جلسه تشکیل شده است و ۳۰۰۰ دُز واکسن ارائه کرده‌اند و ۱۵۰ میلیون ماسک و دستگاه‌های دیالیز و برخی تجهیزات پزشکی از طریق اعضای سازمان جمع‌آوری شده و در اختیار مراکز درمانی قرار گرفته است.

جعفری‌نمین گفت: ۳۹۵ متخصص و فوق‌تخصص برای شهر اردبیل داریم که در اوایل انقلاب ـ سال ۵۸ ـ تعداد پزشکان متخصص به‌اندازه انگشتان دست بود در حالی که هم‌اکنون ۲۹۵ دندانپزشک عمومی و ۶۵ نفر دندانپزشک متخصص، ۲۱۱ نفر داروساز و ۹۵۰ کارشناس مامایی داریم و جمع اعضای کل نظام پزشکی اردبیل ۳۰۶۸ نفر است.

تور تابستان ۱۴۰۳
آموزشگاه آرایشگری مردانه
خرید چیلر
فریت بار
اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# انتخابات # محمدباقر قالیباف # مصطفی پورمحمدی # سعید جلیلی # علیرضا زاکانی # امیرحسین قاضی زاده هاشمی # مسعود پزشکیان # انتخابات ریاست جمهوری