بازدید 6255

سرقت طلای زنان مسافر با روش بدل اندازی

کد خبر: ۱۱۳۵۶۴۶
تاریخ انتشار: ۲۶ مرداد ۱۴۰۱ - ۲۳:۲۵ 17 August 2022

6 زن و مرد که همگی عضو یک خانواده هستند و به بهانه خرید طلا اقدام به سرقت طلا و جواهرات زنان مسافر می‌کردند دستگیر شدند.

به گزارش ایران، همزمان با افزایش سرقت‌های سریالی طلا از زنان تهرانی در سطح شهر موضوع رسیدگی به پرونده در دستور کار تیمی از کارآگاهان پایگاه نهم پلیس آگاهی قرار گرفت. در تحقیقات ابتدایی کارآگاهان مشخص شد، متهمان که اعضای یک خانواده هستند اقدام به سوارکردن زنان مسافر کرده و با چرب زبانی و اینکه از کشور عراق آمده‌اند و قصد خرید طلا دارند، از مالباختگان مشاوره دریافت می‌کردند.

از سوی دیگر بررسی‌ها نشان داد، سارقان پس از دریافت طلای مالباخته به‌صورت پنهانی اقدام به تعویض آن با طلای بدل کرده و پس از پیاده کردن مسافر از خودرو بلافاصله متواری می‌شدند.

سرهنگ کارآگاه «علی ولیپور گودرزی» رئیس پلیس آگاهی تهران در تشریح این خبر گفت: بنا برحساسیت موضوع، تیمی زبده از کارآگاهان پایگاه نهم پلیس آگاهی وارد عمل شدند و با بازبینی دوربین‌های مداربسته پلاک خودرو سارقان را شناسایی کردند؛ کارآگاهان با رصد‌‌ اطلاعاتی و اقدامات خاص پلیسی خانه این سارقان حرفه‌ای که اعضای یک خانواده هستند را شناسایی کردند و در یک عملیات منسجم 3 مرد و3 زن را دستگیر کردند.

رئیس پلیس آگاهی پایتخت با بیان اینکه متهمان پس از انتقال به پایگاه نهم پلیس آگاهی به جرم خود اعتراف کردند، عنوان داشت: در بررسی‌های بیشتر کارآگاهان مشخص شد، سارقان با این شیوه و شگرد خاص در اکثر استان‌های کشور اقدام به سرقت طلای بانوان کرده و تحت تعقیب بودند.

متهمان برای کشف جرایم احتمالی در اختیار کارآگاهان نهم پلیس آگاهی قرار دارند و تحقیقات همچنان ادامه دارد.

اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# غزه # فلسطین # آلودگی هوا # هفته بسیج # بیتا فرهی # پروانه معصومی # ایام فاطمیه