بازدید 20556

خشم صدر اعظم آلمان از اظهارات محمود عباس

انتقاد رییس تشکیلات خودگردان فلسطین از رژیم صهیونیستی باعث ناراحتی صدر اعظم آلمان شد.
کد خبر: ۱۱۳۵۴۸۷
تاریخ انتشار: ۲۶ مرداد ۱۴۰۱ - ۰۹:۵۳ 17 August 2022

به گزارش «تابناک» به نقل از خبرگزاری صداوسیما از برلین، انتقاد رییس تشکیلات خودگردان فلسطین از رژیم صهیونیستی باعث ناراحتی صدر اعظم آلمان شد.

محمود عباس در نشست خبری مشترک با اولاف شولتس صدراعظم آلمان گفت: اسرائیل از سال ۱۹۴۷ تا به امروز ۵۰ قتل عام را در ۵۰ مکان فلسطینی مرتکب شده است. وی از این جنایات رژیم صهیونیستی با عنوان هلوکاست یاد کرد.
محمود عباس در پاسخ به پرسش خبرنگاری که پرسید در پنجاهمین سالگرد حمله فلسطینی‌ها به کاروان ورزشی رژیم صهیونیستی در المپیک مونیخ آیا عذرخواهی می‌کند یا خیر گفت: اسراییل هر روز افرادی از فلسطین را می‌کشد.

اولاف شولتس صدراعظم آلمان این سخنان محمود عباس را با حالت آزردگی دنبال کرد و سخنگوی وی بلافاصله پس از پاسخ عباس، به نشست خبری پایان داد و گفت: شولتس از اظهارات عباس خشمگین شده است.

اولاف شولتس پیش از این نیز از اظهارات رییس تشکیلات خودگردان فلسطین که رژیم صهیونیستی را رژیم آپارتاید خواند، انتقاده کرده و گفته بود: به صراحت بگویم که واژه آپارتاید را قبول ندارم و فکر نمی‌کنم که این کلمه در توصیف شرایط درست باشد.

تور تابستان ۱۴۰۳
آموزشگاه آرایشگری مردانه
خرید چیلر
فریت بار
اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# انتخابات # محمدباقر قالیباف # مصطفی پورمحمدی # سعید جلیلی # علیرضا زاکانی # امیرحسین قاضی زاده هاشمی # مسعود پزشکیان # انتخابات ریاست جمهوری
آخرین اخبار