بازدید 4610
۱

جلوگیری از سوزاندن روزانه ۳۰۰ میلیون فوت مکعب گاز

مدیرعامل شرکت نفت فلات قاره ایران گفت: با تامین مالی پروژه NGL خارگ و بهره‌برداری از طرح، از سوزاندن روزانه بیش از ۳۰۰ میلیون فوت مکعب گازهای میادین خارگ و بهرگان جلوگیری می‌شود.
کد خبر: ۱۱۳۵۳۰۷
تاریخ انتشار: ۲۵ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۰:۰۱ 16 August 2022

به گزارش «تابناک» به نقل از روابط عمومی شرکت نفت فلات قاره ایران، علیرضا مهدی‌زاده در بازدید از طرح NGL خارگ و جلسه با سرمایه‌گذار آن، گفت: با توجه به اینکه در حال حاضر، بیشتر کالاهای مهم پروژه NGL خارگ تامین شده، انتظار می‌رود سرمایه‌گذار بتواند ضمن جبران عقب‌ماندگی پیشرفت طرح، مطابق برنامه جبرانی اعلام شده تا ۲۴ ماه آینده، پروژه را راه‌اندازی نماید.

وی با تاکید بر جمع‌آوری گازهای همراه و تسریع تکمیل طرح NGL خارگ برای جمع‌آوری گازهای همراه مناطق خارگ و بهرگان، گفت: شرکت صف به عنوان سرمایه‌گذار طرح، باید هرچه سریع‌تر نسبت به تامین مالی و تکمیل طرح اقدام نماید.

به گفته مدیرعامل شرکت نفت فلات قاره ایران، مهمترین مشکل این طرح، تامین مالی است که سرمایه‌گذار برای تامین مالی طرح، توافقاتی با صندوق توسعه ملی و یکی از بانک‌های عامل انجام داده است.

وی همچنین گفت: لازم است هر چه سریع‌تر توافقات انجام شده عملیاتی شده تا با تکمیل این طرح، از سوزاندن گازهای همراه میادین خارگ و بهرگان جلوگیری شود.

مهدی‌زاده افزود: این طرح در طی چند سال اجرا، مشکلات متعددی در بخش‌های تامین کالا ناشی از شرایط تحریم، همچنین تامین مالی داشته ولی خوشبختانه در حال حاضر، بیشتر کالاهای مهم پروژه تامین شده و امیدواریم مطابق برنامه جبرانی اعلام شده تا دو سال آینده راه‌اندازی شود.

وی در پایان گفت: این طرح با ۴۳ درصد پیشرفت در سال ۹۷ تحویل سرمایه‌گذار شده و بنا بوده مطابق قرارداد در مدت ۳۶ ماه تکمیل گردد و در حال حاضر پیشرفت آن ۶۰ درصد است.

اشتراک گذاری
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۵
انتشار یافته: ۱
یعنی معادل تولید 12 فاز پارس جنوبی داره گاز سوزونده میشه ؟ عدد نمیاد درست باشه .
برچسب منتخب
# قره باغ # کیومرث هاشمی # هفته دفاع مقدس # نعمت احمدی # الواح هخامنشی بازگشتی