بازدید 6840

سووشون و دو طرح دیگر از ساترا مجوز گرفتند

طرح های نرگس آبیار، داریوش ربیعی و محمد قاضی از ساترا مجوز تولید سریال گرفتند.
کد خبر: ۱۱۳۵۲۵۲
تاریخ انتشار: ۲۴ مرداد ۱۴۰۱ - ۲۱:۵۱ 15 August 2022

به گزارش تابناک از روابط عمومی سازمان تنظیم مقررات رسانه های صوت و تصویر فراگیر (ساترا)، جلسه ی شورای صدور مجوز تولید ساترا با حضور اعضای حقیقی و حقوقی برگزار شد و در این جلسه طرح سریال «سووشون» به نویسندگی و کارگردانی نرگس آبیار و تهیه کنندگی محمد حسین قاسمی مورد موافقت اعضای شورا قرار گرفت.
گفتنی است سریال «سووشون» برداشتی از رمان «سووشون» نوشته سیمین دانشور است که به روایت جنایت ها و ظلم های استعمارگران در اواخر دوران پهلوی می پردازد.
بنابراین گزارش، در ادامه جلسه ی شورای تولید، طرح «روباه نقره ای» نوشته داریوش ربیعی و سریال کودک «مترسک» به تهیه کنندگی محمد قاضی نیز تصویب شد.
بر اساس این گزارش، طرح های« 10 متر زیر زمین» رسانه فیلم نت و «خواهر نامریی» برای بررسی کارشناسی و دعوت از نویسنده و تهیه کننده به دبیرخانه شورا ارجاع شد.
لازم به ذکر است شورای صدور مجوز تولید، به عنوان یکی از شوراهای تخصصی به صورت منظم در سازمان تنظیم مقررات رسانه های صوت و تصویر فراگیر (ساترا) تشکیل میشود و کارشناسان شورا به بررسی کارشناسی طرح ها و فیلیمنامه های سریال هایی که رسانه های صوت و تصویر فراگیر در صدد تولید آن هستند، می پردازند. تعامل و جلسات کارشناسی با فیلمنامه نویسان و ارایه دهندگان طرح ها، از مهمترین وظایف شورای صدور مجوز تولید ساترا برای حمایت و توسعه محتوای بومی سالم می باشد و برای تسهیل تولید در زیست بوم رسانه های صوت و تصویر فراگیر، اخیرا جلسات شورای تولید به دو جلسه در هفته افزایش یافته است.

تور تابستان ۱۴۰۳
پارس نماد- صفحه خبر
اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# مسعود پزشکیان # نتایج انتخابات # تنفیذ حکم ریاست جمهوری # دولت چهاردهم