بازدید 10672
نقض بی طرفی یک داور در ولنجک یا ارمغان؟

حضور عضو کمیته انتخابات در دفتر برخی از نامزدهای فوتبال!

حضور یک عضو کمیته بدوی انتخابات فوتبال در جلساتی که در دفاتر شخصی نامزدها برگزار می شود، نمی‌تواند معنا و مفهومی غیر از جانبداری و نقض بی طرفی این کمیته داشته باشد و رای صادره در مورد صلاحیت آن فرد را مخدوش می‌کند
کد خبر: ۱۱۳۵۲۴۰
تاریخ انتشار: ۲۴ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۸:۴۰ 15 August 2022

پدیده تازه‌ای در دوره جاری انتخابات فدراسیون فوتبال ظهور پیدا کرده که در ادوار گذشته چندان خودنمایی نکرده بود؛ کمیته بدوی انتخابات!

حضور عضو کمیته انتخابات در دفتر برخی از نامزدهای فوتبال!

به گزارش تابناک ورزشی؛ انتخابات ریاست فدراسیون نزدیک است و کمیته بدوی این انتخابات به دلیل اتفاقات و مسائلی که پیش آمده، بیش از هر دوره دیگری، می بایست نشان دهد که داور بی طرف و عادل این رقابت است اما ظاهرا برخی نشانه ها حاکی از نقض بی طرفی از سوی برخی اعضا در این قضاوت است.

بعداز شائبه های جدی درباره ترکیب غلط و ناقص این کمیته و سپس غیرقانونی بودن و از رسمیت افتادن برخی از اعضا بدلیل نقض اصل بی‌طرفی، حالا یک اتفاق به طور جدی عدم جانبداری یکی از این اعضا را شدیدا زیز سوال برده است.

یکی از اعضای کمیته بدوی انتخابات که اتفاقا با دو تن از نامزدهای یک جریان شناخته شده ارتباط بسیار نزدیکی دارد و البته به واسطه همین افراد وارد مجموعه فدراسیون فوتبال شده، نه تنها ارتباط عمیق و مستمر خود با این گروه را متوقف نساخته بلکه در طول این مدت نیز بارها در دفاتر شخصی این اشخاص حاضر در رقابت انتخاباتی حضور یافته و جلسات متعددی با آنها برگزار کرده است!

پیرو اطلاعات رسیده، عضو فوق الذکر که برخی از نامزدهای دیگر نیز صلاحیت وی را پیش از این مورد اعتراض قرار داده بودند، در برخی از مناطق شمالی تهران ازجمله ولنجک همچنین خیابان ارمغان به دفتر بعضی از نامزدهای شناخته شده تردد داشته و به نظر نمی رسد حضور وی در جلساتی که در دفاتر شخصی نامزدها برگزار می شود معنا و مفهومی غیر از جانبداری و نقض بی طرفی این کمیته داشته باشد.

عملکرد کمیته بدوی انتخابات در این دوره بارها از جانب برخی از نامزدها در مصاحبه های متعدد مورد انتقاد جدی قرار گرفته و این کمیته به جانبداری از یک نامزد خاص متهم شده است؛ آن هم در شرایطی که زمان انتخاب اعضای این کمیته در دوره مدیریت برخی از نامزدها بوده و طبیعتا این جریان که رابطه نزدیکی با اعضا دارد و به نوعی عامل حضور آنها در این سمت محسوب می شود ، همچنان در روند فعالیت های کمیته مورد اشاره تاثیرگذار است.

شاید لازم بود در مجمع اخیر فوتبال در مورد ترکیب این کمیته نیز تجدیدنظر یا رای‌گیری صورت می‌گرفت تا با اصلاح آن، اکنون یکی از ارکان اصلی برگزاری انتخابات با شائبه همراه نمی‌شد.

نویسنده: لیلا جدیدی 

حضور عضو کمیته انتخابات در دفتر برخی از نامزدهای فوتبال!

اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# قره باغ # بازیهای آسیایی 2022 # لایحه برنامه هفتم # فردوس کاویانی