بازدید 14137
۸

سود ۱۱۷ میلیارد یورویی فرودگاه استانبول برای ترکیه

وزیر حمل‌و‌نقل و زیرساخت ترکیه در توئیتر اینفوگرافیکی در مورد تاثیرات اقتصادی فرودگاه استانبول که در 29 اکتبر 2019 افتتاح شد، منتشر کرد.
کد خبر: ۱۱۳۵۰۹۹
تاریخ انتشار: ۲۴ مرداد ۱۴۰۱ - ۰۸:۵۸ 15 August 2022

به گزارش «تابناک» به نقل از خبرگزاری آناتولی، عادل کارا اسماعیل‌اوغلو، با اشاره به اینکه فرودگاه استانبول با سرمایه‌گذاری ۱۰.۲۵ میلیارد یورویی "بدون هزینه از خزانه دولت" ساخته شده است، ابراز داشت: کل اجاره‌ای که باید دریافت شود ۲۶ میلیارد یورو است. از زمان افتتاح، سهم آن در اقتصاد ۸۰.۷ میلیارد یورو بوده است. بدون هیچ‌گونه هزینه‌ای، در مجموع ۱۱۷ میلیارد یورو برای ترکیه سود داشت.

بر اساس اینفوگرافیکی که کارااسماعیل‌اوغلو منتشر کرده، فرودگاه استانبول ۲۳.۷۵ میلیارد یورو به درآمد ملی، ۵۱.۳ میلیارد یورو به تولید، ۴.۲ میلیارد یورو به صادرات، ۱.۲۳ میلیارد یورو به مالیات کمک کرده است.

همچنین با احداث فرودگاه استانبول برای ۹۷۲ هزار نفر اشتغال‌زایی شده است.

اشتراک گذاری
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۱۹
انتشار یافته: ۸
ماخودعقب نگه داشته ایم
ترکیه از ایران خیلی زد جلو،
ماهم پس از 30 سال زحمت کشیدن فرودگاه ناقص و با شکل وشمایل فعلی راساختیم.که بنا برگفته معاون وزیرراه
رفسنجانی قراربود کنسرسیومی اروپایی درمدت 3 سال یکی ازمدرنترین وبزرگترین فرودگاههای دنیا رابسازد آنهم مفتی وقیمتش بهره برداری 25 ساله ازعواید فرودگاه بود که الان چندساله سپری شده بود ونکته جالب که این معاون وزیربعد سالها افشا کرد دلیل بهم خوردن قرارداد دعوابرسرحجاب بانوان بود که کنسرسیوم مزبور حاضر به قبول شرط طرف ایرانی نشد ورفت.پس برکات حجاب فقط خشکسالی وسیل وزلزله نیست.
پاسخ ها
علی
| United States of America |
۱۰:۳۴ - ۱۴۰۱/۰۵/۲۴
حجاب بهونه بوده که بپروننشون ! والا کدوم خارجی الان تو ایران بی حجابی میکنه ؟ کلا اونها هر کشوری برن طبق قوانینش عمل می کنن.
مرگ برامریکا
اون وقت به فرودگاه ما هم می گیم ، شهر فرودگاهی !!
به این میگن کشور داری
بعد توو ایران بخاطر بیسوادی و فساد مسوولین فقط پسرفت و بدبختی داریم.
برچسب منتخب
# غزه # فلسطین # آلودگی هوا # پروانه معصومی # ایام فاطمیه # امیر تتلو
آخرین اخبار