بازدید 12806

شلیک به وکیل دادگستری مقابل چشم همسر و فرزند

کد خبر: ۱۱۳۴۳۵۶
تاریخ انتشار: ۱۹ مرداد ۱۴۰۱ - ۲۳:۲۲ 10 August 2022

یکی از مظنونان پرونده قتل وکیل دادگستری در کمتر از 12 ساعت دستگیر شد.

به گزارش ایران، ساعت یک بامداد دوشنبه 17 مرداد در حالی که محمود‌رضا جعفرآقایی 33 ساله وکیل دادگستری با همسر و پسر 5 ساله‌اش مقابل منزلش در شاهرود ایستاده بود از سوی فردی ناشناس با شلیک گلوله مجروح شد و وقتی او را به بیمارستان منتقل کردند پس از 4 ساعت در بیمارستان جان باخت.

حجت‌الاسلام رضی پارسامنش، دادستان عمومی و انقلاب شاهرود درباره این حادثه گفت: پس از اعلام قتل این وکیل دادگستری دستور ویژه قضایی به فرمانده انتظامی برای بسیج تمامی امکانات پلیس به منظور شناسایی قاتل صادر شد و با توان و اقتدار اطلاعاتی و عملیاتی پلیس در کمتر از ۱۲ ساعت فرد مظنون شناسایی و دستگیر شد.

هم‌اکنون پرونده در حال تحقیقات مقدماتی است و احتمال دخالت فرد یا افراد دیگری نیز در این رخداد متصور است.

پیگیری پرونده از سوی اسکودا

در پی این حادثه، جعفر کوشا رئیس اتحادیه سراسری کانون‌های وکلای دادگستری ایران (اسکودا) طی تماس تلفنی با دادستان عمومی و انقلاب شهرستان شاهرود تسریع رسیدگی در این پرونده جنایی را خواستار شد.

کوشا همچنین طی تماس تلفنی با پدر مقتول ضمن ابراز همدردی با او، حمایت کامل اتحادیه کانون‌های وکلای دادگستری از خانواده این وکیل را اعلام کرد.

سجاد شکوری‌راد، دبیر کمیسیون حمایت کانون وکلای مرکز درباره این حادثه گفت: مقتول به همراه وکیلی دیگـــــر به طور مشترک در پرونده‌ای اقتصادی در حال انجام وظیفه بودند.

موکل پرونده از ماه قبل در بازداشت به سر برده و به تازگی در خصوص ایشان کیفرخواست صادر شده است. یکی از وکلای دادگستری که در پرونده مذکور با مقتول همکاری می‌کرده است نیز در معرض تهدید جدی و خطر قرار دارد و پیش‌تر موضوع را به مقامات امنیتی و قضایی منعکس کرده بود.

این وکیل دادگستری درباره پیگیری‌های کانون وکلای مرکز گفت: کمیسیون حمایت این کانون به محض اطلاع موضوع را در دستور کار قرار داده و بزودی اقدامات اطلاع‌رسانی می‌شود.

اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# قره باغ # بازیهای آسیایی 2022 # لایحه برنامه هفتم # فردوس کاویانی