بازدید 9637
۳

پوتین در مجمع عمومی سازمان ملل شرکت نمی‌کند

سخنگوی کاخ کرملین از عدم شرکت ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه در اجلاس آتی مجمع عمومی سازمان ملل یا برنامه ریزی برای سخنرانی در این جلاس خبر داد.
کد خبر: ۱۱۳۳۹۷۹
تاریخ انتشار: ۱۸ مرداد ۱۴۰۱ - ۰۷:۴۷ 09 August 2022

به گزارش «تابناک» به نقل از مهر از روسیا الیوم، ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه حکمی را امضا کرد که به موجب آن سرگی لاوروف وزیر امور خارجه این کشور ریاست هیات روسیه در هفتاد و هفتمین اجلاس مجمع عمومی سازمان ملل را برعهده خواهد داشت.

بر اساس این گزارش، «دیمیتری پسکوف» سخنگوی ریاست جمهوری روسیه اعلام کرد ولادیمیر پوتین به اجلاس نیویورک نخواهد رفت و برنامه ای برای سخنرانی در این اجلاس از طریق ویدئوکنفرانس ندارد.

علاوه بر لاوروف، شماری دیگر از مقامات روس از جمله «لیونید سلوتسکی» رئیس کمیسیون روابط بین الملل مجلس دوماً و «سرگی ورشینین» معاون وزیر امور خارجه در هیات اعزامی روسیه به مجمع عمومی سازمان ملل متحد حضور خواهند داشت.

لازم به ذکر است که در ۲۴ فوریه گذشته (اسفندماه ۱۴۰۰)، ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه در یک سخنرانی تلویزیونی اعلام کرد که به منظور «غیرنظامی‌کردن و نازی‌زدایی اوکراین» و در پاسخ به درخواست کمک رهبران جمهوری‌های دونباس (در شرق اوکراین) فرمان آغاز «عملیات ویژه نظامی» در خاک اوکراین را صادر می‌کند. مناطق شرقی اوکراین روس‌تبار هستند و سال‌ها هدف حملات مداوم ارتش دولت مرکزی اوکراین بوده‌اند. در اوایل ماه مارس، این مناطق خودمختاری خود را اعلام کردند.

با آغاز عملیات نظامی روسیه در اوکراین، آمریکا و کشورهای غربی به منظور توقف پیشروی نیروهای ارتش روسیه، ضمن تجهیز ارتش اوکراین با انواع تسلیحات پیشرفته، تحریم‌های شدید و دوره‌ای را علیه مسکو اعمال کردند و این فرآیند همچنان ادامه دارد.

سلام پرواز
خیرات نان
اشتراک گذاری
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۱۴
انتشار یافته: ۳
چون کِنف میشه و سراَفکنده ازین کاراش.
پوتین متجاوز با چه رویی بره سازمان ملل؟
مناطق شرقی اوکراین روس‌تبار هستند و سال‌ها هدف حملات مداوم ارتش دولت مرکزی اوکراین بوده‌اند !!! این جمله از تابناکه !!!؟ اگه طبق منشور سازمان ملل جزئی از خاک اوکراین بوده اند (که بوده اند) که قاعدتا دولت مرکزی بایستی در برابر جدایی طلبی شان مقاومت میکرده، این چه جور نظر وارونه و تحریف شده ایه که اظهار میکنید !!!؟ این به ضرر تمامیت ارضی هر کشور مستقله
برچسب منتخب
# مناجات شعبانیه # انتخابات مجلس # انتخابات # مجلس خبرگان
وب گردی