بازدید 6848
۳

توضیح سجادی درباره نامه فیفا درباره حضور زنان

وزیر ورزش گفت: نامه اخیر فیفا درباره حضور زنان در ورزشگاه الزام نداشت، بلکه پیرو پیگیری‌های قبلی است.
کد خبر: ۱۱۳۳۰۹۵
تاریخ انتشار: ۱۲ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۳:۵۶ 03 August 2022

به گزارش تانباک به نقل از باشگاه خبرنگاران، سید حمید سجادی روز چهارشنبه در حاشیه جلسه هیات دولت در گفتگو با خبرنگاران درباره الزام فیفا برای حضور زنان در ورزشگاه‌ها گفت: در نامه الزامی نبود بلکه پیشنهاده که پیرو پیگیری‌های قبلی است و ما مشکلی درباره حضور زنان در ورزشگاه‌ها نداشتیم.

وی افزود: در مشهد هم قرار نبود تماشاچی داشته باشیم و شرایط طوری شد که از نظر زیرساخت فراهم نبود، اما از جامعه زنان عذرخواهی می‌کنم که نتوانستیم در مشهد میزبان زنان در ورزشگاه باشیم. هم‌زمان که لازم بود با مجور دستگاه های مرتبط هماهنگی های لازم را انجام دادیم .

سجادی افزود:در استادیوم آزادی هم بانوان به بهترین شکل ممکن تشریف آوردند.دوستان ما در فدراسیون فوتبال این امر را بررسی میکنند.به محض شنیدن این خبر در دفتر خودم این جلسه را تشکیل دادم و ابعاد قضیه را بررسی کردیم تا به بهترین راهکار برسیم و به فدراسیون فوتبال کمک کنیم.

وزیر ورزش در پاسخ به سوالی درباره پرونده ویلموتس، گفت: رسیدگی پرونده ویلموتس یک مطالبه عمومی است که ما این قضیه را پیگیری کنیم و از طرف ما و فدراسیون حتما رسیدگی خواهد شد؛ ما نمی‌توانیم نسبت به این قضیه بی‌تفاوت باشیم.

به گفته وی پس از صحبت هایش در صدا و سیما، یک عده ای جبهه گرفتند و شاخ و شانه کشیدند. ما اجازه جلوگیری از ثبت نام کاندیداها در انتخابات فدراسیون فوتبال را نداریم. دیروز به ناحق به من تهمت زده شد که چرا مسببین پرونده ویلموتس در انتخابات ثبت نام کردند و شما جلوگیری نکردید؛ ما اجازه نداریم که از ثبت نام جلوگیری کنیم اما بعد از ثبت‌نام رسیدگی خواهد شد.

دادگاه CAS حکم شکایت مارک ویلموتس سرمربی بلژیکی پیشین تیم ملی را صادر و ایران را به پرداخت مبلغ سه میلیون و ٣٢۵ هزار یورو محکوم کرد. به این مبلغ سالیانه ۵ درصد سود اضافه می‌شود.

فدراسیون فوتبال درحالی محکوم به پرداخت این مبلغ شده که ویلموتس در مدت زمان کوتاهی که سرمربی ایران بود عملکرد بسیار ضعیفی داشت.

اشتراک گذاری
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۱۰
انتشار یافته: ۳
بهتر است یکبار برای همیشه این کلمه زیر ساخت تعریف شود که مردم بدانند زیرساخت حضور بانوان چیست؟ چه اقداماتی می شود زیر ساخت که یک چک لیست تهیه کنیم و آن را پیگیری کنیم.
آقای وزیر یک روز این پیگیری ها باعث تعلیق ورزش کشور می شه !!!
پیگیری میگنن برای الزام اجرا دیگه! حتما باید حکم تعلیق بیاد تا الزام پیدا کنه؟؟
برچسب منتخب
# قره باغ # کیومرث هاشمی # هفته دفاع مقدس # نعمت احمدی # الواح هخامنشی بازگشتی