بازدید 6947
۱

بازگشت کاراته و حذف بوکس و وزنه‌برداری از المپیک؟

کد خبر: ۱۱۳۳۰۶۸
تاریخ انتشار: ۱۲ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۲:۰۲ 03 August 2022

 با توجه به اینکه هنوز دو سال تا بازی‌های المپیک 2024 پاریس باقی مانده است، صحبت از بازی های 2028 لس‌آنجلس و احتمال اضافه شدن رشته‌های جدید در این بازی‌ها از جمله کارتینگ وجود دارد. بر اساس گزارش نشریه اسپانیایی «مارکا» چاپ مادرید؛ کمیته بین‌المللی المپیک (IOC) در سال 2023 باید تصمیم بگیرد که آیا وزنه‌برداری (حضور این رشته در پاریس 2024 تضمین‌شده است)، پنج‌گانه و بوکس را در برنامه اولیه سال 2028 بازگرداند یا خیر.

بر اساس این گزارش؛ تعداد پایه رشته‌های ورزشی بازی‌های المپیک پیش‌رو 28 رشته از جمله کوهنوردی، اسکیت‌برد و موج‌سواری است که در پاریس برگزار خواهد شد. با این حال، تا زمانی که مجموع ورزشکاران شرکت‌کننده در این رویداد مهم ورزشی به 10 هزار و 500 ورزشکار نرسد، می‌توان رشته‌های ورزشی جدیدی را به این بازی‌ها اضافه کرد.

از 9 فدراسیون بین‌المللی دعوت شده است تا برای  حضور در بازی‌های 2028 لس‌آنجلس درخواست خود را ارائه دهند و برای مثال، فدراسیون جهانی کریکت قرار است در این ماه رشته ورزشی خود را معرفی و مدل برگزاری مسابقات خود را به IOC ارائه دهد.

بازگشت کاراته و حذف بوکس و وزنه‌برداری از المپیک؟

هشت فدراسیون جهانی دیگر نیز در حال اجرای ارائه درخواست خود به کمیته بین‌‌المللی المپیک هستند که عبارتند از: بریک دنسینگ (WDSF)، بیسبال/سافت‌بال (WBSC)، فوتبال آمریکایی (IFAF)، لاکروس (WL)، کاراته (WKF)، کیک بوکسینگ (WAKO)، اسکواش ( WSF) و اتومبیل‌رانی (FIA).

آخرین مورد اضافه شده به این موارد ارسالی فدراسیون جهانی اتومبیل‌رانی است که در سال 2012 به طور رسمی توسط کمیته بین‌المللی المپیک به رسمیت شناخته شد. این سؤال پیش می‌آید که آنها قرار است چه مسابقاتی را به IOC ارائه خواهند کرد، اما لازم به یادآوری است که این دو نهاد قبلاً با هم همکاری داشته‌اند.

مسابقات اتومبیل‌رانی در بازی‌های المپیک جوانان 2018 در بوئنوس‌آیرس گنجانده شد. مسابقه کارتینگ برقی بخشی از برنامه به عنوان یک رویداد نمایشی بود. همه نشانه‌ها حاکی از آن است که این پیشینه دنبال خواهد شد چون کارتینگ برقی قصد دارد به اولین رویداد مسابقات اتومبیل‌رانی المپیک تبدیل شود.

تور تابستان ۱۴۰۳
آموزشگاه آرایشگری مردانه
خرید چیلر
فریت بار
اشتراک گذاری
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۱
بوکس باید کلاً از روی زمین حذف بشه. ورزش نیست وحشیگریه
برچسب منتخب
# انتخابات # محمدباقر قالیباف # مصطفی پورمحمدی # سعید جلیلی # علیرضا زاکانی # امیرحسین قاضی زاده هاشمی # مسعود پزشکیان # انتخابات ریاست جمهوری