بازدید 5051
با اعلام در جمع خبرنگاران؛

صالحی امیری صراحتا از انتخابات کمیته المپیک کنار کشید

کد خبر: ۱۱۳۱۶۱۸
تاریخ انتشار: ۰۳ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۷:۲۴ 25 July 2022

صالحی امیری در حاشیه مراسم فدراسیون تیراندازی در جمع خبرنگاران درباره ثبت نامش در انتخابات کمیته ملی المپیک گفت: همچنان که قبلا گفتم بنای حضور در انتخابات را ندارم. همه باید تلاش کنید فرد شایسته‌ای بر این کرسی کمیته تکیه بزند. من هم کمک می‌کنم جهشی که در کمیته اتفاق افتاده ادامه یابد.

وی در ادامه در پاسخ به این سوال که اگر درخواست شود آیا امکان دارد ثبت نام کنید؟ گفت: تا الان که صحبت می‌کنم تصمیم قطعی‌ام ثبت نام نکردن است.

رئیس کمیته ملی المپیک درباره نامه اعتراضی قنبرزاده، مدیرعامل باشگاه نفت برای حضور در انتخابات کمیته گفت: این که چه نفراتی انتخاب می‌شوند با آقای قنبرزاده نیست و پیشنهاد هم با کمیته است. قنبرزاده صلاحیت ورود به اساسنامه کمیته را ندارد.

او  درباره لیست پیشنهادی کمیته گفت: خیلی شفاف بود. من در خبره ورزشی دوبرابر مورد نیاز یعنی ۱۰ نفر را معرفی کردم. این حق با هیات اجرایی است که از میان آن‌ها ۵ نفر را با رای انتخاب کردند.

صالحی امیری درباره انتخاب و اعتراض به انتخاب شایسته و کیهانی گفت: خواهش می‌کنم این مسائل را از افرادی که بحث می‌کنند سوال کنید. من به عنوان رییس کمیته ملی المپیک مسئولیتم انجام اقدامات در چارچوب اساسنامه قانونی است. در ۴ سال گدشته هر آنچه انجام شد در چارچوب اساسنامه بود  و هیچ مغایرتی با اساسنامه ندارد. با سلایق مختلفی مواجه هستیم و باید فضای باز را داشته باشیم. باید ظرفیت داشته باشیم که همگان بتوانند نقد کنند به همه کسانی که نقد کردند احترام می‌گذارم و بنا نداریم پاسخ بدهیم. هیچ مرجعی و هیچ شخصیتی هیچ تحمیلی و هیچ اعمال نظری در ۴ سال و نیم گذشته نداشته و ندارد. مسیر مستقلی را رفتیم و همه چیز روشن است. راجع به انتخابات همه چیز روشن است. معرفی با رئیس است و اعضا باید رای دهند. روند براساس اساسنامه است. یک عده‌ای موافق و یک عده‌ای مخالف هستند.

اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# قره باغ # کیومرث هاشمی # هفته دفاع مقدس # نعمت احمدی # الواح هخامنشی بازگشتی