بازدید 11815

آخرین آمار کرونا در ایران تا ۳ مرداد/ ۳۳ بیمار دیگر جان باختند

در ۲۴ ساعت اخیر، شمار واکسن‌های تزریق شده از ۱۵۲ میلیون و ۷۶۱ هزار دوز گذشت، در حالی که آزمایش قریب به ۱۰ هزار تن دیگر مثبت شد تا به شمار مبتلایان «کووید-۱۹» اضافه شوند؛ مبتلایانی که بسیاری شان بهبود یافته و مرخص شده‌اند، ولی هنوز برخی شان بستری هستند و حال ۹۷۲ تن از ایشان وخیم است.
کد خبر: ۱۱۳۱۵۶۰
تاریخ انتشار: ۰۳ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۴:۴۸ 25 July 2022
تابناک اجتماعیتاکنون ۶۴ میلیون و ۷۵۳ هزار و ۳۴۹ دوز اول و ۵۸ میلیون و ۱۱۸ هزار و ۲۹۶ دوز دوم واکسن کرونا در کشورمان تزریق شده و همچنین ۲۹ میلیون و ۸۹۰ هزار و ۲۶۷ نفر دوز سوم را دریافت کرده‌اند؛ تزریق مجموعا ۱۵۲ میلیون و ۷۶۱ هزار و ۹۱۲ دوز واکسن در ایران که ۱۳۲ هزار و ۸۹۵ دوز از آن‌ها (شامل تعداد واکسن‌های تزریق شده دوز چهارم) در شبانه روز اخیر تزریق شده است.

به گزارش «تابناک»؛ بر پایه اطلاعیه مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، از ظهر دیروز تا ظهر امروز و بر اساس معیار‌های قطعی تشخیصی، ۹۷۷۵ بیمار جدید مبتلا به کووید ۱۹ در کشور شناسایی و از این بیماران، ۱۳۹۷ مورد بستری شدند. با احتساب این افراد، مجموع آمار مبتلایان قطعی در کشورمان به ۷ میلیون و ۳۳۷ هزار و ۹۲۸ تن رسید.

متاسفانه در ۲۴ ساعت گذشته، ۳۳ تن از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در کشور جان خود را از دست دادند و بدین ترتیب مجموع جان باختگان این بیماری به ۱۴۱ هزار و ۷۱۷ نفر رسید. این در حالی است که تا به امروز خوشبختانه ۷ میلیون و ۷۴ هزار و ۱۶۶ تن از بیماران بهبود یافته‌اند.

همچنین ۹۷۲ تن از بیماران در وضعیت شدید این بیماری قرار دارند و همچنین تاکنون ۵۳ میلیون و ۴۶ هزار و ۱۴۹ آزمایش تشخیص کووید ۱۹ در کشور انجام شده است.

در حال حاضر ۵۷ شهرستان در وضعیت قرمز، ۸۶ شهرستان در وضعیت نارنجی، ۱۹۹ شهرستان در وضعیت زرد و ۱۰۶ شهرستان در وضعیت آبی قرار دارند.

بر پایه آمار‌های ۲۴ ساعت اخیر، «نرخ مرگ» در کشورمان ۲ درصد است و به همین تناسب، «نرخ بهبود» ۹۸ درصد. این در حالی است که میانگین نرخ مرگ در جهان ۱.۲ درصد است.

 
 
برای مشاهده آخرین و به روزترین آمار مبتلایان، جان باختگان و بهبود یافتگان ویروس کرونا و همچنین اطلاع از «نرخ مرگ» و «نرخ بهبود» در کشورمان و جهان، اینجا را کلیک کنید.
 
اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# برنامه هفتم توسعه # اردوغان # اسدالله اسدی # حقآبه هیرمند # حج 1402 # انتخابات ترکیه 2023
وب گردی