بازدید 3354

ساخت ۳ هزار واحد مسکن در پایتخت

معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران بیان کرد: کلنگ‌زنی ۳ هزار واحد مسکن ملی شروع شده و عملیات طراحی و پروانه آن به زودی شروع می‌شود و این واحدها سه ساله ساخته خواهند شد.
کد خبر: ۱۱۳۱۴۰۵
تاریخ انتشار: ۰۲ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۳:۴۵ 24 July 2022


به گزارش تابناک به نقل از افق تهران، حمیدرضا صارمی معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران در آیین آغاز عملیات احداث ۳ هزار واحد مسکونی قرارگاه جهادی تامین مسکن شهر تهران، اظهار داشت: طی ۸ سال گذشته به صورت مداوم کاهش صدور پروانه رخ داده است اما با برنامه ریزی‌های انجام شده در شهرداری، طی کوتاه مدت به سمت کاهش زمان صدور پروانه رفته‌ایم و از سوم مرداد ۱۴۰۱ صدور پروانه در سامانه به صورت یک هفته‌ای صادر می‌شود. به زودی به وعده رسیدن زمان صدور پروانه به دو ماه خواهیم رسید.

وی در ادامه افزود: همچنین سازمان نوسازی بند ۱۵ طرح تفصیلی را به تصویب کمیسیون ماده پنج رسانده و موضوع احداث ساختمان، به روند رو به رشد رسیده است.

به گفته صارمی؛ تا شهریور امسال ۲۱ هزار واحد مسکونی به پروانه‌های صادر شده [که در حال حاضر ۹۳۰۰ واحد است] اضافه می‌شود و شیب صدور پروانه که روند نزولی دارد صعودی خواهد شد.

معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران با بیان اینکه استراتژی شهردار تهران این بود که برای عملیاتی کردن بخش مسکن هدف گذاری روی ۱۸۰ هزار واحد انجام شود، عنوان کرد: امروز کلنگ زنی ۳ هزار واحد شروع شده و عملیات طراحی و پروانه آن به زودی شروع می‌شود. این واحدها سه ساله ساخته خواهند شد.

وی بیان کرد: بخشی از کلنگ زنی در منطقه ۱۸ و بخشی در منطقه ۱۹ انجام می‌شود و همچنین در اراضی رها شده منطقه ۱۹ حدود ۴۰ هزار واحد و در منطقه ۱۸ حدود ۶۰ هزار واحد را عملیاتی می‌کنیم.

صارمی با تأکید براینکه ضوابط طرح‌های جامع و تفصیلی به صورت کامل در این پروژه ها رعایت می‌شود، افزود: سیاست های کشور در جمعیت پذیری در نگرش همه مدیران به عنوان یک اصل نهادینه می‌شود. ضمن اینکه یکی از محورهای اصلی شهرداری، ایجاد محله‌های الگو با معیارهای زیست الگو و با رعایت هویت ایرانی اسلامی است.

معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران در ادامه توضیح داد: یک محله الگو به مساحت ۵۰ هکتار در مرحله طراحی اولیه است؛ الگویی که فراتر از شهرک اکباتان باشد و بحث کیفیت زندگی و سرانه‌های شهری و محوریت مسجد و حضور مردم در آن رعایت شود.

وی با بیان اینکه سازمان نوسازی از سال ۱۳۸۴، پنج هزار واحد را اجرا کرده، گفت: امروز در این دوره ۳۷۰۰ پروژه عملیاتی شده و تا شهریور باید از ۵ هزار واحد عبور کند.

صارمی در ادامه سخنان خود افزود: از سه شنبه هفته جاری دو تفاهم نامه با بنیاد مستضعفان و ستاد اجرایی فرمان امام (ره) منعقد خواهد شد و ظرفیت‌های این نهادها هم به بخش سازندگی اضافه می شود. علاوه بر این سازمان اجاره داری حرفه ای در سازمان نوسازی در حال شکل گیری است.

معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران خاطرنشان کرد: باید با استفاده از قانون جهش مسکن و سیاست های دولت کمک کنیم که این حرکت رو به رشد، اوج بگیرد و مردم به خدمات مطلوبی دست پیدا کنند. با وجود اینکه توان اجرایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و شرکت های زیرمجموعه‌های آن بی نظیر است اما در اجرای برنامه‌ها از ظرفیت بخش خصوصی نیز استفاده می‌کنیم.

اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# قره باغ # بازیهای آسیایی 2022 # هفته وحدت # لایحه برنامه هفتم
آخرین اخبار