بازدید 3188

۵۶ زندانی جرایم غیرعمد آزاد شدند

مدیر ستاد دیه استان اردبیل گفت: از ابتدای امسال تاکنون ۵۶ زندانی جرایم غیرعمد در استان اردبیل آزاد و به آغوش خانواده‌های خود بازگشتند.
کد خبر: ۱۱۲۹۰۵۱
تاریخ انتشار: ۱۹ تير ۱۴۰۱ - ۱۵:۵۷ 10 July 2022

به گزارش تابناک، کریم‌الله محبوبی در گفت‌و گو با مهر، اظهار کرد: ۶۶۰ نفر زندانی جرایم غیرعمد تاکنون از زندان‌های استان آزاد شده و همچنان جمع‌آوری کمک‌های مردمی و همراهی ستاد دیه در این زمینه ادامه دارد.

وی تصریح کرد: به دلیل شرایط کرونایی جشن گلریزان و آزادسازی زندانیان جرایم غیرعمد و مالی به صورت غیرحضوری و در فضای مجازی برگزار می‌شد که این حرکت به جمع‌آوری کمک‌های مردمی و آزادی زندانیان کمک کرده است.

مدیر ستاد دیه استان اردبیل گفت: ۶ میلیارد و ۵۱۲ میلیون تومان کمک‌های مردمی در چند ماهه امسال جمع‌آوری و صرف آزادی ۵۶ زندانی جرایم غیرعمد و معسر در استان شده است.

محبوبی افزود: تلاش ما بر این است تا پنج هزار زندانی جرایم غیرعمد را از زندان‌های استان آزاد و به آغوش خانواده‌های خودشان بازگردانیم که در این زمینه نیازمند کمک ۱۲ میلیارد تومانی خیرین و ستاد دیه هستیم تا در این زمینه اقدامات مؤثری را انجام دهیم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود خاطرنشان کرد: در طول سال برنامه‌های متعددی را ستاد دیه به صورت ابتکاری همراه با خیرین و در قالب جشن گلریزان برگزار می‌کند که یکی از این برنامه‌ها برگزاری جشن‌های گلریزان در ماه مبارک رمضان، ماه محرم، صفر و آخر سال است که زمینه آزادی زندانیان نیز فراهم می‌آید.

محبوبی به برگزاری ۶۸ جشن گلریزان در سطح استان اشاره کرد و ادامه داد: به صورت مستمر و در ۶ سال اخیر جشنواره بانوان خیر در استان برای آزادسازی زندانیان جرایم غیرعمد انجام شده و امیدواریم امسال نیز هفتمین جشن را در اواخر سال برگزار کنیم.

مدیر ستاد دیه استان اردبیل اضافه کرد: در کنار ستاد دیه و خیرین، ما سعی کردیم تا بخشی از منابع را از طریق گذشت شکاک تأمین کرده و در کنار آن با پرداخت تسهیلات به محکومان جرایم غیرعمد و اعسار اقساط‌بندی و پرداخت تسهیلات قرض‌الحسنه به کمک مددجویان بیاییم تا زمینه آزادی آنها فراهم بیاید.

اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# برنامه هفتم توسعه # حج 1402 # رضامراد صحرایی # عبدالعلی قوام # ارتحال امام خمینی