بازدید 7518

بحران معیشتی در آلمان دولت را وادار به واکنش کرد

بحران معیشتی فزاینده در آلمان دولت این کشور را به واکنش واداشت. صدراعظم وعده اختصاص دو بسته کمکی برای جبران خسارت و کاهش بحران را به مردم داد.
کد خبر: ۱۱۲۸۵۳۶
تاریخ انتشار: ۱۵ تير ۱۴۰۱ - ۲۱:۴۱ 06 July 2022

به گزارش «تابناک» به نقل از ایرنا از رویترز، اولاف شولتز، صدراعظم آلمان روز چهارشنبه طی یک سخنرانی در پارمان این کشور از اقدامات دولت برای کاهش بحران اجتماعی ناشی از افزایش تورم و بالا رفتن هزینه معیشت گفت.

صدراعظم آلمان با اشاره به اختصاص بودجه‌ای در قالب دو بسته‌ چند میلیاردی برای کاهش فشارهای اجتماعی و اقتصادی ناشی از تورم اعلام کرد دولت درصدد راه‌های متعددی برای این منظور است.

شولتز در اوایل این هفته جلسات متعددی با اصناف و اتحادیه‌های کارگری برگزار کرد تا راه‌های ممکن برای افزایش دستمزد کارگران بدون بالا رفتن تورم را بیابند.

وی در جمع نمایندگان پارلمان آلمان گفت: دو بسته کمکی در نظر گرفته شده شروع کار است و دولت باید کارهای بیشتری برای جبران خسارت و کاهش بحران معیشتی مردم در آینده باشیم.

رهبران سیاسی و تجاری آلمان هشدار دادند این کشور با افزایش بهای انرژی واختلال تجاری که باعث شده برای اولین بار در بیش از ۳۰ سال گذشته کسری تجاری ماهانه داشته باشد، با بزرگترین «بحران اقتصادی» مواجه شده است.

اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# قره باغ # کیومرث هاشمی # هفته دفاع مقدس # نعمت احمدی # الواح هخامنشی بازگشتی
آخرین اخبار