بازدید 8268

نمی‌گذاریم نابودی نظامی و اقتصادی اوکراین روی دهد

رئیس کمیسیون اروپا امروز در کنفرانسی در سوئیس که با موضوع بازسازی اوکراین برگزار شد، گفت: نمی‌ گذاریم نابودی نظامی و اقتصادی کی یف روی دهد.
کد خبر: ۱۱۲۸۱۹۰
تاریخ انتشار: ۱۳ تير ۱۴۰۱ - ۲۱:۳۱ 04 July 2022

به گزارش «تابناک» به نقل از مهر از شبکه تلویزیونی یورو نیوز، «اورزلا فون درلاین» رئیس کمیسیون اروپا امروز دوشنبه در کنفرانسی در شهر «لوگانو» واقع در سوئیس که با موضوع بازسازی اوکراین برگزار شد، در سخنانی ادعا کرد: هدف کرملین نابودی نظامی، سیاسی و اقتصادی اوکراین است!

رئیس کمیسیون اروپا در این خصوص مدعی شد: روسیه می خواهد موجودیت اوکراین را تضعیف کند؛ اما نمی‌ توان اجازه داد که این اتفاق بیفتد! اتحادیه اروپا یک برنامه کاری را برای طرح‌ های بازسازی اوکراین پس از پایان جنگ ایجاد خواهد کرد.!

وی در کنفرانس بازسازی اوکراین در سوئیس گفت که اتحادیه اروپا حدود ۶.۲ میلیارد یورو از آغاز حمله روسیه در حمایت مالی از اوکراین اختصاص داده است. بروکسل بستری برای هماهنگی کشورهای عضو این اتحادیه در بازسازی اوکراین بعد از جنگ روسیه ایجاد خواهد کرد.

«اورزلا فون درلاین» ادامه داد: بستر مذکور به منظور بحث و بررسی و تعیین نیازهای سرمایه‌ گذاری، هماهنگی اقدامات و کانال‌ های مختلف کمک‌ رسانی است و قرار است مرکز ارتباط کشورها و موسسات برای هماهنگی اقدامات خود در بازسازی اوکراین باشد.

در همین ارتباط، یک ماه پیش نیز «اورزلا فون درلاین» رئیس کمیسیون اتحادیه اروپا با برگزاری نشست خبری در بروکسل اعلام کرده بود که این اتحادیه برای بهبود اقتصاد اوکراین مبلغ ۹ میلیارد یورو کمک اضافی به این کشور ارائه می کند.

رئیس کمیسیون اتحادیه اروپا در این خصوص گفته بود: کمک های اتحادیه اروپا به اوکراین بی درنگ ادامه خواهد یافت؛ چون کی‌ یف در خط مقدم ارزش‌ های اروپایی دفاع می‌کند!

تلاش های اتحادیه اروپا برای ارائه کمک‌ های نظامی و غیرنظامی به اوکراین در حالیست که مسکو تا کنون بارها هشدار داده است که سرازیر کردن تسلیحات به کی یف به تشدید تنش‌ ها دامن زده و دست یابی به راه حلی دیپلماتیک را دشوارتر خواهد کرد.

اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# غزه # فلسطین # آلودگی هوا # پروانه معصومی # ایام فاطمیه # امیر تتلو