بازدید 4222

آغاز ثبت نام کاندیداهای ریاست فوتبال از فردا

کد خبر: ۱۱۲۸۱۲۴
تاریخ انتشار: ۱۳ تير ۱۴۰۱ - ۱۲:۵۷ 04 July 2022

بعد از ماه‌ها چالش، بلاتکلیفی و رفت و آمد قرار است انتخابات فدراسیون فوتبال در تاریخ 8 شهریور‌ 1401 برگزار شود. ریاست فدراسیون، نایب رئیسی اول و دوم و همچنین یک صندلی از هیئت رئیسه، جایگاه‌هایی هستند که باید در روز مجمع تکلیف‌شان روشن شوند.

ثبت‌نام از متقاضیان و کاندیدا‌ها از فردا (14 تیر) آغاز می‌شود و تا 20 تیر‌ماه ادامه خواهد داشت و بعد از گذشت حدود 8 هفته، 87 نفر به عنوان اعضای مجمع فدراسیون باید کِشتی به گِل نشسته فوتبال ایران را به یک ساحل امن هدایت کنند.

در فاصله دو ماه تا برگزاری مجمع فدراسیون فوتبال معادلات انتخاباتی نیز آغاز شده و نفراتی برای بر دست گرفتن سکان هدایت این مجموعه عریض و طویل اعلام کاندیداتوری کرده‌اند. نخستین فرد، مهدی محمدنبی،‌ دبیرکل اسبق فدراسیون فوتبال بود. نفر دوم میرشاد ماجدی، سرپرست کنونی فدراسیون بود که حدود 4 ماه است سکان مدیریت این مجموعه را برعهده دارد.

علاوه بر ماجدی و نبی که برای حضور در انتخابات 8 شهریور‌ماه اعلام آمادگی کرده‌اند، زمزمه‌هایی برای ورود دیگر گزینه‌ها نیز شنیده می‌شود از جمله مصطفی آجورلو مدیرعامل باشگاه استقلال و منصور قنبرزاده مدیرعامل اسبق نفت تهران و دبیرکل پیشین فدراسیون فوتبال که البته تاکنون اظهارنظری در این باره نکرده‌اند و مشخص نیست که عزم حضور در انتخابات را دارند یا نه. اسامی دیگری هم مطرح شده که باید دید تا روز 20 تیر که مهلت ثبت نام در انتخابات به پایان می‌رسد، وارد گود می‌شوند یا خیر.

علاوه بر پست ریاست، رقابت دیگری نیز برای تصاحب جایگاه‌های نواب رئیسی وجود دارد، با این تفاوت که کاندیدای ریاست فدراسیون فوتبال باید در هنگام ثبت نام، نواب رئیس مد نظرشان را معرفی کنند و افراد برای تصاحب این کرسی‌ها نمی‌توانند به صورت مستقل وارد کارزار انتخابات شوند. از سویی دیگر یک صندلی خالی در هیئت رئیسه وجود دارد که البته باید از بین مدیران باشگاه‌ها انتخاب شود. پستی که در اختیار مهرداد سراجی مدیرعامل پیشین سایپا بود اما مجمع رأی به عزل او داد.

قرار است در تاریخ 8 شهریور ماه تکلیف فدراسیون مشخص شود و چند روز پیش‌رو فرصتی است برای تمام افراد و مدعیانی که می‌گویند و احساس می‌کنند می‌توانند شرایط فوتبال را بهبود ببخشند. مدیران جدید فدراسیون البته بعد از این انتخابات قرار نیست 4 سال سکان کار را برعهده بگیرند. 4 سال آنها از تاریخی که شهاب‌الدین عزیزی خادم روی صندلی ریاست نشست (10 اسفند 99)، آغاز شده و تنها از شهریور‌ماه 1401 تا اسفند 1403 زمان دارند تا برنامه‌های‌شان را برای نجات فوتبال پیش ببرند. اهالی تازه انتخاب شده فدراسیون فوتبال تنها 2 ماه و خرده‌ای فرصت دارند تا تیم ملی را با شرایط هر چه بهتر راهی جام جهانی 2022 کنند و وضعیت بغرنج دیگر تیم‌های ملی را سروسامان دهند. تیمی که باید روز 30 آبان در اولین دیدار خود در جام جهانی به مصاف انگلیس برود.

اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# غزه # فلسطین # آلودگی هوا # بیتا فرهی # پروانه معصومی # ایام فاطمیه
آخرین اخبار