بازدید 5119
برای ثبت نام کاندیدهای ریاست، نایب‌رئیسی و عضویت هیات‌رئیسه؛

فراخوان انتخابات فدراسیون فوتبال منتشر شد

علاقه‌مندان به شرکت در این انتخابات می‌توانند از روز سه‌شنبه مورخ 1401/4/14 لغایت پایان وقت اداری روز دوشنبه مورخ 1401/4/20 درخواست نامزدی خود را از طریق سامانه آنلاین ثبت کنند
کد خبر: ۱۱۲۷۴۴۲
تاریخ انتشار: ۱۰ تير ۱۴۰۱ - ۰۸:۳۲ 01 July 2022

سایت رسمی فدراسیون فوتبال فراخوان برگزاری مجمع عمومی این فدراسیون را به شرح زیر صادر کرد:

فراخوان انتخابات فدراسیون فوتبال منتشر شد

« کلیه علاقه‌مندان به شرکت در این انتخابات که مطابق با اساسنامه و مقررات انتخاباتی حائز شرایط قانونی هستند، می‌توانند از روز سه‌شنبه مورخ 1401/4/14 لغایت پایان وقت اداری روز دوشنبه مورخ 1401/4/20 درخواست نامزدی خود را از طریق سامانه آنلاین مجمع عمومی‌فدراسیون‌فوتبال (سامع) به آدرس اینترنتی http://same.ffiri.ir و با تکمیل فرم‌های (فرم ثبت نام، فرم تعهد و فرم اطلاعات فردی) مندرج در سامانه و بارگذاری مدارک عمومی به‌صورت خوانا، ثبت و ارسال نموده و علاوه بر آن، کلیه نامزدهای پست‌های هیات رئیسه شامل رئیس، نایب رئیس اول، دوم و نماینده باشگاه‌ها در هیئت رئیسه باید شخصاً جهت تکمیل فرآیند ثبت نام، تحویل اصل مدارک عمومی و امضای فرم‌های مذکور، در روزهای کاری فوق‌الذکر و در ساعات (از 8 صبح تا 16) به دبیرخانه مجمع مراجعه و رسید اخذ نمایند. لازم به توضیح است که راهنمای استفاده از سامانه سامع در زمان ورود به سامانه، در صفحه اصلی بارگذاری شده است.

مطابق با مفاد اساسنامه فدراسیون و تصمیم مجمع عمومی فدراسیون به تاریخ 1401/3/10، در این انتخابات برای پست‌های رئیس فدراسیون، نایب رئیس اول و نایب رئیس دوم و نماینده باشگاه‌ها در هیئت رئیسه ثبت نام و رأی‌گیری به عمل خواهد آمد.

شرایط و توضیحات مرتبط با نامزدی در پست‌های هیئت رئیسه فدراسیون فوتبال به شرح ذیل است:

1- انتخابات به شرح فوق برای چهار نفر از اعضای هیئت رئیسه فدراسیون و به شرح ذیل انجام خواهد شد:

الف) رئیس فدراسیون
ب) 2 نایب رئیس، شامل نایب رئیس اول و نایب رئیس دوم (که رئیس کمیته مسابقات نیز هست).
ج) یک نفر عضو از بین مدیران عامل باشگاه‌های لیگ برتر و یا لیگ دسته اول.

2- رئیس فدراسیون، نواب رئیس پیشنهادی و عضو هیات رئیسه بر اساس پستی که برای آن نامزد شده‌اند، توسط مجمع عمومی انتخاب می‌شوند. هریک از نامزدهای پست ریاست باید از 5 نفر از اعضای مجمع عمومی، تأییدیه اخذ نمایند. هریک از نامزدهای پست ریاست باید 2 نفر را به عنوان نامزدهای پست نایب رئیس اول و دوم، در فرم درخواست نامزدی خود معرفی نمایند. نواب رئیس پیشنهادی و نامزد هیئت رئیسه باید از 2 نفر از اعضای مجمع عمومی، تأییدیه اخذ نمایند.

3- تاریخ اتمام دوره مسئولیت رئیس فدراسیون، نایب رئیس اول و نایب رئیس دوم و نماینده باشگاه‌ها در هیئت رئیسه‌ای که در مجمع 1401/6/8 انتخاب می‌شوند، به همراه سایر اعضای هیئت رئیسه‌ای که در مجمع عمومی انتخاباتی به تاریخ 1399/12/10 انتخاب شده‌اند، 1403/12/9 می‌باشد و زمان آغاز فعالیت اعضای جدید هیئت رئیسه، بعد از خاتمه مجمع عمومی که ایشان را انتخاب نموده است (1401/6/8) آغاز و در تاریخ 1403/12/9 به اتمام می‌رسد. هیچ شخصی نمی‌تواند بیش از سه دوره متوالی یا متناوب، در هیئت رئیسه فدراسیون باشد (چه به عنوان رئیس، نایب رئیس یا سایر اعضای هیئت رئیسه).

4- رئیس، نایب رئیس اول و نایب رئیس دوم و نماینده باشگاه‌ها در هیئت رئیسه باید علاوه بر شرایط مندرج در بند 9 ماده 20 اساسنامه (اعضای ارکان فدراسیون باید منطبق با فرآیند مشروح در این اساسنامه و بدون هیچگونه نفوذ خارجی، انتخاب یا منصوب شوند. اعضای ارکان فدراسیون نباید هیچگونه سابقه محکومیت کیفری که مغایر با مسئولیت آنها باشد، داشته باشند)، در زمان ثبت نام دارای تابعیت ایرانی و ساکن جمهوری اسلامی ایران باشند. رئیس، نایب رئیس اول و نایب رئیس دوم و نماینده باشگاه ها در هیئت رئیسه فدراسیون باید علاوه بر سابقه فعالیت در فوتبال، حداقل 4 سال سابقه مدیریت ورزشی به شرح مندرج در ضمیمه یک اساسنامه را داشته باشند.

5- براساس مقررات انتخاباتی، اعضای کمیته‌های انتخاباتی (بدوی - استیناف) می‌بایست بر فرآیند انتخابات مدیریت و نظارت نمایند و سایر اعضای ارکان فدراسیون نیز باید تکالیف قانونی خود را تا تکمیل فرآیند انتخابات (1401/6/8) انجام دهند.

6- هیچ یک از اعضای هیئت رئیسه نمی‌توانند به صورت همزمان رئیس، معاون یا عضو یکی از ارکان مستقل فدراسیون، نماینده یکی از اعضای فدراسیون در مجمع فدراسیون، دبیرکل فدراسیون، داور فعال فوتبال، فوتسال یا فوتبال ساحلی، واسطه نقل‌وانتقالات، کارگزار مسابقات، رئیس، معاون یا عضو کمیته وضعیت بازیکنان فدراسیون باشند.

سلام پرواز
خیرات نان
اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# مناجات شعبانیه # انتخابات مجلس # انتخابات # مجلس خبرگان
وب گردی