بازدید 11976
۴

کوربین: عربستان اختراع انگلیس بود!

رئیس سابق حزب کارگر انگلیس اعلام کرد که عربستان و انگلیس روابط اقتصادی، سیاسی و نظامی بسیار مستحکمی دارند و مسئله به شکل مستقیم به تأسیس عربستان برمی‌گردد که در آغاز اختراع انگلیس بود.
کد خبر: ۱۱۲۶۳۲۰
تاریخ انتشار: ۰۴ تير ۱۴۰۱ - ۱۲:۳۷ 25 June 2022

 

به گزارش تابناک به نقل از ایسنا، جرمی کوربین، رئیس سابق حزب کارگر انگلیس در مصاحبه با پایگاه Declassified UK گفت: عربستان و انگلیس روابط اقتصادی، سیاسی و نظامی بسیار مستحکمی دارند و مسئله به شکل مستقیم به تأسیس عربستان برمی‌گردد که در آغاز اختراع انگلیس بود. باید تاریخ تمام خاورمیانه را خواند تا تأثیر منفی سیاست‌های استعمارگرانه انگلیس در تمام منطقه را درک کرد.

یکی از مسائل مورد توجه من بهبود تدریس تاریخ در نظام آموزشی انگلیس برای درک وحشی گری استعمار و امپریالیسم است. ارتش عربستان حمایت مالی، نظامی و لجستیکی زیادی از انگلیس دریافت می‌کند. انگلیس از سال ۱۹۶۴، ۱۰ سرباز ارشد در نیروهای مسلح عربستان دارد و سه کارمند انگلیسی به صورت دائمی در داخل مرکز عملیات هوایی عربستان حضور دارند. کارمندان برخی شرکت‌های انگلیسی که در عربستان کار می‌کنند عملیات حمله به یمن را اداره می‌کنند.

 

کوربین گفت: من اعلام کردم که ما تمام تجارت سلاح به عربستان را متوقف خواهیم کرد. هیئت عربستان به عنوان ناظر در حزب کارگر مورد استقبال قرار نمی‌گیرد. بسیاری از مردم با این مسئله مخالفت کردند چراکه من بر موضعم در سایه حملات آن‌ها به یمن اصرار کردم. ما با فروش سلاح به عربستان مخالفت کردیم. من در سال ۲۰۱۶ پیشنهاد تعلیق معاملات سلاح به ریاض را دادم. من شاهد فشارهای غیرعادی و مخالفت نمایندگان حزب کارگر بودم که گفتند پیشنهاد من به وظایفشان و شرکت‌های بزرگ انگلیس آسیب می‌زند.

 

در آن زمان ۱۰۰ عضو از حزب کارگر در پارلمان علیه پیشنهاد کوربین رأی دادند.

پیش از این کوربین اعلام کرد که دولت انگلیس در حملات عربستان به یمن دست دارد.

وی گفت: حملات اخیر به یمن به کشته شدن ده‌ها تن و قطع اینترنت درسرتاسر کشور منجر شد. دولت انگلیس در این جنایت‌ها دست دارد.

اشتراک گذاری
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۷
انتشار یافته: ۴
حرف عجیبی نزده. عربستان وحدود 20 کشور دیگر حاصل تجزیه امپراتوری عثمانی پس ازشکست درجنگ جهانی اول بود.وفرانسه وانگلیس به عنوان پیروزهای اصلی جنگ امپراتوری عثمانی را روی نقشه خط کشی کرده ومستقیما یا طی سالهای بعد باعث ایجاد بیست وچند کشورازجمله کشورهای عرب خاورمیانه شدند.
پاسخ ها
فرزاد
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۴:۳۹ - ۱۴۰۱/۰۴/۰۴
اشتباهی مثبت دادم به این توهمی پاکش کنید
کوربین مرد بسیار نازنینی است این افراد در ساختارهای استعماری و شیطانی سرکوب می شوند.
خوبه خودش شیطان بودن را قبول دارد لعنت خدا بر شیطان و روباه مکار حیله گر خون یمنی ها را خدا از حلقومتان بیرون میکشد
برچسب منتخب
# قره باغ # هفته دفاع مقدس # نعمت احمدی # الواح هخامنشی بازگشتی # بازیهای آسیایی 2022