بازدید 7713

اتهام تسبیب در قتل برای راننده اتوبوس

کد خبر: ۱۱۲۶۰۸۹
تاریخ انتشار: ۰۲ تير ۱۴۰۱ - ۲۳:۰۹ 23 June 2022

راننده اتوبوسی که با پنچر کردن لاستیک آمبولانس مرگ کودکی را رقم زده بود با خانواده دختر کوچولو مواجه حضوری شد.

به گزارش ایران، حدود یک هفته قبل خبر مرگ دختری 2 ساله به نام درسا به علت پنچر شدن لاستیک آمبولانس اورژانس و دیر رساندن بیمار به بیمارستان منتشر شد. بازپرس جنایی دستور رسیدگی به این پرونده را صادر کرد و مشخص شد راننده یک اتوبوس وقتی با خودروی آمبولانس که در خط ویژه توقف کرده بود روبه‌رو شده به‌خاطر عصبانیت لاستیک‌های آمبولانس را پنچر کرده است.

بنابراین راننده اتوبوس در کمتر از 24 ساعت بازداشت شد.با مرگ درسا، خانواده کودک از پزشک معالج دخترشان و عامل پنچری آمبولانس شکایت کردند.

صبح روز گذشته راننده اتوبوس در مقابل خانواده درسا در دادسرا قرار گرفت. خانواده دختر کوچولو با دیدن متهم در حالی که بسیار ناراحت بودند خطاب به متهم گفتند: درسا تنها بچه‌مان بود، چطور دلتان آمد که دست به چنین کاری بزنید. ما اهل خوزستانیم گرمای طاقت‌فرسای آنجا را تحمل کردیم چطور نتوانستی فقط چند دقیقه تحمل کنی تا آمبولانس برود؟

راننده اتوبوس در حالی که گریه می‌کرد و پشیمان بود گفت: من خودم دو دختر 10 و 14 ساله دارم و از اتفاقی که رخ داده است هم خودم و هم دخترهایم در شوک هستیم. مقداری از اتوبوس سهم من است و مقداری هم سهم شرکتی است که با آن کار می‌کنم. 10 سال است که راننده اتوبوسم و 5 سالی می‌شود که به خط سیدخندان آمده ام.

روز حادثه به خاطر بلواری که بین خط رفت و برگشت اتوبوس بود نمی‌توانستم به خط دیگر بروم. 10 دقیقه‌ای هم صبر کردم، حتی از اتوبوس پیاده شدم و داخل خودرو و قسمت بیمارش را دیدم اما کسی داخل آن نبود. 50 متری دنده عقب گرفتم که نزدیک بود با یک موتورسوار تصادف کنم.

وی ادامه داد: هوا به‌شدت گرم بود و مسافران زیادی داشتم. از شدت عصبانیت این کار را انجام دادم ولی هرگز تصورش را نمی‌کردم که این کار من باعث مرگ کودکی شود و از عذاب وجدان نمی‌دانم چکار کنم.به دستور بازپرس محمد جواد شفیعی، متهم جوان به اتهام تسبیب در قتل شبه‌عمد و تخریب خودروی آمبولانس در اختیار کارآگاهان اداره آگاهی قرار گرفت.

تور تابستان ۱۴۰۳
پارس نماد- صفحه خبر
بلیط هواپیما
اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# مسعود پزشکیان # نتایج انتخابات # تنفیذ حکم ریاست جمهوری # دولت چهاردهم