بازدید 5478

بورل: هنوز هیچ کشوری با عضویت اوکراین مخالفت نکرده

مسئول سیاست خارجه اتحادیه اروپا امروز (دوشنبه) درباره رابطه این اتحادیه با چهار کشور اوکراین، مولداوی، دانمارک و مصر سخن گفت.
کد خبر: ۱۱۲۵۵۶۰
تاریخ انتشار: ۳۰ خرداد ۱۴۰۱ - ۲۰:۳۶ 20 June 2022

به گزارش «تابناک» به نقل از ایسنا، جوزپ بورل، مسئول سیاست خارجه اتحادیه اروپا در سخنانی در توییتر و در شورای امور خارجه این اتحادیه از عضویت دانمارک در سیاست امنیتی و دفاعی مشترک اتحادیه اروپا، دیدار با ‌وزیر خارجه مصر در شورای انجمن اتحادیه اروپا و مصر و همچنین عدم مخالفت اعضای این اتحادیه با اعطای وضعیت «نامزد عضویت» به اوکراین سخن گفت.

اعطای عنوان «نامزد عضویت» به اوکراین

دیپلمات ارشد اتحادیه اروپا گفت: رهبران این اتحادیه باید (درباره اعطای عنوان نامزد عضویت به اوکراین و مولداوی) گفت‌وگو کنند. کمیسیون اروپا نظر خود را اعلام کرده است. نمی‌توانم نتیجه را حدس بزنم، اما تا به این لحظه مخالفتی ندیده‌ام.
لیتوانی و هلند از کشورهایی هستند که حمایت خود از عضویت اوکراین را اعلام کرده‌اند.
نظر نهایی درباره اعطای این عنوان به اوکراین و مولداوی در نشست آتی اتحادیه اروپا در بروکسل در ۲۳ و ۲۴ ژوئن (۲ و ۳ خرداد) اعلام خواهد شد. آغاز مذاکرات عضویت، به موافقت کامل همه اعضای این اتحادیه در جلسه آتی بستگی دارد.

پیوستن دانمارک به سیاست مشترک امنیتی و دفاعی اتحادیه اروپا

این دیپلمات ارشد اتحادیه اروپا در توییتی دیگر نوشت: اطلاعیه رسمی پیوستن دانمارک به سیاست مشترک امنیتی و دفاعی ما را دریافت کردم.
به گفته بورل، این مسئله بر اتحاد، قدرت دفاعی و توانایی اقدام در قاره اروپا تاثیر مثبتی خواهد داشت.

نشست شورای انجمن اتحادیه اروپا و مصر

جوزپ بورل در توییتر نوشت: امروز در شورای انجمن اتحادیه اروپا و مصر با «سامح شکری» وزیر امور خارجه این کشور دیدار کردم. در پنج سال آینده در سه اولویت اصلی شراکت خود، همکاری خواهیم کرد؛ اقتصاد پایدار، سیاست خارجه، و حقوق بشر و حاکمیت قانون.

او در توییتی مجزا نوشت: تمرکز ما بر اقتصادی پایدار، تقویت همکاری خود در مسائل سیاست خارجه و تضمین ثبات از طریق حمایت از حقوق بشر، حاکمیت قانون و همکاری در حوزه‌های امنیت و مهاجرت خواهد بود.

اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# غزه # آلودگی هوا # ایام فاطمیه # امیر تتلو # روز دانشجو # فساد چای دبش # اکبر رحیمی