بازدید 6661

اولین «جایزه علمی عبیدی» برگزیدگان خود را شناخت

«جایزه علمی عبیدی»، در راستای حمایت از ظرفیت‌های علمی جامعه پزشکی ایران، توسط داروسازی دکتر عبیدی برنامه‌ریزی و اجرا شد؛ این جایزه علمی، با تمرکز بر بهبود کیفیت زندگی افراد مبتلا به دیابت، کنترل و مدیریت این بیماری و پیشگیری از عوارض ناشی از آن، عصر پنج‌شنبه 26 خرداد ماه با حضور 115 اثر علمی در بخش مقاله و پایان نامه با معرفی و تقدیر از نفرات برگزیده در اولین دوره به کار خود پایان داد.
کد خبر: ۱۱۲۵۱۱۰
تاریخ انتشار: ۲۸ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۳:۱۸ 18 June 2022

اولین «جایزه علمی عبیدی» برگزیدگان خود را شناخت

«جایزه علمی عبیدی» رویدادی همسو با رویکرد علمی داروسازی دکتر عبیدی است که با هدف ارتباط موثر میان صنعت و دانشگاه جهت حمایت از تولید علم توسط پژوهشگران جوان جامعه پزشکی اجرا می شود. برگزاری این رویداد علمی در راستای رسالت داروسازی دکتر عبیدی است که همواره کوشیده تا سهمی در ارتقاء سطح سلامت و بهبود کیفیت زندگی افراد جامعه داشته باشد؛ درمان روزانه بیش از 4 میلیون بیمار مبتلا به بیماری‌های غیر واگیر و بهبود بیش از 80 میلیون علائم بیماری‌های حاد در سال، حاکی از اهمیت سلامت افراد جامعه به عنوان رسالت و هدف در طول 76 سال فعالیت داروسازی دکتر عبیدی است.

اولین دوره «جایزه علمی عبیدی» در حوزه  کنترل دیابت و بیماری‌های متابولیک اجرا شد؛ هدف از برگزاری این رویداد علمی، شناسایی، معرفی و حمایت از پژوهشگران جوان جامعه پزشکی است که با تمرکز بر بهبود کیفیت زندگی افراد مبتلا به دیابت، کنترل و مدیریت این بیماری و پیشگیری از عوارض ناشی از آن به پژوهش پرداخته‌اند؛ طی فراخوان این رویداد، از محققان و پژوهشگران دارای مقاله یا پایان نامه در حوزه های ذکر شده، دعوت شد تا آثار خود را به دبیرخانه «جایزه علمی عبیدی»  ارسال نمایند.

«جایزه علمی عبیدی» در اولین دوره خود شاهد حضور  ٨٩ مقاله و ٢٦ پایان نامه از اقصی نقاط ایران مشتمل بر تهران، مشهد، شيراز، كرمان، اصفهان، یزد، زنجان، بابل، ساری، قزوین، نیشابور و سبزوار بود. تمامی این آثار پس از فراخوان منتشر شده در سال گذشته، به دبیرخانه دائمی «جایزه علمی عبیدی» ارسال شدند.

بررسی و داوری آثار ارسالی به اولین «جایزه علمی عبیدی» توسط هیئتی از اساتید برجسته غدد و متابولیسم و فارماکولوژی دانشگاه علوم پزشکی ایران، دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی و دانشگاه تهران انجام شد که اعضای آن عبارتند از:

  • دكتر عليرضا استقامتی فوق تخصص غدد درون ریز و متابولیسم، استاد دانشگاه علوم پزشکی تهران
  • دكتر احمدرضا دهپور متخصص فارماکولوژی، استاد ممتاز دانشگاه تهران
  • دكتر محمد ابراهيم خمسه فوق تخصص غدد درون ریز و متابولیسم، استاد دانشگاه علوم پزشکی ایران
  • دكتر مجتبی ملك فوق تخصص غدد درون ریز و متابولیسم، استاد دانشگاه علوم پزشکی ایران
  • دكتر فرزاد حدائق فوق تخصص غدد درون ریز و متابولیسم، استاد دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی
  • دكتر فرهاد حسين پناه فوق تخصص غدد درون ریز و متابولیسم، استادیار دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی

اولین «جایزه علمی عبیدی» برگزیدگان خود را شناخت

از بین مقالات ارسال شده، ٢٠ مقاله منتخب به مرحله نهایی راه یافتند و در پایان، سه مقاله برتر توسط هیئت داوران انتخاب شدند؛ اسامی محققان برگزیده در بخش مقاله علمی بدین شرح است:

  • نفر اول: سرکار خانم دكتر هدی طاهری
  • نفر دوم خانم دكتر مرجان موعودی
  • نفر سوم خانم دكتر صغری ربيع زاده

که هر سه مقاله با محوریت دیابت، کنترل و مدیریت این بیماری و پیشگیری از عوارض ناشی از آن با هدف بهبود کیفیت زندگی افراد مبتلا ارائه شده است.

همچنین، ٤ پايان نامه نیز به مرحله نهایی راه پیدا کردند که سرکار خانم دكتر فرشته عطاران با پایان نامه "مقایسه اثر دو داروی پیوگلیتازون و امپگلیفلوزین بر شاخص های اکوکاردیوگرافیک در بیماران مبتلا به بیماران دیابت نوع دو مبتلا به کبد چرب غیرالکلی" به عنوان نفر برگزیده انتخاب شدند.

اولین «جایزه علمی عبیدی» برگزیدگان خود را شناخت

مراسم پایانی اولین دوره «جایزه علمی عبیدی»، عصر روز  پنج‌شنبه 26 خرداد ماه با حضور بیش از 150 نفر از محققین کشور، هیئت داوران و مدیران داروسازی دکتر عبیدی در محل هتل اسپیناس پالاس تهران برگزار شد و با  معرفی و تقدیر از نفرات برگزیده در اولین دوره به کار خود پایان داد.

دوره دوم «جایزه علمی عبیدی» با توجه و تمرکز بر حمایت از تولید علم در حوزه کاردیومتابولیک به کار خود ادامه می‌دهد که فراخوان آن متعاقبا منتشر خواهد شد و مراسم پایانی آن نیز در خرداد ماه سال 1402 برگزار می‌شود.

درباره داروسازی دکتر عبیدی

داروسازی دکتر عبیدی، نخستین داروسازی ایران است که با هفتاد و شش سال سابقه درخشان، میراث‌دار کیفیت و نوآوری در صنعت داروسازی کشور محسوب می‌شود. داروسازی دکتر عبیدی با رعایت دقیق عوامل موثر بر کیفیت دارو و ارائه راهکارهای درمانی موثر و مورد نیاز برای ارتقاء سطح سلامتی جامعه، همواره و در هر شرایطی در کنار همه ایرانیان بوده و خواهد بود.

 

تور تابستان ۱۴۰۳
پارس نماد- صفحه خبر
اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# مسعود پزشکیان # نتایج انتخابات # تنفیذ حکم ریاست جمهوری # محرم